Суспільство
У Маріуполі підприємиця створює пластилінові картини (ФОТО)
У Маріуполі Наталя Прокопішена заснувала студію пластилінового живопису. Навчає дітей створювати картини з пластиліну. Про це повідомляється на сторінці Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”.
Як повідомляється, підприємниця готує онлайн курс для дорослих з пластилінового живопису і просуває свої послуги у соціальних мережах.
Психологиня за фахом, Наталя Прокопішена понад тридцять років працює у Маріупольському навчально-реабілітаційному центрі “Сонечко” вихователькою. П’ятнадцять років тому захопилася створенням картин з пластиліну. Її першими учнями стали вихованці цього центру.
Згодом прийшла працювати до Будинку творчості, теж почала практикувати з дітьми цей вид творчості. Якось відвідала “Артлавку” – простір, де творчі люди пропонували свої послуги і товари, і запропонувала провести майстер-клас.
“Це був платний майстер-клас, на нього батьки привели дітей. Ми створювали картини з пластиліну. Я кажу, що це аплікація, але вона з пластиліну. На рівну поверхну ми наносимо, наче фарби, інший матеріал – пластилін, так малюємо. Це пластиліновий живопис. Цю методику я розробила сама і запропонувала охочим. Я все брала з голови і свого серця, допомагали фото з інтернету, так у мене виходили картини з пластиліну. З того часу думка про власну справу мене не полишала”, – згадує підприємниця свій перший досвід платних уроків.
Читайте також: Як подружжя митців поєднало різьбу і ткацтво в гобеленах (ВІДЕО)
Власна пластилінова справа
Два роки тому зважилася на відкриття підприємницької справи. Зараз Наталя має свою студію “Фея чудес” в орендованому приміщенні. Роботи своїх учнів охоче направляє на різні конкурси та фестивалі, організовує виставки, бере участь у міських заходах. Цими днями прийшло повідомлення, що роботи дітей з Маріуполя отримали призові місця на конкурсі образотворчого мистецтва у Болгарії.
“Я люблю дивитися, як у дитячих руках народжується мистецтво. Звичайно, я допомагаю своїм учням – розминаємо пластилін, розігріваємо його феном, продумуємо, як це ляже на полотно чи папір, – розповідає Наталя. – На занятті ми завжди робимо те, що хоче дитина. Діти не будуть працювати за вказівкою. Я допомагаю втілювати іхні фантазії”.
Плани і перспективи
У травні Наталія Прокопішена подала заявку на участь у програмі менторської підтримки малого бізнесу від Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”. Через карантин вона не могла займатися з дітьми у студії. Менторка Олена Набокова порадила розробляти онлайн курс для ще однієї групи клієнтів – жінок та родин.
“Наталя створює чудові картини. Цьому можна навчати не лише дітей. Я запропонувала підготувати онлайн курс для жінок, родинної творчості. Це збільшить кількість її клієнтів, дозволить отримати додаткові доходи. Також вона вже має сторінку в Instagram, почала її наповнювати. Зараз працює над тим, щоб запропонувати свої картини на міжнародних маркетплейсах, де майстри продають авторські вироби ручної роботи” – розповіла менторка Олена Набокова.
Майстриня каже, що її надихає любов – до світу, дітей, творчості. Жінка пишається, що не лише сама працює у техніці пластилінового живопису, а й навчає цьому дітей.Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.
Фото надала Наталія Прокопішена
Суспільство
Будиночок у парку «Перемога» створили працівники комунального підприємства з утримання зелених насаджень Дніпровського району. Це перший подібний об’єкт на території парку.
Про це повідомили представники підприємства.
Об’єкт встановили для того, аби допомагати комахам в умовах міста. У будиночку вони зможуть зимувати та гніздувати, аби влітку запилювати рослини і вберігати їх від шкідників.
Для захисту від птахів будинок закрили сіткою.
Нагадаємо, що у Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка КП по УЗН Дніпровського району
Суспільство
Французька компанія Saarstahl Rail SAS передала «Укрзалізниці» понад тисячу тонн рейок. У межах міжурядової угоди УЗ отримає загалом 19 тисяч тонн рейок, які планують передати до початку осені.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Де залучать нові рейки
Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський зазначив, що рейками з першої партії капітально відремонтують колії на дільницях Війтівці – Волочиськ та Фастів-2 – Устинівка. Цими коліями їздять зокрема швидкісні потяги до Львова та Дніпра. Роботи над відновленням планують виконати у березні-квітні цього року.
Завдяки усім 19 тонам рейок залізничники зможуть збудувати та відремонтувати близько 145 кілометрів колій. Капітальні ремонти проведуть на таких напрямках:
- Львів – Ужгород;
- Київ – Львів – кордон ЄС;
- Київ – Одеса;
- Київ – Дніпро;
- Київ – Харків.
«Після окупації Маріуполя ми втратили єдиного українського виробника рейок – металургійний комбінат “Азовсталь”. І саме завдяки нашим міжнародним партнерам ми отримуємо цю дефіцитну продукцію та продовжуємо відновлювати та підтримувати залізничну інфраструктуру», — сказав Олександр Перцовський.
Читайте також: Українські школярі отримали 50 тисяч доларів на соціальні проєкти: які саме
Угода між Україною та Францією
Проєкт із відновлення залізничих колій УЗ реалізує разом із Кабінетом міністрів України, Міністерством розвитку громад та територій та Міністерством фінансів спільно з французькими партнерами.
У межах угоди компанія отримала пільговий кредит на суму 37,6 мільйона євро на 35 років під 0,0161% річних. Перші 14 років УЗ не сплачуватиме це кредит. Для компанії це перший досвід такого кредитування.
«Завдяки постачанню рейок широкої колії ми зможемо швидко відновлювати пошкодження залізничних шляхів внаслідок бойових дій, забезпечувати безпеку руху, сталу логістику та життєво важливі зв’язки між регіонами в умовах війни», — сказала заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запускає оновлену програму лояльності: що додали.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство
В Україну повернули військових, які обороняли Харківський, Запорізький, Донецький напрямки та Маріуполь, зокрема завод «Азовсталь». Наймолодшому звільненому 24 роки, найстаршому — 60 років.
Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Що відомо про обмін
Наразі лікування та реабілітацію проходитимуть бійці Нацгвардії, ЗСУ, Військово-морських сил та Державної прикордонної служби України. Усі військовослужбовці — солдати, матроси та сержанти.
У межах обміну повернули також і поранених із Курщини та одного цивільного, якого захопили на Київщині.
«Їх повернуто на вільну землю України внаслідок взаємної репатріації. Координаційний штаб за дорученням Президента України продовжує роботу з повернення важкопоранених, важкохворих, жінок. Також триває активний пошук та повернення цивільних, усіх наших військовополонених»‚ — написали в штабі.
Читайте також: Український пілот F-16 вперше в історії збив шість крилатих ракет за один виліт
Поранені мають втрату зору, ампутації кінцівок, кульові поранення тощо. Серед хвороб українці мають туберкульоз, онкологію та гангрени, що «промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям».
За допомогу у поверненні полонених у штабі подякували Об’єднаним Арабським Еміратам.
Нагадаємо, що з полону повернули 189 українців, зокрема оборонців «Азовсталі» та Маріуполя (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Володимира Зеленського