Суспільство
У Львові відкривають урбан-парк з вуличним кінотеатром та майданчиком для стрітболу
У Львові у суботу, 30 вересня, відкривають перший тактичний урбан-парт з вільним входом для всіх охочих.
Про це ШоТам повідомила громадська організація Urban Reform.
Парк стане частиною Urban Camp Lviv, який входить до мережі міських просторів «ТВОРИ!» Його мета — популяризувати вуличні культури та зробити динамічне місце для відпочинку та взаємодії з однодумцями.
«Для нас це експеримент, бо це перший тактичний урбан-парк в країні. Ми робимо цю локацію із простих та доступних матеріалів і засобів, втім, прагнемо досягти максимального ефекту — щоб цей проєкт оживив район та місто і залучив мешканців до спілкування, самовираження та корисних активностей», — розповів співзасновник Street Culture Єгор Матюхін.
У новому урбан-парку облаштують майданчики для стрітболу та стріт-футболу, вуличний кінотеатр, панни, а також публічний простір з лавами та рослинними насадженнями.
Цей парк називають тактичним, бо простір буде максимально гнучким — час від часу до нього додаватимуть нові локації чи змінюватимуть чинні, щоб адаптувати до майбутніх ініціатив.
Читайте також: «Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Історія перукарки з Ніжина, яка відкрила салон краси у розпал війни
«Проєкт ми виконуємо у форматі тактичного урбанізму. Це означає, що ми вкладаємо мінімум ресурсів і часу в певну міську зміну, втім наочно показуємо корисність нововведення. Тактичний урбан-парк створюється швидко, можна навіть стихійно, втім виконує свою задачу — об’єднує людей, пожвавлює спільноту навколо і розповідає людям про феномен вуличних культур», — зазначає архітекторка, урбаністка та співзасновниця громадської організації Urban Reform Олександра Нарижна.
Читайте також: Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами
Першим заходом, що пройде на базі тактичного урбан-кемпу стане Фестиваль вуличних культур. Це щорічний профільний івент, присвячений різноманітним культурам, які відносять до вуличних. На фестивалі планують провести майстер-класи, батли, турніри, джеми, виставку та неформальні зустрічі з лідерами цього руху.
Відкриття тактичного урбан-кемпу та старт Фестивалю вуличних культур відбудеться 30 вересня о 12:00 Вхід — вільний.
Нагадаємо, у Львові відкрили перший в Україні парк розваг для дітей з інвалідністю.
Також у Києві відкрили сквер Авіації та скульптуру авіаторам КПІ.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі