Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Львові вимушених переселенців запрошують на екскурсії та цікаві прогулянки

Опубліковано

У Львові вимушено переміщених українців запрошують на безкоштовні ознайомчі екскурсії, організовані благодійниками «Львів зустрічає».

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Програма охоплює легкі ознайомчі прогулянки вулицями, парками та мистецькими просторами Львова, відтак вимушено переміщених людей запрошують на третю серію заходів. Розклад подій нижче.

Вівторок, 29 березня

  • 12:00 – екскурсія «Прогулянка вуличками середньовічного Львова» з Вадимом Оліярником. Тривалість – 1,5 години. Обов’язкова попередня реєстрація для учасників: за посиланням.
  • 16:00 – відкриття виставки «Дорога» пам’яті Остапа Лозинського. Зустріч – галерея Iconart, вул. Вірменська, 26. Тривалість – 1 година.

Середа, 30 березня

  • 12:00 – «Львів: життя на території терору» – вулична екскурсія від Галини Вилійки, гідесси Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору». Зустріч – проспект Свободи (біля пам’ятника Т. Шевченку). Тривалість – 1,5 години.
  • 14:00 – презентація «Як відновлювали повоєнні міста?», спікер Марія Кравченко. Обов’язкова попередня реєстрація для учасників: за посиланням.
  • 16:00 – атмосферна класична музика в камерному залі Львівської філармонії. Зустріч – біля входу у філармонію, вул. Чайковського, 7. Тривалість – 45 хвилин. Обов’язкова попередня реєстрація для учасників: за посиланням.
  • 17:00 – вечірня розмова «Культурний фронт: проєкти, творчість, гумор, можливості, санкції під час війни»: Павло Гудімов, Марта Троцюк, Ольга Гончар, Олеся Домарадзька, Влодко Кауфман та Юлія Сінькевич. Зустріч – артцентр «Я Галерея», вул, Шота Руставелі, 8 (2 поверх). Тривалість – 1,5 години.
  • 18:00 – атмосферна класична музика в камерному залі Львівської філармонії. Зустріч – біля входу у філармонію, вул. Чайковського, 7. Тривалість – 45 хвилин. Обов’язкова попередня реєстрація: тут.

Четвер, 31 березня

  • 14:00 – презентація «Діджиталізація пам’яток», спікери: Андрій Гривняк та Юрій Преподобний. Обов’язкова попередня реєстрація для учасників: за посиланням.
  • 17:00 – Львівське мистецтво для (не)львів’ян. Про художника Володимира Костирка. Бесіда з Богданом Шумиловичем і Борисом Філоненком. Зустріч – артцентр «Я Галерея», вул, Шота Руставелі, 8 (2 поверх). Тривалість – 1,5 години.

П’ятниця, 1 квітня

  • 13:00 – авторська екскурсія Лесі Бабляк виставкою скетчів війни в Україні: «Жовто-синій альбом». Зустріч – галерея «Зелена канапа», вул. Вірменська, 7. Тривалість – до години.
  • 14:00 – Золота струна. Екскурсія від Наталії Туліної-Маруняк з декламацією поезії. Зустріч – артцентр «Я Галерея», вул, Шота Руставелі, 8 (2 поверх). Тривалість – 1,5 години.
  • 16:00 – Аrt Walk від Lviv Art Guide. Прогулянка галереями та спеціальний перформанс. Місце зустрічі – артцентр «Дзиґа», вул. Вірменська, 35

Субота, 2 квітня

  • 13.00 – екскурсія виставкою 35-ти вимушено переселених художників «Коли говорять гармати, музи НЕ мовчать», куратор Галина Отчич. Зустріч – артгалерея Мадам Пальмгрен, вул. Федорова, 8. Тривалість – до години.
  • 15:00 – прогулянка парком культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького з Павлом Гудімовим та Олександрою Сладковою. Зустріч – центральний вхід з вулиці Вітовського (біля аркади). Тривалість – 2 години.

Неділя, 3 квітня

  • 14:00 – прогулянка парком «Погулянка» з Павлом Гудімовим та Олександрою Сладковою. Зустріч – зупинка «Погулянка» (кінцева 1 трамваю). Тривалість – 2 години.
  • 16:00 – мультимедійна екскурсія від команди Центру архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа». Зустріч – вул. Насипна, 11. Тривалість – 1 година. Контактний номер телефону +380 (96) 396 52 11 (координаторка, Софія).

Контактні телефони:

  • +380 97 924 9792 артцентр «Я Галерея»
  • +380 50 665 0603 галерея «Зелена Канапа»

Читайте також: 34 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Нагадаємо, у «Дії» відтепер можна керувати єБайрактаром.

Також розробили онлайн-гру, в якій український трактор викрадає танк окупантів.

Фото: galinfo.com.ua.

Суспільство

В межах чеської ініціативи Україна отримає мільйон боєприпасів

Опубліковано

Учасники чеської ініціативи, спрямованої на закупівлю артилерійських снарядів для України за межами Європи, уклали угоду, в рамках якої Київ отримає мільйон боєприпасів, що перевищує первісні плани.

Про це повідомляє Європейська правда, посилаючись на Corriere della Sera.

За даними Corriere della Sera, Україна може отримати перші партії боєприпасів не у червні, як раніше публічно заявляли в чеському уряді, а вже у квітні.

Читати також: Сили ППО вночі знищили 84 повітряні сили: 58 БПЛА та 26 ракет

Хронологія новин про ініціативу

Першочергово передбачалося, що буде закуплено 800 тисяч снарядів: 500 тисяч для найбільш калібру 155 мм і ще 300 тисяч для 122 мм, але чеські урядовці знайшли ще 200 тисяч снарядів.

З перший днів анонсу до ініціативи доєдналося дагато країн. Усього долучились 15 країн, зокрема Німеччина, Франція, Голландія, Норвегія, Швеція, Португалія, Люксембург, Фінляндія, Бельгія, Польща та Канада. Не всі з них публічно оголосили, яку саме суму внесли для закупівлі снарядів.

Нагадаємо, що у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Також ми повідомляли, як Андрій Палій познайомив Європу з українською молочною продукцією. 

Фото: Еспресо

Читати далі

Суспільство

Дві подруги в розкішних вишиванках. Як виглядали українки у Бахмуті в 1913 році

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1910-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На фотографії зображені дві українки з Бахмута, що на Донеччині.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці.

фото: викладено Володимиром Славінським

Історія світлини

За словами історика, дві милі дівчини у національних строях звиклі до знимки. Та, що ліворуч із опущеною донизу рукою – дещо скромніша за свою подругу (це видно з виразу її обличчя і постави в цілому). А, от та, що праворуч – яка стоїть із хвацько покладеною на бік рукою та ще й зі сповненим власної гідності виразом на обличчі, певно більш вперта чи може навіть затята і явно знає собі ціну.

Це фото було зроблене у 1913 році і виставлене сьогодні на сторінці Костя Кутвіцький.

“Жодна з цих дівчат ще не знає, що через рік – у 1914 році, мирне і розмірене їхнє життя враз переміниться і то – назавжди”, – підмічає історик.

Читати також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Акценти фотографії

Історик радить придивитися уважніше до їхніх строїв: на обох дівчатах – просто розкішні вишиванки, на їхніх шиях – разки коралів, які дуже пасують під їх волосся, яке укладене в акуратні зачіски. І ще одне (доволі несподівано): у поясі їхні талії перехоплені шкіряними і доволі широкими, майже чоловічого ґатунку, пасками із великими ажурними пряжками спереду.

“Можливо, ми роздивляємося на цій знимці двох близьких подруг які, біжучи тоді десь у своїх справах, заскочили на мить до бахмутського фотоательє, щоби зробити собі на пам’ять світлину”, – розповідає Микола Бандрівський.

Нагадаємо, що Balbek Bureau розширює мапу відбудови сіл: Миколаївщина та Запоріжжя тепер у списку онлайн-конструктора.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: викладено Володимиром Славінським

Читати далі

Суспільство

Фільм-лауреат Крістіни Тинькквич “Як там Катя?” зʼявився на Takflix

Опубліковано

Створена за підтримки Держкіно дебютна стрічка режисерки Крістіни Тинькевич “Як там Катя?” вийшла на українській стрімінговій платформі Takflix.

Про це повідомляє Takflix.

Про фільм

“Як там Катя?” – режисерський дебют Крістіни Тинькевич у повному метрі. Цей фільм – соціальна драма про лікарку швидкої допомоги, яка шукає справедливості в недосконалому світі, щоб перемогти систему.

Опис від Takflix:
Анна, мати-одиначка, лікарка швидкої допомоги, яка мріє про краще життя зі своєю донькою Катею. Раптовий і брутальний збій розміреного плину життя змушує Анну постати перед дилемою, яка підважить засади її власних моральних меж у суспільстві, що не має жодних.

Виробництвом фільму займалася компанія Evos Film. Продюсерами виступили Ольга Матат і Влад Дудко. Над сценарієм разом із режисеркою працювали Сергій Касторних, Юлія Гончар і Наталія Блок.

Читати також: ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Премії стрічки

Фільм режисерки Крістіни Тинькевич “Як там Катя?” отримав дві нагороди 75-го Міжнародного кінофестивалю у Локарно.

Деталі: стрічка отримала спеціальний приз журі Ciné+, а виконавицю головної ролі Анастасію Карпенко визнали найкращою акторкою.

Нагадаємо, що театр на Подолі відзначено премією Олега Вергеліса за виставу “Процес”.

Також ми повідомляли, що фільм жахів з елементами еротики: у Чернівцях відбудеться прем’єра української стрічки “Морена”.

Фото: афіша фільму

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство7 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: