Суспільство
У нацпарку на Прикарпатті створили новий екомаршрут
На Прикарпатті створили комплексну еколого-пізнавальну стежку “Чотири дороги”. Про це повідомили в облдержадміністрації, передає Укрінформ.
“Завершено облаштування комплексного еколого-пізнавального маршруту “Чотири дороги” (стежки “Попід Каменистий”, “На Зіняків верх”, “На гору Клифа”, “До Шешорських гуків”) в межах Національного природного парку “Гуцульщина”, – повідомили в ОДА.
Загальна протяжність маршруту становить 16,5 км. Роботи профінансовано за рахунок коштів обласної програми розвитку туризму і НПП “Гуцульщина”.
Читайте також: На Одещині з’явиться винний туризм
Як раніше повідомляло видання “Місто”, маршрут “Чотири дороги” починається у Косові від Банського мосту через Рибницю. Водночас, на вибір туриста, можна рухатися маршрутом “На Зіняків верх” чи “Попід Каменистий” і дістатися Маєтку Святого Миколая в с. Пістинь. Від зупинки “Три дороги”, що на екостежці “Попід Каменистий”, або ж від Маєтку можна піднятися на гору Клифа. Також до цієї вершини можна дістатися від найстарішої церкви Гуцульщини – Успіння пресвятої Богородиці, що в с. Пістинь. Ще один гілка екостежки “До Шешорських гуків” також прямує від церкви і до водоспадів на р. Пістинька, що в с. Шешори.
Тож усі стежки нового маршруту між собою логістично пов’язані. Створена комплексна стежка включає найбільші туристсько-рекреаційні центри Косівщини, зокрема, м. Косів, Маєток Святого Миколая НПП “Гуцульщина”, Шешорські гуки, де зосереджена основна кількість відвідувачів. Турист без проблем може дістатися з одного із цих пунктів до іншого пішки, милуючись природою, відвідуючи гірські вершини, джерела тощо.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі