Суспільство
У Львові стартував 28-й міжнародний книжковий форум BookForum
У Львові у середу, 15 вересня, стартував 28-й міжнародний BookForum (до 2018 року – «Форум видавців»), пише Радіо Свобода.
Відомо, що книжковий форум проводиться наживо і через мережу інтернет. У його рамках відкрився книжковий ярмарок, на якому свою продукцію представили видавці.
У програмі форуму – 160 подій на 30 локаціях. У книжковому ярмарку беруть участь близько 300 видавців із усієї України.
Читайте також: Цитати Франка та Костенко на футболках. Історія бренду Marmurstore, який просуває українську культуру через мерч
Ярмарок пропонує близько 400 заходів.
250 літераторів братимуть участь у презентаціях, дискусіях онлайн і офлайн.
Тема форуму
Головна тема цьогорічного форуму – «Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними».
За словами організаторів, під час дискусій йтиметься про ознаки дорослого суспільства і про те, чи 30 років – достатньо часу, щоб українці доросли до «дорослих».
Учасники ярмарку
На BookForum заплановане онлайн-спілкування з лауреаткою Нобелівської премії Ольгою Токарчук, а також з 92-річною психотерапевткою Едіт Івою Еґер – авторкою світового бестселеру «Вибір».
З українських письменників у форумі беруть участь Юрій Андрухович, Катя Калитко, Сергій Жадан, Олена Стяжкіна, Мар’яна Савка, Юрій Винничук, Василь Шкляр.
Заплановані заходи
Під час 28-го міжнародного BookForum вестимуться дискусії на теми:
- «Що таке доктрина «русский мир» і як протистояти її зазіханням?»,
- «Які голоси ми обираємо чути? Дискусія про те, як ми підходимо до літератури, що нас формує»,
- «Гра в дорослішання. Журналістика незалежної України»,
- «Виклики для свободи вираження поглядів й свободи творчості в умовах війни».
Четвертий рік поспіль у рамках Book Forum 18 вересня відбудеться письменницький правозахисний марафон на підтримку українських заручників Кремля, під час якого читатимуть фрагменти їхніх листів і листів їхніх рідних, сторінки зі щоденників і стенограми виступів у судах.
Український інститут книги на форумі оголосив про старт проєкту «30 знакових книжок нашої Незалежності». Фахівцями обрані 100 українських книг, які були видані за роки української незалежності.
Читайте також: Україна потрапила до топ-20 країн за Всесвітнім рейтингом благодійності
«Українці вперше оберуть книжки, які стали для них важливими. Важливо обирати не тільки великих українців і найбільш знакові події, а книжки, бо цих видатних українців і знакові події ми дізнаємося саме з книжок. Книжки, які представлені в довгому списку і будуть у короткому, справді сформували покоління українців», – йдеться у повідомленні.
Кожен до 15 жовтня може проголосувати спершу безпосередньо на форумі, а згодом на сайті Українського інституту книги.
Book Forum триватиме до 19 вересня.
Нагадаємо, стартувало голосування за 30 знакових книжок Незалежності.
Як ми повідомляли раніше, «Заповіт» Шевченка увійшов до першої пʼятірки світових творів за кількістю перекладів.
Головне фото: radiosvoboda.org.
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі
Суспільство
Що відомо про нове видавництво
- видавництво активно шукає авторів, які пишуть гумористичну прозу, поезію, іронічні детективи та навіть веселий нонфікшн.
- початок буде з детективів, які планують представити у 2025 році.
Коментарі