

Суспільство
У львівській школі будують спортзал за 38 млн грн: як він виглядає (ФОТО)
У львівській загальноосвітній школі № 7, збудованій для дітей мікрорайону «Знесіння» на вул. Богдана Хмельницького, 132, триває облаштування спортивного залу. Про це повідомили у міській раді.
Зазначається, що загальна кошторисна вартість будівництва спортзалу становить 38 млн грн, станом на зараз освоєно 21,4 млн грн.
Як виглядає спортзал?
Тут буде великий зал для гандболу, волейболу, баскетболу, зал для танців і гімнастики та один атлетичний зал. Є достатня кількість душових, туалетні кімнати, хороший перехід з основного корпусу школи, тому дітям не потрібно буде виходити лишній раз на вулицю.

Читайте також: Найбільший спорткомплекс Кривого Рогу планують реконструювати
Що відомо про будівництво?
У 2017 році підрядна організація провела підготовчі будівельні роботи на суму близько 1,1 млн грн. Опісля договір було розірвано через недотримання підрядником графіку виконання робіт. У 2018 році відбулося коригування проектно-кошторисної документації на суму 342 тис грн, а вже у 2019 — торги. Відтак, було укладено договір з ЛКП «Рембуд», яке й здійснює будівельні роботи.

«Загально будівельні роботи вже закінчені: зведена конструкція спортивного залу з усіма додатковими приміщеннями, проведено великі роботи по інженерії, зроблено штукатурні роботи. Залишились оздоблювані роботи, які пов’язані з великими затратами грошей. Щоб завершити цей об’єкт, нам потрібно ще близько 16,5 млн грн», — розповів Михайло Сидорович, директор ЛКП «Рембуд».

Вартість виконання будівельних робіт по цьому спортивному залу становить 38 млн грн. Площа спортзалу — 2 тисяч метрів квадратних. Ми передбачили тут велику спортивну залу, хореографічну залу і тренажерну. Тут зможуть займатися, як діти, що навчаються у школі № 7, так і мешканці мікрорайону.
Фото: city-adm.lviv.ua
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ