Суспільство
У Львові презентували проєкт оглядового майданчика й кав’ярні в телевежі (ФОТО)
Львівські архітектори зі студії Guess Line Architects запропонували зробити в телевізійній вежі біля “Високого замку” багаторівневий громадський простір. Свій проєкт вони опублікували на сторінці в Facebook, передає БЖ.
Що пропонують?
Архітектори пропонують зробити дворівневий простір у вежі: на нижньому поверсі (428 метрів над рівнем моря) хочуть облаштувати відкрите кафе, а на верхньому (436 м) – оглядовий майданчик.
Основним несучим елементом конструкції буде штир, розміщений в центрі вежі. Всередині буде ліфт, а навколо – полегшені сходи. До зовнішнього оздоблення планують додати спеціальну декоративну сітку з візерунками.
Читайте також: У Львові з’явиться канатна дорога на Високий замок
Чи це безпечно?
Як розповів один з авторів проєкту Андрій Лисюк виданню “Твоє місто”, вежа вже майже не використовується за призначенням, а запропоновані майданчики будуть перебувати нижче, ніж всі комунікації.
Команда архітекторів Guess Line Architects створила Меморіал Героїв Небесної сотні у Львові і проєкт львівського готелю на вулиці Дорошенка, який став переможцем міжнародного конкурсу Grand Hotel в липні 2020 року.
Що відомо про вежу?
Телецентр та трансляційну вежу на Високому Замку було збудовано у 1957 р. за проєктом архітектора Ярослава Новаківського. Будівля Львівської студії телебачення збудована на місці колишнього австрійського порохового складу, закладеного тут на поч. ХІХ с. (сучасна адреса вул. Кривоноса, 3)
Трансляційна вежа телецентру має висоту 192 м., а висота над рівнем моря 580 метрів.
Фото: Guess Line Architects, Facebook
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі