Суспільство
У Львові відкрили клініку трансплантації кісткового мозку дітям (ФОТО)
У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі у Львові відкрили Клініку трансплантації кісткового мозку у дітей.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної держадміністрації.
Проєкт втілювали в життя в партнерстві з благодійним фондом «Запорука», за фінансової підтримки фундацій «Fondazione Rosa Pristina» (Італія), «Soleterre» (Італія) та професійної асоціації дитячої онкогематології Італії «Associazione Italiana di Ematologiae Oncologia Pediatrica» (AIEOP).
Бюджет, наданий спонсорами, становить 450 тисяч євро. Окрім того, 8 млн грн виділили з обласного бюджету та 14,6 млн грн – з державного бюджету.
Читайте також: Українські медики запустили флешмоб на підтримку добровільного донорства
За ці кошти провели реконструкцію та ремонт приміщень, закупили медичну апаратуру та обладнання. Реалізація проєкту тривала два роки – 2020-2022 роки
Відомо, що у Львові спершу зможуть робити до 12-15 таких операцій у рік. Далі планують розвивати цей центр, разом поповнювати ряди донорів та зробити все, аби він, який є єдиний для західного регіону країни, вийшов на цифру – 20-25 операцій у рік. Такі операції дорогі. Їхню вартість більшою мірою покриватиме держава.
Читайте також: Як автогонщиця «Вітерець» врятувала сотні життів на Донбасі (ВІДЕО)
Представники благодійного фонду “Запорука” вручили керівництву Центру сертифікат на 350 тис грн на придбання TCD-з’єднувального пристрою, що необхідний для проведення трансплантацій кісткового мозку.
У клініці працюватимуть 12 спеціалістів, які проходили стажування в США та Канаді, Японії, Європі, в структурах ВООЗ.
У самому Центрі також повідомили, що, за попередніми розрахунками, щороку щонайменше 200 дітей та підлітків в Україні потребують трансплантації кісткового мозку (аутологічної, алогенної). З них приблизно 50-75 – мешканці Західного регіону та 15-20 – мешканці Львівщини. З огляду на це, у Центрі ініціювали створення підрозділу трансплантації кісткового мозку.
Читайте також: «Вакцинація рятує не гірше за молитву». Історія лікаря з Сум, який став священником та руйнує стереотипи серед вірян
Нагадаємо, у лікарні на Вінничині встановили медичне обладнання на 13 млн грн.
Як ми повідомляли раніше, на Харківщині будують онкологічний центр на пів тисячі ліжок.
Фото: loda.gov.ua.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі