Суспільство
У Миколаєві члени ОСББ встановили перші компостери для органічних добрив
У Миколаєві об’єднання співвласників багатоквартирних будинків на вулиці Архітектора Старова встановило два компостери. Тепер мешканці кількох будинків зможуть виробляти органічні добрива та заощаджувати на вивозі сміття.
Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
Ініціатором облаштування компостувальних майданчиків став голова одного з ОСББ житлового комплексу «Північна зірка» Сергій Колесник. Восени цього року він пройшов курс «Сафарі для громад: компостування в містах», який реалізовують в Україні з 2019 року за ініціативи Програми розвитку ООН в Україні.
Після цього Сергій взяв участь у всеукраїнському конкурсі від ГО «ПЛАТО» на отримання фінансування для встановлення компостерів.
Читайте також: Врятувати 1909 пляшок. Як на Закарпатті артисти створили Lay Bottle – майстерню посуду з використаних пляшок
Так ОСББ виграло грант і отримало дерев’яні конструкції компостерів, ЕМ-препарати та бокси для харчових відходів на суму понад 50 тисяч гривень.
Тепер компостувальні майданчики урочисто відкрили. Облаштовувати їх допомогли члени ГО «ПЛАТО» та студенти миколаївського осередку Української академії лідерства.
Читайте також: Почни з органіки Що таке компостування та чому воно рятує нашу планету
«Дуже важливо, щоб ініціатива прижилася, щоб жителі цим користувались, дотримувалися правил і не дискредитували цей процес», – зазначає Сергій Колесник.
Компостер – це дерев’яна конструкція з металевою сіткою на дні. В нього жителі мають складати органічні відходи за такою схемою: шар харчових відходів та шар сухих відходів (наприклад, листя чи сіно) або шар зелених відходів (трава) та шар сухих відходів (листя або сіно).
Нагадаємо, в Україні запрацювала перша освітня платформа для еко-стартапів.
Фото: mkrada.gov.ua.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі