Суспільство
У Ніжині на Чернігівщині реалізують два енергоощадні проєкти по 100 тисяч євро кожен
У Ніжині на Чернігівщині встановлюють дві сонячні електростанції по 100 тисяч євро кожна.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Ніжинської міської ради.
Сонячні електростанції розмістять на будівлях пологового будинку та комунального підприємства «Ніжинське управління водопровідно-каналізаційного господарства».
Про проєкт
Проєкти вдалося реалізувати завдяки тому, що Ніжин став фіналістом проєкту від німецького фонду міжнародного співробітництва GIZ щодо реалізації пілотного проєкту з енергоефективності.
«Наше місто обрало проєкт встановлення сонячної електростанції на водозаборі КП «НУВКГ» потужністю 130 кВт. Загальний бюджет проєкту складає 100 тисяч євро. Вже отримано 90 тисяч євро», — сказав міський голова Ніжина.
За словами Кодоли, саме це підприємство обрали через те, що воно має великі обсяги споживання електроенергії, під час роботи насосних станцій.
Читайте також: Рівні фінансові можливості для кожного? На жаль, економіка працює дещо інакше
«Зараз ведеться розробка проєктно-кошторисної документації. Завдяки реалізації цього проєкту за рік станція може згенерувати 152 000 кВт електроенергії, що дозволить суттєво зменшити витрати комунального підприємства на оплату енергоносіїв. Плануємо запустити електростанції до кінця 2023 року», — повідомив Олександр Кодола.
Також Ніжинська громада стала учасником проєкту Фонду «Жовто-блакитна сила» з підвищення енергобезпеки соціальної інфраструктури. Він передбачає встановлення сонячних електростанцій в лікарнях. У Ніжині для встановлення такої станції обрали пологовий будинок.
«Попередній бюджет реалізації даного проєкту складає 100 тисяч євро, з яких – 10 субвенція з міського бюджету, решта – коштом Фонду. Наразі ми на шляху підписання договорів. Оснащення лікарні сонячними панелями дозволить покрити 40% потреб в енергоспоживанні», — розповів міський голова Ніжина.
Нагадаємо, у житомирській лікарні запрацювала сонячна електростанція.
Також у Рівному встановлять сонячну електростанцію на даху поліклініки.
Фото: facebook.com/nizhyn.rada.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі