Суспільство
У Львові запрацював Центр ментального здоров’я (ВІДЕО)
Центр ментального здоров’я відкрили у приміщенні 1-ї міської поліклініки Львова на вул. Римлянина, 2.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
Зазначається, що саме тут і дорослі, і діти, можуть отримати допомогу фахівців. Центр відкрили у партнерстві з україно-швейцарським проектом «Психічне здоров’я для України» (МН4U) за грантові кошти. Це вже п’ятий такий заклад у медичних закладах Львова.
У серпні 2022 року розпочали ремонтні роботи приміщень першого поверху: кабінетів центру, холу, коридорів, санітарного блоку та реєстратури, загальною площею 155 м2. Вартість ремонтів та облаштування приміщень – 2,5 млн грн.
Унікальність центру ментального здоров’я в тому, що тут надають психосоціальні послуги на безкоштовній основі з врахуванням усіх потреб людей: лікарі працюють як з дорослими людьми, так і з дітьми, віком від трьох років, сімейними парами та людьми похилого віку.
Читайте також: Безкоштовна психологічна допомога для українців: 10 перевірених сервісів та платформ
У центрі допомагають при таких проблемах, як: депресивні стани, страх, психосоматичні та психотичні розлади, агресія, посттравматичний стресовий розлад та гостра реакція на стрес, тривожні розлади (фобії, панічні атаки), розлади харчової поведінки, біполярний розлад та інше.
Записатися на прийом можна за телефонами: реєстратура – 2756947; 0675223132; телефон центру психічного здоров’я – 0671070436. Звернутися можна за скеруванням лікаря, за рекомендацією фахівця соціальних служб, або самостійно.
Відзначимо, що Центри психічного здоров’я уже діють у Львові:
- у поліклініці дитячої лікарні святого Миколая на вул. Орлика,
- у 5-тій лікарні на вул. Чупринки,
- у 5-тій поліклініці на вул. Виговського,
- у 2-гій поліклініці на вул. Симоненка та на базі центру НЕЗЛАМНІ на вул. Мазепи.
Найближчим часом такі центри запрацюють у інших міських поліклініках.
Нагадаємо, у Львові відкрили хаб ментального здоров’я «ДіяТи».
Також ми розповідали, що громадська організація «Землячки» запустила лінію психологічної підтримки для українських захисниць.
Фото: city-adm.lviv.ua.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі