Суспільство
У Києві за 5 мільйонів гривень почали реставрувати пам’ятку архітектури
У Києві на вулиці Борисоглібській, 6 розпочали реставраційні роботи у будівлі Подільського РАЦС – пам’ятки архітектури місцевого значення, яка знаходиться на балансі Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій. Про це повідомили у КНМЦ по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій, йдеться на сайті КМДА.
Чим особливий будинок?
Наразі у будівлі середини ХІХ століття знаходиться Подільський РАЦС. Проте мешкав тут і професор Київської духовної академії Степан Сольський, який ще й був міським головою Києва у 1887-1900 рр.
Двоповерховий, цегляний, тинькований будинок становить призматичний об’єм. Його центральна частина виділена невеликим ризалітом із трьома вікнами, прикрашеними напіврозетками, трикутними сандриками – на другому поверсі. Лиштви вікон у бічних крилах завершують прямі сандрики. Будинок є характерним прикладом житлової забудови з рисами пізнього класицизму.
На завершення реставрації потрібно близько 1,5 року. Орієнтовний кошторис повної реставрації цієї історичної будівлі – близько 5 млн грн.
Читайте також: На Тернопільщині реставрують пам’ятку XVII століття за понад 6 млн
“На жаль, не всі власники будинків-пам’яток сумлінно ставляться до їх утримання. У Києві близько 400 історичних будинків зі статусом пам’ятки. Більшість із них – у приватній власності, інші – на балансі різних структурних підрозділів КМДА, міністерств, інших державних установ, комунальних підприємств, райдержадміністрацій тощо. Я сподіваюсь на якомога швидше прийняття законопроекту № 8202 (новий реєстраційний номер 0895), завдяки якому всі недобросовісні власники пам’яток 100 разів подумають перед тим, як нищити наше історичне й культурне надбання”, – додав директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.
Де ще планують реставрацію?
На наступний рік заплановано розроблення проектної документації та початок реставрації ще по чотирьох пам’ятках на:
– Андріївському узвозі, 5/31 (будинок Брезгунова);
– Сковороди, 2 (корпус настоятеля та проскурняк Братського монастиря);
– Сковороди, 9-Б (житловий будинок);
– Десятинній, 14 (житловий будинок).
Нагадаємо, у червні 2018 року Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект № 8202 «Про внесення змін до деяких законів України з питань удосконалення системи охорони культурної спадщини».
Наразі законопроекту присвоєно новий реєстраційний номер – 0895.
Серед іншого, законопроектом передбачено, що для юридичних і фізичних осіб штрафи будуть однакові, більш того, вони будуть значно збільшені – з 1,7 тис. грн – 170 тис. грн до 170 тис. грн – 510 тис. грн. Окрім того, буде започаткована можливість викупу пам’ятки у комунальну власність. Наразі пам’ятка, навіть місцевого значення, може бути викуплена винятково до державної власності. Можливість примусового викупу пам’ятки до комунальної власності дозволить місцевим владам більш ефективно управляти об’єктами культурної спадщини, зберігати такі будівлі для нащадків.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі