Суспільство
У Львові відкрили перший в Україні парк розваг для дітей з інвалідністю (ФОТО)
У Львові за кошти американського подружжя створили перший в Україні парк розваг для дітей з інвалідністю.
Про це повідомили на сайті Львівської міської ради.
Парк розваг створили на подвір’ї центру соціальних послуг «Джерело», що на проспекті Червоної Калини, 86А у Львові. Його за власний кошт створило подружжя американців Едді та Тетяна.
Цей парк має 1 100 кв. м простору для розваг дітей з інвалідністю. Тут доступні гойдалки та качелі для дітей на кріслах колісних, велика гірка та розваги для дітей з розладами спектру аутизму, мініфутбольне поле та багато цікавого, сенсорного і емоційного.
«Це місце безпеки, радості і відкриттів ми розробили з дружиною Танею для дітей саме з такими діагнозами і типами інвалідності. Саме у Львові ми заклали хороший фундамент для нашої праці в Україні. Цей майданчик нам з дружиною коштував приблизно 60 тисяч доларів», – розповів Едді Вейн.
Парк розваг поділений на дві зони – для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату та дітей з розладами спектру аутизму. Усе продумано до найменших дрібниць задля безпеки та доступності кожної дитини.
У першій зоні – діти можуть безпечно покататися на гойдалці. Їх фіксують у високих кріселках з допомогою спеціальних пасків безпеки. Поряд можна покататися на круговій каруселі.
Читайте також: «Я мріяв про це з дитинства». Хлопець із синдромом Дауна став кондитером у майстерні печива на Київщині. Як йому це вдалося
Також тут розташовані сенсорні локації для зорового контакту, щоб викликати у дітей певні асоціації та звукові панелі, де можна почути звуки різних інструментів. До того ж можна погратися кольоровими гумовими іграшками, які викличуть усмішку навіть у дорослих.
У міській раді наголошують, що цей майданчик – саме для дітей з інвалідністю, тобто має певні елементи, які передбачені саме для їх безпеки, зручності і комфорту. Ці елементи можуть бути не зовсім безпечними для дітей без інвалідності чи порушень розвитку.
Нагадаємо, у Дніпропетровській області презентували дитячий комікс «Хроніки безбар’єрності» у стилі аніме.
Окрім того, у львівському парку «Знесіння» облаштують спортивний майданчик для людей з інвалідністю.
Фото: city-adm.lviv.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі