Економіка і бізнес
У Польщі будують завод-копію українського виробництва за 5 млн євро
Український виробник сільгосптехніки «Завод Кобзаренка» планує до 1 січня 2020 року здати в експлуатацію власний завод у Польщі (місто Белхатув). Про це повідомляє Agravery.com.
Окупиться за 5 років
Як розповів власник «Заводу Кобзаренка» Анатолій Кобзаренко, загальні інвестиції у будівництво заводу склали близько 5 млн євро.
«Із них 2,3 млн євро нам на безповоротній основі надав ЄС — лише за те, що ми будемо там виробляти інноваційну продукцію. Ці кошти підуть на погашення кредиту в банку, який ми брали під будівництво. Згідно з бізнес-планом, термін окупності інвестицій у завод — 5 років. Сподіваюся, це може статися навіть швидше», — розповів Анатолій Кобзаренко.
Він зауважив, що наразі почався активний етап будівництва.
Читайте також: Український завод поставив партію техніки до ЄС
«Зараз готовий дах будівлі заводу, навісили кран-балки, залишилось облицювати стіни й залити бетоном підлогу. До 1 січня 2020 року завод має бути повністю зданий у експлуатацію. Уже на наступний день ми відрядимо наших найкращих фахівців — налагоджувати там виробництво», — сказав Кобзаренко.
Чому не в Україні?
Власник заводу відмітив, що «Завод Кобзаренка» фактично створює компактний варіант підприємства — копію виробництва в Україні.
«У нас багато клієнтів у країнах ЄС. Для доставки продукції із Сумської області в Європу дуже велике логістичне «плече». В основному цеху площею 5 тис. м2 будуть розташовані зварювальна, фарбувальна, токарна та інші ділянки. Саме місце для будівництва обране теж не випадково — поруч розташовані кілька логістичних центрів, один із яких належить компанії Amazon. Тому звідти буде зручно доставляти клієнтам продукцію по всій Європі. Так само, в разі доставки з Польщі, немає жодних проблем із митним оформленням, відсутній подвійний митний тариф, який потрібно платити при ввезенні та при вивантаженні обладнання. Відповідно, нижче накладні витрати та вартість наших виробів. Ще одна причина — в Європі дуже низькі ставки кредитування виробника і ставки на лізинг техніки», — пояснив Анатолій Кобзаренко.
Що варто знати про “Завод Кобзаренка”?
“Завод Кобзаренка” заснований у 1993 році як українсько-німецьке товариство “Флігель”, перейменовано в “Завод Кобзаренка” в 2008 році. Свою діяльність підприємство розпочало з виробництва тачок та візків для присадибного господарства.
На сьогодні “Завод Кобзаренка” виробник номер 1 тракторних причепів в Україні. Основне виробництво розташоване в Сумській області у смт. Липова Долина.Завод експортує техніку у 30 країн світу, в 2018 році завод вийшов на ринок Німеччини.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay