Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У прокат виходить перша українська новорічна інклюзивна комедія «Мій дідусь – Дід Мороз»

Опубліковано

У прокат виходить перший український новорічний фільм, що забезпечений інклюзивністю – можливістю перегляду в кінотеатрах для людей з порушеннями зору та слуху.

Про це пише Нове українське кіно.

Творці фільму наголошують на важливості інклюзивності в кіно. Вони намагалися донести до глядача, що попри сучасні умови і технічний прогрес, люди не повинні забувати про головні цінності: родину, дружбу, любов і доброту один до одного. Про те, як важливо дати дітям щасливе дитинство і зберегти в них віру в дива.

Комедія «Мій дідусь – Дід Мороз» – це добрий, веселий, сімейний фільм, який занурить глядача в новорічну атмосферу і поверне віру у дива. Слоган фільму: «Коли новий рік не клеїться, його потрібно терміново рятувати!».

Сюжет

Напередодні Нового Року дев’ятирічний Максим мріє лише про те, щоб знайти свого дідуся, ще й коли він сам Дід Мороз. Тому і відправляється прямісінько у столицю на його пошуки. Дорогою він знаходить багато друзів, яким допомагає своєю дитячою безпосередністю, простими та водночас влучними порадами, але знаходяться i вороги, які намагаються зіпсувати йому Новий Рік. Максим не здається, навіть після не справжніх Дідів Морозів, так само як і його мама, яка одразу ж кинулась на його пошуки.

Виробник фільму: компанія SHL Production та Bad Karma Production. Режисер: Сергій Шляхтюк. Продюсер: Ева Воєрманн, Олександр Бухтіяр. Оператор: Сергій Суботін. Автор сценарію: Єва Воерманн, Сергій Шляхтюк.

У ролях: Наталя Бадер, Лев Пічахчи, Діана Глостер, Микита Вакулюк, Дядя Жора, Дар’я Дубровська, Іра Кудашева, Лючія Кургінян, Руслан Сеферов, мопс Картман та інші.

Читайте такожПодарунки, що прямують на Донбас. Як «Олені Святого Миколая» втілюють мрії дітей з прифронтових сіл та містечок

Як зазначається, спільно з юридичною компанією EVERLEGAL та міжнародним технологічним холдингом TECHIIA творці адаптували фільм під застосунки Earcatch та Subcatch, які дозволяють «побачити» та «почути» фільм людям з обмеженими можливостями у кінотеатрах чи вдома.

Ініціювали інклюзивну версію кіно команди проєкту «Доступне кіно» та ГО «Боротьба за права» (Fight for Right), які працюють над тим, щоб забезпечити доступність відеоконтенту для незрячих і нечуючих людей.

У світі інклюзивний контент став одним із пріоритетних напрямків у кіноіндустрії. Натомість в українських кінотеатрах лише 10 фільмів виходило у доступних форматах та один серіал на телебаченні. І це не був масовий прокат.

Кінотеатральна прем’єра фільму «Мій дідусь – Дід Мороз» відбудеться 2 грудня 2021 року. Допрем’єрний показ – 30 листопада. Після прокату фільм буде доступний на телеканалах та онлайн платформах.

Нагадаємо, український мінісеріал Надії Парфан «Заново» про безпритульного вийшов онлайн.

Фото: cinema.in.ua.

Коментарі

Суспільство

У Києві реставрують Центр реабілітації для людей з інтелектуальними та психічними порушеннями (ФОТО)

Опубліковано

У столиці триває капітальний ремонт Центру соціальної реабілітації осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями.

Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

Завдяки оновленню заклад стане ключовим місцем підтримки, розвитку та адаптації дорослих із такими порушеннями. Ремонт передбачає створення безбар’єрного простору для надання соціальних послуг одночасно до 120 осіб.

Комплексна допомога для дорослих із порушеннями

Марина Хонда наголосила, що після 18 років люди з інтелектуальними та психічними порушеннями потребують спеціалізованих соціальних послуг, зокрема трудової адаптації. У Центрі відвідувачі зможуть розвивати навички для досягнення економічної незалежності.

Читати також: У Києві відкрили новий майданчик для собак зі спеціальними тренажерами (ФОТО)

Що пропонує Центр?

У закладі будуть доступні:

  • Комп’ютерний клас та майстерні (художня, столярна, швейна, типографічна);
  • Кімната сушіння та сублімування фруктів;
  • Кімната соціально-побутового орієнтування для підвищення рівня автономності;
  • Спеціальний спортивний зал;
  • Досвід догляду за рослинами.

Як зараз проходить ремонт центру:

Фото: Марина Хонда
Фото: Марина Хонда
Фото: Марина Хонда

Безбар’єрність та комфорт

Центр матиме зону сенсорного розвантаження, теплицю, простір для відпочинку, укриття з двома виходами та ліфт для маломобільних груп населення. Такий комплексний підхід спрямований на повноцінну підтримку й інтеграцію людей із порушеннями у суспільство.

Фото: Марина Хонда.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили новий майданчик для собак зі спеціальними тренажерами (ФОТО)

Опубліковано

У Дарницькому районі Києва, на проспекті Петра Григоренка, відкрився новий вигульний майданчик для собак.

Про це повідомив Центр захисту тварин.

Майданчик оснащений спеціальними тренажерами для фізичного та емоційного розвитку чотирилапих. Тут власники зможуть навчати своїх улюбленців основних команд та спілкуватися з іншими власниками собак.

«Найголовнішою метою є те, щоб чотирилапі друзі мали безпечне місце для вигулу, а також можливість активно проводити дозвілля», — зазначили у Центрі захисту тварин.

Фото: Центр захисту тварин
Фото: Центр захисту тварин
Фото: Центр захисту тварин
Фото: Центр захисту тварин

Фахівці підкреслюють, що подібні майданчики сприяють соціалізації собак і допомагають уникати можливих конфліктів між тваринами, адже взаємодія у безпечному середовищі позитивно впливає на поведінку та навички улюбленців.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Автостанцію «Київ» біля вокзалу почнуть реставрувати у грудні

Опубліковано

У грудні 2024 року стартує реконструкція автостанції «Київ», розташованої поблизу Центрального залізничного вокзалу столиці.

Про це повідомив засновник інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа в інтерв’ю для Forbes Ukraine. Завершити роботи планують улітку 2025 року.

Що планують зробити?

Проєкт реконструкції передбачає двоетапний підхід. Спочатку буде розділено рух автобусів і автомобілів для підвищення безпеки та зручності пересування. На другому етапі збудують нову будівлю автостанції, що включатиме зону очікування, сучасний фудкорт, комфортну зону відпочинку, дитячу кімнату, медпункт та комерційні приміщення.

Читати також: У Києві багатоповерхівка самостійно приборкала пожежу завдяки сучасним будівельним нормам

Крім того, для перевізників планується відкриття сервісів, таких як станція технічного обслуговування (СТО) та мийка. Це дозволить зробити обслуговування транспорту більш оперативним та якісним, а пасажирам забезпечить кращий сервіс і комфорт.

Нагадаємо, що у Києві презентують проєкт простору відновлення для ветеранів (ФОТО).

Фото: проєкт Олександра Ісаковова.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура4 дні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство1 тиждень тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство2 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес3 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...