Суспільство
У Міністерстві закордонних справ України проведуть аудит на доступність: деталі
Будівлі Міністерства закордонних справ України перевірять на доступність для людей з інвалідністю. Відповідний меморандум підписали МЗС і Доступно.UA. Про це повідомив Дмитро Щебетюк, блогер, телеведучий, фундатор ініціативи Доступно.UA – найвідоміша в Україні людина на інвалідному візку.
“Сьогодні я вперше відвідав Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine. Ні, мені не запропонували очолити Посольство Інклюзії в Україні. Хоча такий орган знадобився б, враховуючи рівень доступності нашої країни. Ми з міністром Dmytro Kuleba підписали меморандум про співробітництво між МЗС і Доступно.UA”, – написав Дмитро Щебетюк у фейсбуці.
Читайте також: У київському метро тестують тактильні смуги для маломобільних людей
У чому полягає співпраця?
Доступно.UA проведе аудит будівлі, прилеглої території та рекомендації, як зробити МЗС місцем, зручним для всіх. Зі сторони міністерства – пошук фінансування та реалізація наших спільних амбітних планів.
“Я знаю першу думку скептиків: документ – це добре, але далі ти не дійдеш. Якби я дивився зі сторони, то сам поставився б так само. Ми знаємо, як працює чиновницький апарат і бюрократія: комусь сказали, що треба для галочки щось зробити по цій… як її там… інклюзії, о! Проте є кілька факторів, що переконують мене в успішності нашої спільної задумки. Міністерство звернулось до нас самостійно, а не після штурхання зверху. До того ж, не через офіційні канали, а на допомогу прийшли дружні контакти. І наш досвід спілкування на підготовчому етапі та під час підписання відбувався в теплій атмосфері, без зайвого офіціозу”, – зауважив Дмитро Щебетюк.
Хто такі Доступно.UA?
Доступно.UA — неурядова організація, заснована в Україні в 2015 році, що займається моніторингом доступності українських міст.
Доступно.UA поширює ідею доступності міського простору та повноцінне включення людей з інвалідністю у життя суспільства. Їхня мета — показати, що люди, які пересуваються на інвалідному візку можуть жити і насолоджуватись життям на повну, гуляти містом, відвідувати різні заходи та заклади як і ті, хто ходить на своїх двох.
“Ми хочемо показати, куди варто і можна зайти, де можна посидіти скільки захочеш. А якщо не можна, то звернути увагу власника, а при потребі і громадськості на необхідність покращення ситуації. Ми хочемо змін на краще в області доступності”, – розповідають про себе активісти.
Фото: зі сторінки Дмитра Щебетюка
Суспільство
Будиночок у парку «Перемога» створили працівники комунального підприємства з утримання зелених насаджень Дніпровського району. Це перший подібний об’єкт на території парку.
Про це повідомили представники підприємства.
Об’єкт встановили для того, аби допомагати комахам в умовах міста. У будиночку вони зможуть зимувати та гніздувати, аби влітку запилювати рослини і вберігати їх від шкідників.
Для захисту від птахів будинок закрили сіткою.
Нагадаємо, що у Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка КП по УЗН Дніпровського району
Суспільство
Французька компанія Saarstahl Rail SAS передала «Укрзалізниці» понад тисячу тонн рейок. У межах міжурядової угоди УЗ отримає загалом 19 тисяч тонн рейок, які планують передати до початку осені.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Де залучать нові рейки
Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський зазначив, що рейками з першої партії капітально відремонтують колії на дільницях Війтівці – Волочиськ та Фастів-2 – Устинівка. Цими коліями їздять зокрема швидкісні потяги до Львова та Дніпра. Роботи над відновленням планують виконати у березні-квітні цього року.
Завдяки усім 19 тонам рейок залізничники зможуть збудувати та відремонтувати близько 145 кілометрів колій. Капітальні ремонти проведуть на таких напрямках:
- Львів – Ужгород;
- Київ – Львів – кордон ЄС;
- Київ – Одеса;
- Київ – Дніпро;
- Київ – Харків.
«Після окупації Маріуполя ми втратили єдиного українського виробника рейок – металургійний комбінат “Азовсталь”. І саме завдяки нашим міжнародним партнерам ми отримуємо цю дефіцитну продукцію та продовжуємо відновлювати та підтримувати залізничну інфраструктуру», — сказав Олександр Перцовський.
Читайте також: Українські школярі отримали 50 тисяч доларів на соціальні проєкти: які саме
Угода між Україною та Францією
Проєкт із відновлення залізничих колій УЗ реалізує разом із Кабінетом міністрів України, Міністерством розвитку громад та територій та Міністерством фінансів спільно з французькими партнерами.
У межах угоди компанія отримала пільговий кредит на суму 37,6 мільйона євро на 35 років під 0,0161% річних. Перші 14 років УЗ не сплачуватиме це кредит. Для компанії це перший досвід такого кредитування.
«Завдяки постачанню рейок широкої колії ми зможемо швидко відновлювати пошкодження залізничних шляхів внаслідок бойових дій, забезпечувати безпеку руху, сталу логістику та життєво важливі зв’язки між регіонами в умовах війни», — сказала заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запускає оновлену програму лояльності: що додали.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство
В Україну повернули військових, які обороняли Харківський, Запорізький, Донецький напрямки та Маріуполь, зокрема завод «Азовсталь». Наймолодшому звільненому 24 роки, найстаршому — 60 років.
Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Що відомо про обмін
Наразі лікування та реабілітацію проходитимуть бійці Нацгвардії, ЗСУ, Військово-морських сил та Державної прикордонної служби України. Усі військовослужбовці — солдати, матроси та сержанти.
У межах обміну повернули також і поранених із Курщини та одного цивільного, якого захопили на Київщині.
«Їх повернуто на вільну землю України внаслідок взаємної репатріації. Координаційний штаб за дорученням Президента України продовжує роботу з повернення важкопоранених, важкохворих, жінок. Також триває активний пошук та повернення цивільних, усіх наших військовополонених»‚ — написали в штабі.
Читайте також: Український пілот F-16 вперше в історії збив шість крилатих ракет за один виліт
Поранені мають втрату зору, ампутації кінцівок, кульові поранення тощо. Серед хвороб українці мають туберкульоз, онкологію та гангрени, що «промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям».
За допомогу у поверненні полонених у штабі подякували Об’єднаним Арабським Еміратам.
Нагадаємо, що з полону повернули 189 українців, зокрема оборонців «Азовсталі» та Маріуполя (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Володимира Зеленського