

Технології
У Львові відкрили три сучасні навчально-виробничі хаби
Автомобільна діагностика, вітражне мистецтво та цифровий друк — у трьох львівських закладах професійно-технічної освіти створили хаби, які відповідають найновішим стандартам. Завдяки державним, місцевим та власним коштам навчальні простори обладнали сучасною технікою, що відкриває молоді шлях до якісної освіти й практики.
Про це повідомляє Львівська міська рада.
Автомобільний хаб
Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва стало першим, де відкрили оновлений навчальний центр. Тут навчаються 200 майбутніх автомобілістів. У новому хабі студенти опановуватимуть повний цикл комп’ютерної діагностики та ремонту автівок.
Крім навчання, хаб надаватиме платні послуги власникам авто, заробляючи кошти для розвитку училища.

Унікальний вітражний хаб
Львівський професійний коледж прикладного мистецтва і дизайну створив навчальний центр для майбутніх майстрів вітражу — єдиний у закладах профтехосвіти України.
«Маємо не просто вітражний цех, а повноцінний навчальний центр з усім необхідним обладнанням, щоб учні могли працювати над масштабними проєктами для храмів чи будівель», — розповідає директорка коледжу Надія Обнявка.
У закладі також акцентують на реставрації історичних пам’яток, що важливо для збереження спадщини Львова.

Читати також: Фахівці зі Львівщини виготовили 3346 протезів за 2024 рік
Центр цифрового друку
Львівський професійний коледж поліграфії та сфери обслуговування отримав найсучасніше обладнання для друку. Відтепер студенти працюватимуть з папером, керамікою, текстилем і навіть широкоформатними принтерами.

Інвестиції в майбутнє
Загальна вартість проєкту — понад 17 млн грн. Додатково Норвезька рада у справах біженців надала 1,45 млн грн на обладнання для всіх трьох хабів.
Нагадаємо, що у Львові відновили історичну сецесійну браму (ФОТО).
Фото: Романа Балука для Львівської міської ради.
Технології

50 команд кластера Brave1 протестували свої розробки в умовах, максимально наближених до бойових. Роботи долали 10-кілометрову дистанцію, проходили випробування на вантажність та відповідність технічним характеристикам.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як відбувалися випробування
Платформи проходили дистанцію з невідомим маршрутом, працювали під впливом радіоелектронної боротьби на змінюваних частотах та демонстрували свою вантажопідйомність. Такий формат тестування дозволив перевірити реальну готовність техніки до фронтових завдань.
Михайло Федоров зазначив, що більшість роботів підтвердили заявлені характеристики, показали витривалість і ефективність, зокрема в транспортуванні спорядження, продовольства й вибухівки.


Читайте також: В Україні створили робота з великокаліберним кулеметом для ЗСУ
Бойові підрозділи вже використовують роботизовані системи, створені командами Brave1. Серед них 3-тя, 5-та, 59-та й 92-га штурмові бригади, підрозділи Нацгвардії, ГУР та СБУ.
У майбутньому Brave1 планує перекласти усі логістичні функції на фронті на безпілотні платформи.


Нагадаємо, що понад 20 виробників БпЛА та роботів на оптоволокні протестували свої розробки (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Технології

У столиці з’явилися перші електровелосипеди для шерінгу.
Про це повідомив Олександр Гречко з ГО «Пасажири Києва».
Електровелосипеди надає в оренду компанія Zelectra, яка займається дистанційною системою прокату мопедів і самокатів. Новий вид транспорту рухається за допомогою легкого обертання педалей, а електропривід одразу асистує. Без обертання педалей велосипед лише на електродвигуні не їде.
Читайте також: Мешканці будинку у Львові встановили зовнішній ліфт для свого сусіда з інвалідністю (ФОТО)
«Навантаження на ноги мінімальне. Особливо приємно в такому режимі їхати вгору», — ділиться Олександр Гречко.
На тестовому заїзді визначили, що ці велосипеди не їдуть швидше 20-21 км/год. Після цієї швидкості асистент вимикається, а велосипед далі навіть педалями розігнати важко.
Старт на електровелосипеді коштує 15 грн, а кожна хвилина використання — 5 грн.
Нагадуємо, що на Мапу доступності в застосунку «Київ Цифровий» додали понад 1500 об’єктів.
Фото: фейсбук Олександра Гречка
Технології

Маркетплейс українських технологічних компаній CodeUA увійшов до короткого списку The Webby Awards у категорії «Працевлаштування». Сервіс змагатиметься за перемогу з чотирма іншими проєктами.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
CodeUA запустили у листопаді 2024 року розробники Мінцифри та Львівського IT-кластера. На платформі зібрали найкращі українські IT-компанії, які надають свої послуги для підприємців з усього світу. Окрім інформування, CodeUA також популяризує Україну як державу, що має великий технологічний потенціал.
Читайте також: В Україні розпочали створювати національну велику мовну модель
«The Webby Awards — це “Оскар” у світі вебдизайну та розробки. Щороку премію дають крутим технологічним проєктам у найрізноманітніших нішах — від вебсайтів та реклами, до ШІ-продуктів та подкастів»‚ — написали в Мінцифри.
Серед переможців минулих років є такі компанії як Google, Apple, Pinterest, Spotify, NASA тощо.
Аби підтримати український сервіс, необхідно до 18 квітня проголосувати за CodeUA на сайті премії за посиланням.
Нагадаємо, що Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України.
Фото обкладинки: Freepik