

Суспільство
У Німеччині пройшли військові навчання за участю українських офіцерів
У Німеччині завершились багатонаціональні навчання Combined Resolve XIII за участю офіцерів Збройних Сил України, які відбувалися упродовж двох тижнів на базі Багатонаціонального міжвидового центру з підтримки боєготовності у Хохенфельсі.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства оборони України.

Легенда навчань
Сценарій маневрів ґрунтувався на проведенні операції об’єднаних сил НАТО зі стримання агресивного альянсу «Сколкан» зі сходу, який вже загарбав низку східноєвропейських країн та має наміри поневолити решту держав Європи.
Читайте також: З’явилося вражаюче відео влучання ракет РСЗО «Вільха» точно в ціль
Збройні сили «агресора» численні, потужні та високотехнологічні.
Окрім того, ворог активно використовував:
- заборонені форми та способи ведення бойових дій,
- нехтував безпекою місцевого населення та представників міжнародних організацій,
- широко застосовував пропаганду,
- використовував незаконні збройні формування,
- засоби інформаційно-психологічного впливу,
- радіоелектронної боротьби, діяв у кіберпросторі.

Основні завдання поклали на бригади Збройних сил Польщі, США, та ВеликоЇ Британії.
До їхнього складу також входили підрозділи й інших країн-учасників навчання.

Українські воїни у навчаннях
У цих військових маневрах активну участь брали і бійці Збройних Сил України.
Наші військові:
- несли чергування,
- здійснювали збір та аналіз бойових донесень від підпорядкованих підрозділів,
- планували й організовували нанесення ураження вогнем артилерії.
Окрім того, українські військовослужбовці опікувались плануванням, організацією та здійсненням інформаційних операцій як силами та засобами дивізії, так і підпорядкованих підрозділів.

Офіцер секції інформаційних операцій штабу багатонаціональної дивізії підполковник Сергій Заграничний розповів, що найбільшим викликом, що постав перед українцями, було проведення взаємоузгоджених за місцем, часом та простором інформаційних операцій, згідно з правилами та процедурами армій держав-членів НАТО.
Читайте також: Українська армія відпрацювала відбиття можливої агресії з боку Росії (ФОТО)
За його словами, координація та здійснення заходів інформаційного впливу на противника й інформаційно-психологічної протидії здійснювались у форматі постійно діючої робочої групи.
За потреби залучали до планування та координації інші необхідні елементи штабу чи підпорядковані підрозділи.

Керівник секції інформаційних операцій штабу багатонаціональної дивізії підполковник Антон Миронович відзначив, що на цьому навчанні «противник» діяв майже так само, як і окупаційні війська Росії під час анексії Криму та окупації окремих районів Донецької та Луганської областей.
Читайте також: Нацгвардії передали модернізовані машини для розвідки (ФОТО)
За його словами, протидія таким можливим сценаріям і є актуальною на сьогоднішній день для армій країн-членів НАТО.
Він наголосив, що іноземні колеги надзвичайно серйозно ставляться до надбань Збройних Сил України у контексті протидії ворожій пропаганді та інформаційно-психологічним операціям противника, співпраці з місцевим населенням, гуманітарними місіями, здобуття переваги в інформаційному просторі, зокрема налагодженні та підтриманні ефективної співпраці з засобами масової інформації.
Довідка
Участь у багатонаціональному навчанні Combined Resolve XIII взяли понад 5 тисяч військовослужбовців із 17 країн світу, зокрема з Албанії, Великої Британії, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Грузії, Греції, Італії, Латвії, Литви, Польщі, Північної Македонії, Нідерландів, Румунії, Словенії, США, Угорщини та України.
Головною метою навчання було практичне тренування у виконанні завдань в багатонаціональному середовищі за стандартами та процедурами НАТО, підвищення рівня взаємосумісності підрозділів збройних сил країн-учасниць.
Навчання складалися з двох етапів:
- командно-штабного навчання бригадного рівня із застосуванням засобів імітаційного моделювання,
- практичного виконання завдань підрозділами.
Окрім того, в межах навчання, на базі навчального центру Графенвер, що також розташований на теренах Федеративної Республіки Німеччина, відбулось бригадне навчання ЗС США з бойовою стрільбою.
Нагадаємо, українські офіцери з 20 січня 2020 року брали участь у навчаннях Combined Resolve XIII
Суспільство

В Україні для інформування населення про мінну небезпеку створять Міжнародний інформаційно-інноваційний навчальний хаб з питань гуманітарного розмінування.
Як повідомили в Міноборони, таку заяву зробили під час форуму «Особливості інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та іншими вибухонебезпечними предметами».
За планом оборонного відомства, навчальний хаб стане основним центром впровадження інновацій щодо інформування про мінну небезпеку. Це стосується розробки навчальних програм, виробництва інформаційного та медіаконтенту, інтерактивних застосунків тощо.
На базі хабу збираються відкрити інноваційний музей гуманітарного розмінування. Облаштовуватимуть простір у Центрі гуманітарного розмінування при КабМіні.
Читайте також: €1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН
«Противник використовує сучасні боєприпаси, носії яких здатні доставити в усі куточки України кластерні боєприпаси, міни, інші небезпечні вражаючі елементи. Тому нам слід зосередити увагу на проведенні інформаційних заходів не лише на деокупованих територіях, а й по всій країні, та з різними верствами населення, починаючи зі школярів і закінчуючи посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», — сказав начальник управління протимінної діяльності Олег Шуварський.
У Міноборони стверджують, що створення навчального простору посилить інформування та просвітницьку діяльність про небезпеку від вибухонебезпечних предметів. Наразі такі заходи проводять підрозділи розмінування Сил безпеки та оборони й оператори протимінної діяльності.

Нагадуємо, що Нідерланди виділяють 175 мільйонів євро на ППО та дрони для України.
Фото: сайт Міноборони
Суспільство

Головне управління розвідки спільно з Міністерством закордонних справ евакуювали 31 українця з території Ісламської Республіки Іран, де США точково вдарили по ядерних об’єктах. Наразі ці 5 чоловіків, 12 жінок та 14 дітей прямують до Києва.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України.
Евакуацію провели 24 червня за дорученням президента Володимира Зеленського. За сприяння міжнародних партнерів з Ірану українців транзитом через територію Республіки Азербайджан перевезли до Республіки Молдова. Звідти евакуйовані попрямують до Києва.
«Увесь час в Тегерані ми почувалися зовсім незахищеними, адже жодного разу там не було попереджувальних сирен. До того ж зник Інтернет і ми взагалі не розуміли, що відбувається. Ми дуже вдячні українському консульству в Тегерані, що постійно тримало з нами зв’язок. Я знаю, що в Україні також війна, але наша країна не залишає людей напризволяще», — поділилиася евакуйована з Ірану пані Варвара з Київщини.
Як зазначили в ГУР, це був завершальний етап комплексної операції України в Ізраїлі та Ірані з порятунку українських громадян із зон підвищеної небезпеки.
Читайте також: ГУР та МЗС евакуювали з Ізраїля 133 українців (ВІДЕО)
«Коли почалися обстріли, це було страшніше навіть, ніж в Україні. Коли сказали, що є можливість виїхати, ми вирушили на північ країни, де збиралися українці з різних міст Ірану. Ми вдячні усім, хто доклав зусиль. Ми нарешті повертаємося в Україну», — розповідає Наталя.
У ГУР додали, що громадяни України, які перебувають на території Ісламської Республіки Іран і мають намір повернутися додому, можуть звертатися до Посольства України в Ірані за посиланням. Перевезеннями евакуйованих опікувалася авіакомпанія SkyUp.





Нагадуємо, що з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста.
Фото: фейсбук-сторінка ГУР
Суспільство

На проспекті Лісовому, що в Деснянському районі, між будинками 13 і 18 на місці нерегульованого пішохідного переходу встановили світлофорний об’єкт. У конструкції передбачили звуковий супровід для людей з порушеннями зору.
Про це повідомили у КМДА з посиланням на КП «Центр організації дорожнього руху».
Побудували об’єкт із урахуванням принципів безбар’єрності:
- встановили сенсорні кнопки зі звуковим супроводом для людей з порушеннями зору;
- облаштували тактильну навігацію;
- зробили пониження бортового каменю для зручності маломобільних груп;
- створили велопереїзд.
Читайте також: На станції метро «Вокзальна» у Києві встановлюють пандуси (ФОТО)
Як нагадують у «Центрі організації дорожнього руху», для безпечного переходу через проспект пішоходам потрібно піднести руку до сенсорної кнопки виклику зеленого світла. А для виклику звукового супроводу для людей з порушеннями зору знизу розміщена кругла кнопка зі стрілкою, що вказує напрямок для переходу.
У комунальному підприємстві зазначили, що це рішення має зробити перехід безпечнішим і зручнішим, насамперед для дітей, які йдуть до школи.


Нагадуємо, що в Києві врятували котика, який провів понад 10 годин під завалами після обстрілу (ФОТО).
Фото: сайт КМДА