

Суспільство
У Миколаєві члени ОСББ встановили перші компостери для органічних добрив
У Миколаєві об’єднання співвласників багатоквартирних будинків на вулиці Архітектора Старова встановило два компостери. Тепер мешканці кількох будинків зможуть виробляти органічні добрива та заощаджувати на вивозі сміття.
Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
Ініціатором облаштування компостувальних майданчиків став голова одного з ОСББ житлового комплексу «Північна зірка» Сергій Колесник. Восени цього року він пройшов курс «Сафарі для громад: компостування в містах», який реалізовують в Україні з 2019 року за ініціативи Програми розвитку ООН в Україні.

Після цього Сергій взяв участь у всеукраїнському конкурсі від ГО «ПЛАТО» на отримання фінансування для встановлення компостерів.
Читайте також: Врятувати 1909 пляшок. Як на Закарпатті артисти створили Lay Bottle – майстерню посуду з використаних пляшок
Так ОСББ виграло грант і отримало дерев’яні конструкції компостерів, ЕМ-препарати та бокси для харчових відходів на суму понад 50 тисяч гривень.

Тепер компостувальні майданчики урочисто відкрили. Облаштовувати їх допомогли члени ГО «ПЛАТО» та студенти миколаївського осередку Української академії лідерства.
Читайте також: Почни з органіки Що таке компостування та чому воно рятує нашу планету
«Дуже важливо, щоб ініціатива прижилася, щоб жителі цим користувались, дотримувалися правил і не дискредитували цей процес», – зазначає Сергій Колесник.

Компостер – це дерев’яна конструкція з металевою сіткою на дні. В нього жителі мають складати органічні відходи за такою схемою: шар харчових відходів та шар сухих відходів (наприклад, листя чи сіно) або шар зелених відходів (трава) та шар сухих відходів (листя або сіно).
Нагадаємо, в Україні запрацювала перша освітня платформа для еко-стартапів.
Фото: mkrada.gov.ua.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ