Суспільство
У Маріуполі відремонтують футбольний стадіон
У Маріуполі в 2020 році футбольний стадіон імені Бойко, де виступають приазовці, реконструюють.
Про це повідомило видання 0629.com.ua.
Відзначається, що реконструкцію проведуть, щоб привести його у відповідність до внутрішніх і міжнародних стандартів.
Відомо, що ремонт займе п’ять-шість років і проходитиме у два етапи.
Насамперед, оновлять арену.
Перспективи
Після завершення всіх робіт стадіон зможе приймати матчі не лише чемпіонат України з футболу серед команд Прем’єр-ліги, а й поєдинки європейських клубних змагань – зокрема, Ліги Європи УЄФА, в розіграші якої футбольний клуб «Маріуполь» бере участь упродовж двох останніх сезонів.
Процес реконструкції
Нині процес реконструкції на початковій стадії – а саме на стадії розробки проектно-кошторисної документації по комплексній реконструкції футбольного поля.
Передбачається, що після її затвердження (орієнтовно, навесні 2020 року), буде розпочато виконання комплексу робіт по оновленню футбольного поля – зокрема, демонтаж газону, пристрій систем дренажу, електропідігріву і іригації, укладання нового натурального газону і відновлення ділянки вже існуючої на стадіоні бігової доріжки.
Планується, що протягом 2020 триватиме процес розробки проектно-кошторисної документації по реконструкції власне стадіону.
Проектом буде передбачено встановлення сучасної системи контролю доступу на територію футбольної арени, реконструкцію північній, західній і східній трибун стадіону з облаштуванням виділеної зони для уболівальників команди гостей, технічних і підтрибунних приміщень, туалетів, пунктів надання першої медичної допомоги та харчування, телевізійної студії, коментаторських місць і місць для представників ЗМІ.
Також буде проведена установка систем відеоспостереження, аварійних і резервних систем енергопостачання, а також нового великого табло і навісу над північною трибуною.
Ці роботи будуть завершені не раніше 2023 року. У той же час міська влада відзначає, що це не завадить проведенню домашніх матчів ФК «Маріуполь» в рамках чемпіонату Української Прем’єр-ліги і Кубка України на стадіоні ім. В.С. Бойко.
Читайте також: Завершують реконструкцію однієї з найкращих тренувальних баз України
У якості замовника виконання будівельних і ремонтних робіт буде виступати управління капітального будівництва Маріупольської міської ради, тоді як управління молоді та спорту буде надавати консультативно-технічний супровід реалізації проекту. Підрядник, який буде виконувати будівельні та ремонтні роботи, визначиться через Prozorro.
Орієнтовна вартість розробки проектно-кошторисної документації з реконструкції футбольного поля стадіону ім. В.С. Бойко, яка становитиме приблизно 900 тисяч гривень.
Нагадаємо, старий стадіон на Дніпропетровщині перетворюють на сучасний спортивний простір.
Суспільство
Що пропонує зимовий скейт-парк
- шістьма сходинками;
- новою перилою;
- широким квотером;
- п’ятиметровою гранню;
- «книжкою» та оновленим менуал-радом.
Коментарі
Суспільство
Як почуваються пінгвінята?
Коментарі
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі