Військо
У лавах ЗСУ дедалі більше жінок — результати рекрутингових центрів
Жінки в Україні все активніше долучаються до служби в Збройних силах. У центрах рекрутингу вони складають 20% від усіх кандидатів.
Про це повідомляє Міністерство оборони у фейсбуці проєкту «Центр рекрутингу української армії».
Лідери серед регіонів
Найбільший інтерес до служби серед жінок зафіксовано у Чернівецькій області — тут 46% кандидатів є жінками. Друге місце посідає Хмельниччина з показником 41%, а трійку лідерів замикає Тернопільська область, де цей показник сягає 38%.
Центри рекрутингу: як це працює
Загалом в Україні працюють 47 центрів рекрутингу. Перший відкрили 12 лютого 2023 року у Львові, а решта запрацювали з кінця березня 2024 року.
У центрах рекрутингу не вручають повісток, а всі консультації надають конфіденційно. Це створює безпечну атмосферу для кожного, хто хоче дізнатися більше про службу.
Читати також: Сили оборони уразили аеродром, хімічний завод та нафтобазу в росії: деталі операції
Зростання інтересу до служби
За весь час роботи центрів рекрутингу консультації отримали понад 34 тисячі людей, із них 7550 вже стали кандидатами на службу.
Минулого тижня інтерес до служби зріс удвічі — 1319 звернень проти 717 тижнем раніше. Найбільше охочих поповнити лави ЗСУ зафіксовано у Львівській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій областях та Києві.
Нагадаємо, що Міноборони розробило кваліфікаційні рівні для операторів дронів: які вимоги.
Фото: військовослужбовиці 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади.
Військо
Українсько-британська експедиція «Invictus Ocean / Row4Ukraine» долає Атлантику, щоб вкотре нагадати світу про війну в Україні й зібрати кошти на реабілітацію захисників.
Про це повідомила українсько-британська експедиція Invictus Ocean / Row4Ukraine.
Про експедицію
Учасники ініціативи — ветеран 503 окремого батальйону морської піхоти Іван Гаврилко та майстер-кораблебудівник Дмитро Резвой — подолали вже 1540 морських миль, що становить половину маршруту до Барбадосу.
Капітан Дмитро Резвой не тільки весляр, а й автор ідеї експедиції, її засновник і творець човна під назвою «Софія». Організатори наголосили, що Дмитро і його напарник Іван Гаврилко є давніми друзями, які об’єднують спільну мета.
«Попри труднощі та випробування, команда рухається вперед. Це історія про силу духу й незламність. Так тримати, козаки!» — зазначили організатори експедиції.
Читати також: Богдан Борковський здобув перше «золото» для України на зимовій Універсіаді 2025
Українсько-британське партнерство
Експедицію розпочали як спільний україно-британський проєкт. Британські партнери доклали зусиль для підготовки човна й забезпечення старту. Проте наразі фінансування з британської сторони припинилося, а зібраних до початку коштів недостатньо для завершення маршруту.
Фінансові виклики включають організаційні витрати, швартування човна в порту, транспортування човна до Європи та інші потреби.
Задонейтити на експедицію можна тут.
Нагадаємо, що збірна України уперше за історію здобула нагороду Кубка світу з санного спорту (ФОТО).
Фото: Invictus Ocean / Row4Ukraine.
Коментарі
Військо
Українські бійці повторно вразили військовий аеродром «Енгельс-2», де базуються літаки Ту-95МС та Ту-160. Також Сили оборони завдали ударів по нафтобазі «Кристалл» та хімічному заводу в місті Сєльцо, які російська армія використовує для війни проти України.
Про ураження хімічного заводу розповіли в Силах безпілотних систем. У 14-му окремому полку БпАК повідомили про удари по аеродрому та нафтобазі.
Що відомо про операцію
«Ця операція стала взірцем координації між розвідкою, ракетними військами, реактивною артилерією та безпілотними системами. Дрони вдало відволікли російську ППО, відкривши шлях для ракет, які точно вразили основні цілі. А БпЛА дальньої дії після ракетного удару знищили підстанції та іншу важливу інфраструктуру»‚ — написали в СБС.
У результаті ударів по нафтобазі зайнялися цистерни з рідкісним авіаційним паливом для бомбардувальників Ту-160. Ці літаки росіяни використовують для терору цивільного населення України.
На хімзаводі ворог виробляв порох, вибухівку та компоненти для ракетного палива, зокрема боєприпаси для артилерії, РСЗВ, авіації тощо.
Нагадаємо, що Міноборони розробило кваліфікаційні рівні для операторів дронів: які вимоги.
Також ми писали, що ГУР розкрило дані російських виробників дронів на порталі War & Sanction.
Фото обкладинки: Максим Суботін
Коментарі
Військо
Нова система складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР). Кожен із рівнів визначає можливості та обмеження для операторів під час керування різними типами дронів.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Рівні нової системи
Початковий рівень БКР І дозволяє керувати мікро- та мінідронами. З цією кваліфікацією оператор може керувати БпЛА на висоті до 900 метрів над землею. Фахівець повинен:
- розуміти основи авіаційної метеорології;
- знати характеристики свого дрона;
- володіти базовими навігаційними навичками.
Другий рівень БКР ІІ дає можливість керувати малими безпілотниками першого класу на висоті до 1 500 метрів. Оператори повинні вміти працювати з радіолокаційними станціями та планувати польоти з урахуванням вітру на різних висотах.
На рівні БКР ІІІ військові можуть керувати тактичними БпЛА у всьому повітряному просторі, крім класу А, на висоті до 5,5 тисячі метрів. Оператор повинен вміти:
- керувати польотом за приладами;
- працювати з системами розпізнавання та запобігання зіткнень;
- виконувати зліт і посадку на різних аеродромах.
Найвищий рівень БКР IV дозволяє керувати оперативними та стратегічними дронами третього класу у будь-якому повітряному просторі та за будь-яких погодних умов. Оператор повинен вміти працювати із супутниковим зв’язком та взаємодіяти з органами управління повітряним рухом.
Також у відомстві додали, що для польотів без прямої видимості обов’язково потрібен рівень БКР IV.
Читайте також: ГУР розкрило дані російських виробників дронів на порталі War & Sanction
Для чого розробили систему рівнів
«Кожен базовий кваліфікаційний рівень містить чіткий перелік знань, умінь та компетенцій оператора БпЛА. Така стандартизація дозволить підрозділам ефективно взаємодіяти на фронті та максимально реалізувати бойовий потенціал безпілотних систем»‚ — зазначили в Міноборони.
Ці вимоги розробили відповідно до постанови № 1129 Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2024 року про реалізацію експериментального проєкту з сертифікації шкіл операторів БпЛА.
Нагадаємо, що ветеран зі Львівщини започаткував власне виробництво бойових дронів.
Також ми писали, що в Україні тестують мобільний пункт управління підрозділами з БпЛА.
Фото обкладинки: Pixabay
Коментарі