Суспільство
У Мукачеві дружина ветерана АТО шиє весільні сукні, що підкорюють Нью-Йорк (ВІДЕО)
Дружина ветерана АТО Юлія Ткач у 2016 році запустила власну дизайн-студію одягу. За цей час її весільні сукні полюбилися не лише українкам, а й клієнткам з-за кордону. Утім з початком повномасштабного вторгнення усе обладнання Юлії почало працювати на перемогу: шили все, чого потребували наші воїни. Утім завдяки Українському ветеранському фонду підприємиці вдалося відновити бізнес і знову створювати унікальне вбрання для клієнток з усього світу.
Історію незламного бізнесу розповідає ШоТам.
Юлія Ткач – дружина ветерана АТО й донька прикордонника. Ще змалку дівчина обожнювала шити, тож здобула вищу освіту за фахом технологиня шиття. Та на відкриття власної справи Юлія наважилася лише 2016 року: чоловік служив, а вона мала дбати про родину.
Коли ж сумнівів щодо запуску бізнесу вже не було, дівчина разом із подругою орендували приміщення та запросили в команду ще одну швачку. Минуло зовсім трохи часу – і до «Золотої голки» почали звертатися замовниці з різних міст.
Весільні та вечірні сукні авторського дизайну стали візитною карткою Юлії. Та коли почалося вторгнення, жінка без вагань почала шити для фронту.
«На початку ми шили ноші. Зламали багато голок, декілька разів викликали механіка, аби налагодити машинки. Адже це дуже, скажімо так, тверда робота. Голки мають бути дуже міцні, адже саме полотно – дуже товсте. Тобто наші машинки просто не розраховані на таку роботу. Проте ми їх не шкодували, робили все, що було потрібно на той момент. А коли механік дізнався, що саме ми робимо, то відмовився брати кошти за ремонт», – розповідає Юлія.
Дивіться також: Українець пережив концтабори, але попри все став олімпійським чемпіоном (ВІДЕО)
Матеріали допомагали закуповувати клієнти та просто містяни. А щоб втримати бізнес, Юлія звернулась по допомогу до Ветеранського фонду. І як дружина ветерана отримала 20 000 гривень на нову швейну машинку.
«Вона для нас дуже цінна та знакова. Це доказ того, що нас підтримують, нас чують, про нас пам’ятають. Це важлива для нас покупка: по-перше, вона придбана не за гроші сім’ї, і вже легше проводити свою бізнес-діяльність, а по-друге, з цією машинкою до нас у колектив прийшов цінний працівник», – ділиться засновниця дизайн-студії одягу «Золота голка».
Нині «Золота голка» знову шиє ошатне вбрання для українок. Вишиванки та весільні сукні з Мукачева замовляють навіть за кордон.
«Клієнти з-за кордону прийшли виключно через Інстаграм. Ми вже неодноразово робили для США і вишиванки, і весільні сукні. Не одна весільна сукня вже поїхала в Портленд. У Нью-Йорку є наші вишиванки», – зазначає Юлія Ткач.
Також дивіться відео про 22-річного бійця ЗСУ, який створив унікальний наземний дрон «Сірко».
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі