Суспільство
У Львові запустили сайт відновлених об’єктів історичної спадщини
Запустили онлайн-проєкт «Прогулянка оновленим Львовом». На сайті розміщені об’єкти, які були відреставровані та оновлені у місті в останні роки, передає zaxid.net
Як розповів заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, проєкт дає можливість побачити зміни, які відбулися у місті.
«Останні кілька років ми маємо дуже активну працю над програмами співфінансування реставрації різних елементів: брам, вікон, балконів. Усе більше львів’ян долучається до цієї програми. Портал, який ми нині презентуємо, дає можливість побачити зміни, які відбулися: як це виглядало до і як виглядає після відновлення. Тут є карта, де цей об’єкт розташований», – розповів Андрій Москаленко.
Читайте також: У Львівській політехніці відреставрували дві унікальні зали (ВІДЕО)
Яка мета проєкту?
Основна мета проєкту, ще більше мотивувати львів’ян до того, щоби вони долучалися до програм збереження історичної спадщини. Портал матиме три розділи:
- Сквери, де наразі зібрано 18 громадських просторів;
- Фасади, у якому вже є 32 будівлі. У цьому підрозділі відображені будівлі, де вже проведені реставраційні роботи. Зображення зроблені згори, їх можна збільшувати, а самі будівлі наближати та віддаляти.
- Брами, де на карту Львова нанесені позначки з відреставрованими об’єктами. Клацнувши на позначку, можна побачити фото до та після реставрації брами.
У цих підрозділах відображені будівлі, де вже проведені реставраційні роботи. Зображення зроблені згори, зображення можна збільшувати, а самі будівлі наближати та віддаляти.
Для кого цей сайт?
Ресурс буде цікавий як для мешканців, так і для туристів. Адже інколи через вузькі вулиці, зелені насадження важко побачити будівлю зі всіх ракурсів.
Над проєктом працювали Бюро спадщини, управління охорони історичного середовища та компанія Skeiron. Бюро спадщини – координаційно-інформаційний центр з популяризації, збереження і відновлення спадщини Львова. Управління охорони історичного середовища здійснює контроль за охороною та використанням об’єктів культурної спадщини у Львові. Компанія Skeiron, яка займається оцифруванням об’єктів культурної спадщини для потреб збереження, реконструкції та реставрації.Надалі творці ще планують додавати більше інформації про об’єкти. Проєкт доступний за посиланням, а також на сайті Львівської міської ради, у розділі проекти Бюро спадщини та компанії Skeiron.
Фото: map.spadshchyna.lviv.ua
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі