

Суспільство
У Львові побудують тимчасове житло для вагітних жінок, які рятуються від війни
У Львові анонсували будівництво тимчасового житла для вагітних жінок, які виїхали з населених пунктів, де тривають бойові дії. Відповідний меморандум підписали представники міськради та організації Червоний Хрест України.
Про це повідомили на сторінці УЧХ в Facebook.
Згідно з підписаним меморандумом, Червоний Хрест України забезпечить фінансову складову проєкту, інвестувавши 26 мільйонів гривень. Реалізувати проєкт планують до середини липня.
«Також ми вже почали роботу, щоб вибудувати в Україні один з найбільших реабілітаційних центрів для поранених, тому що тисячі людей потребуватимуть допомоги. Зокрема, ми говоримо про жінок та дітей, які були під обстрілами, ракетними ударами», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Крім того, у Львові зводять два двоповерхові будинки загальною площею 1300 квадратних метрів. У кожному будуть облаштовані всі найнеобхідніші умови для комфортного тимчасового розселення вагітних жінок, які мають статус внутрішньо переміщених осіб: спальні кімнати, пральні, душові, вбиральні, кімнати відпочинку, дитячі зони, кухні, їдальні, котельні. Такі будиночки нададуть тимчасовий прихисток для понад 100 жінок.
«Ми чітко розуміємо, наскільки важливо те, що ми робимо для жінок, які там перебуватимуть. Ми всі українці, і ми робимо це заради нас та нашої держави, наших жінок та майбутнього покоління. Насправді нашій команді дуже приємно працювати із містом, тому що процес будівництва відбувається швидко. За декілька тижнів нам вдасться це реалізувати», – запевнив гендиректор Червоного Хреста України Максим Доценко.
Читайте також: Червоний Хрест України навчив першій допомозі вже понад 45 тисяч українців
Нагадаємо, у Львові на вул. У. Самчука вже розгорнули одне модульне містечко із 88 будиночків, де заселилось близько 350 вимушено переміщених українців. Також завершують роботи в модульних містечках на вул. Пулюя та у Сихівському районі, які забезпечать тимчасовим житлом ще орієнтовно 700 переселенців.
Про Червоний хрест України
Існують три незалежні організації – Міжнародний комітет Червоного Хреста, Міжнародна федерація Червоного Хреста та Червоного Півмісяця та національні товариства Червоного Хреста у різних країнах (всього 192 товариства). Український Червоний Хрест працює самостійно.
У компетенціях Українського Червоного Хреста – централізоване надання гуманітарної допомоги через органи місцевої влади, швидка допомога населенню на звільнених територіях, гуманітарна допомога у більш спокійних районах.
З початку війни штат товариства збільшився з 60 співробітників до 500, а волонтерська мережа – з 3000 до 8000 осіб. За два місяці повномасштабної російсько-української війни УЧК зібрав понад мільярд гривень та привіз більш як 5400 тонн гуманітарної допомоги. 500 волонтерів евакуювали людей із зон бойових дій, разом із рятувальниками ДСНС вони вивезли із небезпечних зон близько 100 000 людей.
Фото: konkurent.ua
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ