

Суспільство
У Львові створюють фотомузей
Торік минуло 180 років, як львів’яни зробили першу фотографію рідного міста і виставили її для презентації у вітрині книгарні. Відтоді і триває історія львівської фотографії. Тому в місті хочуть створити фотомузей, інформує Радіо Свобода.
Невелика кімнатка поки що стала сховом для сотень фотокамер і тисяч світлин. Щотижня львів’яни приносять фотографії, фотоапарати, давні рамки лише для того, щоб зберегти історію і створити у місті фотомузей. Свої експонати люди віддаютьініціатору такої ідеї – львівському фотографу і колекціонеру Романові Метельському.
«Я з 13 років фотографую і ніколи з фотографії не робив комерції. Якось приїхав у Хмельницький і побачив, що у місті є музей фотомистецтва. Загорівся реалізувати цю ідею у Львові. І з моєї маленької приватної колекції виросла велика завдяки людям. Я збираю поштівки з зображенням Львова, давні фотографії міста. Колись у Львові був фотомузей у приміщенні церкви Марії Сніжної, але куди все пропало, ніхто не пояснює», – каже Роман Метельський.

Для експозиції музею вже зібрано тисячі речей. Музей мав би бути «живим», каже ініціатор, щоб у ньому було цікаво, передусім дітям. Завдяки фотографіям можна буде кожному відвідувачу уявити, який був Львів з ХІХ століття і як змінювався.
Читайте також: Фотостудії в Києві: де провести новорічну фотосесію
У задумах – також виставковий зал, навчальна фотостудія, а ще планується студія кабінетної фотографії кінця ХІХ століття, також будуть інсталяції, щоб молодь бачила, як раніше робились фотографії у домашніх умовах. Не оминуть увагою і світлини з АТО. Окрему експозицію буде присвячено українським військовослужбовцям і темі війни на Донбасі.
Концепція закладу представлена і зараз лише затримка за рішенням Львівської міської ради, яка обіцяє надати приміщення у центрі міста.

Суспільство

Дерев’яні церкви Львівщини стали “героїнями” промоційного ролика, який популяризує сакральну архітектуру регіону.
Відео презентував департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, передає Укрінформ
Автор і оператор трихвилинного відео Ігор Мартинів художньо показав дев’ять дерев’яних храмів з різних куточків Львівської області.
Читайте також: На Львівщині реставрують дерев’яну святиню лемківського стилю, якій майже 200 років
Це церкви святої Параскеви (1708 рік, Буськ), святого Микити (1666 рік, Дернів), святого Івана Богослова (1782 рік, Фусів), Святого Духа (1502 рік, Потелич), Собору Богородиці (1724 рік, Лоні), Архістратига Михаїла (1754 рік, Комарно), Святого Юра (1656 рік, Дрогобич), Успіння Богородиці (1603 рік, Кліцько) й Собору Пресвятої Богородиці (1838 рік, Матків).
Читайте також: На Київщині відновили козацький храм (ФОТО)
За задумом розробників, відео має привернути увагу до унікальної сакральної дерев’яної архітектури регіону й наголосити на потребі збереження автентичності дерев’яних церков.
В облдержадміністрації нагадали, що в Україні є найбільше у світі дерев’яних церков – понад 2500.
Читайте також: На Львівщині реставрують унікальний дерев’яний храм, якому понад 350 років
У 2013 році 16 дерев’яних храмів Карпатського регіону занесли до списку Світової спадщини ЮНЕСКО: 8 із них розташовані в Україні, а 8 – у Польщі. Чотири церкви з цього списку – на Львівщині.
Фото: скріншот з відео
Суспільство

На Черкащині у двох смілянських школах навчають дітей сортувати сміття, переробляти його і дбати про збереження планети.
Про це йдеться у сюжеті Суспільного, передає greenpost.ua.
Екокласи організував Молодіжний простір “Всі свої” міського центру соцслужб. Повідомляється, що заняття проводитимуть після уроків, а відвідувати їх школярі зможуть за бажанням.
У Смілянській школі №7 створення екокласів ініціювали дві старшокласниці, яким допомогла вчителька Ольга Мельник, яка збереженням довкілля переймається не один рік.
Читайте також: «Не соромимося збирати тару біля смітників». Як в майстерні «Rere:Sklo» дають пляшкам друге життя
«Розповідаємо про види пакувань, знаючи які можна правильно сортувати сміття, – зауважила Ольга Мельник. – Всі позначки і абревіатури треба вміти «читати» для роздільного збору вторинної сировини».
Ініціатори вважають, що основні принципи поводження з відходами, компостування та сортування сміття знадобляться кожному.
Читайте також: У школах Львова встановили контейнери для роздільного збору сміття
«Хочемо зробити Смілу чистішою, а час проведений у школі – цікавішим», – розповіла одна з дівчат Анна Яременко. – Такий екоклас буде більш зрозуміліше пояснювати біологію, хімію, але це все ж таки буде відрізнятися від того, що нам дають у школі, тобто там будуть формули з хімії, але й інформація про переробку, як правильно це робити».
Читайте також: У Запоріжжі запустили роздільний збір сміття у всіх ЦНАПах (ФОТО)
Збереженню довкілля поки що навчатимуть восьмикласників. Зараз відвідувати заняття зголосилися 15-ро дітей, розповіла директорка закладу Мар’яна Криворучко.
“Це не просто одноразова акція по збору макулатури, обговорюємо, які є види маркування, де його сортують, що не сортують, – розповідає фахівець Молодіжного простору “Всі свої” Євген Матвеєнко. – У нас є особистий чат, де учні отримують певне домашнє завдання, яке повинні виконати, до ініціатив дітей долучаються батьки і такими чином підвищуємо екокультуру”.
Фото: скріншот з відео
Суспільство

У Радомишлі на Житомирщині за 26 млн грн провели реконструкцію спорткомплексу «Динамо».
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.
“На будівництво спорткомплексу спрямували майже 26 мільйонів гривень, з них 6 мільйонів – співфінансування з місцевого бюджету”, – зазначив голова ОДА.

У рамках проєкту виконали ремонт внутрішніх приміщень, в тому числі зробили «з нуля» балкон для 300 глядачів, заміну покрівлі, улаштування бетонної підлоги, оновлення внутрішніх санітарних вузлів з душовими кімнатами, комплексну термосанацію будівлі, монтаж системи кондиціонування та вентиляції, а також оздоблення фасадів.
Читайте також: Трибуну звели «з нуля»: показали реконструкцію стадіону в Кривому Розі (ФОТО)

Окрім того, поруч звели новий спортивний майданчик вартістю 1,6 мільйона гривень. Це дозволить ще більшій кількості учнів влітку займатися спортом та проводити змагання з міні-футболу.
Читайте також: Найпотужніший кран Європи підготували для будівництва мосту в Запоріжжі (ВІДЕО)

Зазначається, що у спорткомплексі «Динамо» працюватимуть секції з футболу, волейболу, баскетболу, гімнастики та кікбоксингу.
Реконструкція об’єкту тривала понад два роки.

Фото: facebook.com/vitaliy.bunechko
-
Суспільство15 години тому
Буковинську Маланку хочуть внести до списку ЮНЕСКО
-
Суспільство21 годину тому
Експерти визначать 50 найкращих для відвідування місць в Українських Карпатах
-
Суспільство19 години тому
Водолазна школа Військово-Морських Сил отримала нові костюми
-
Суспільство20 години тому
Як професійний каскадер збудував оленячу ферму на Сумщині