

Суспільство
У Києві відкрили стаціонар паліативної допомоги для дітей (ФОТО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На базі Київської міської клінічної шкірно-венерологічної лікарні на вул. Богатирська, 32 відкрили дитяче стаціонарне відділення Центру паліативної допомоги.
Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

Зазначається, що перші пацієнти зможуть отримати кваліфіковану допомогу вже з 23 грудня.

Як створювався
Заступник міського голови розповів, що два роки тому на базі Київської міської клінічної шкірно-венерологічної лікарні розпочала роботу амбулаторна мобільна бригада з надання паліативної допомоги дітям.

Це був перший крок у створенні структури надання паліативної і хоспісної допомоги маленьким киянам із невиліковними захворюваннями.

За його словами, до складу бригади увійшли лікар-дитячий анестезіолог-реаніматолог, лікар-педіатр, психолог, медичні сестри, диспетчер та соціальний робітник.
Читайте також: У Дніпрі збудували найсучаснішу дитячу лікарню

Основними принципами роботи фахівців є:
- полегшення болю дитини і інших симптомів захворювання;
- емоційна підтримка і повага системи цінностей, яка склалася в сім’ї дитини;
- робота в тісній зв’язці з лікуючим лікарем;
- здатність вести відкритий діалог з дитиною, батьками і лікарем із питань коригування паліативної допомоги, згідно їхніх побажань.

Нині на обліку мобільної бригади перебувають 65 дітей та їхніх родин.

Другий етап – це відкриття дитячого відділення паліативної допомоги.

Відтепер є можливість надавати медичну допомогу дітям із прогресуючими захворюваннями та захворюваннями на різних стадіях із метою полегшення страждань та підвищення якості життя.

Особливість центру
Фахівці відділення використовують багатопрофільний підхід для полегшення страждань, лікування болю та інших симптомів, а також вирішення проблем фізичного, психологічного і духовного характеру.
У стаціонарі створено комфортні умови для перебування дітей та їхніх родичів.
Читайте також: У львівських лікарнях працюють клоуни-волонтери
Наголошується, що у відділенні облаштовані ігрова та навчальна кімнати з теплою підлогою, де маленькі пацієнти можуть грати у розвивальні ігри, а також навчатися без переривання навчального процесу.

Для відпочинку створена кімната психологічного розвантаження та зимовий сад із фонтаном, зеленими рослинами та птахами.
Нагадаємо, що у столиці відкрито сім відремонтованих відділень паліативної допомоги для дорослих.
У всіх відділеннях надають не тільки медичну допомогу пацієнтам, а й психологічну допомогу їхнім родинам.

Довідка
Паліативна допомога – це комплексний підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання.
Нагадаємо, у Дніпрі створюють перший в області хоспіс.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Участь у першому Форумі оборонних індустрій, що відбудеться у Києві, підтвердили вже 165 оборонних компаній із 26 країн.
Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у соціальних мережах.
Голова МЗС наголосив, що форум дасть потужний поштовх спільному виробництву зброї та співпраці задля зміцнення України та партнерів.
Читайте також: Госпіталь для душі: мама «Привида Києва» відкрила на Прикарпатті реабілітаційний центр для захисників та їхніх родин
165 оборонних компаній з 26 країн вже підтвердили участь в нашому Форумі оборонних індустрій. Він дасть потужний поштовх спільному виробництву і співпраці задля зміцнення України та партнерів. Працюємо разом з @AKamyshin та @Rustem_Umerov над тим, щоб #DFNC1 став історією успіху.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) September 25, 2023
Відзначимо, раніше анонсувалося проведення Форуму оборонних індустрій, на якому Україна продемонструє свої виробничі потужності та залучить оборонні підприємства партнерів до співпраці.
«Наше завдання абсолютно очевидне — дати всі можливості Україні виробляти зброю й снаряди, дати сучасні технології, щоб мати надійний захист від будь-яких форм агресії. Та, окрім цього, звичайно, поширити наш досвід захисту, досвід української оборони серед союзників і партнерів», — розповів про Форум український президент.
Нагадаємо, в Україну привезли перші кілька тисяч 122 мм осколково-фугасних артилерійських снарядів з повним зарядом. Їх виробляють у партнерстві з боєприпасним холдингом Східної Європи.
Також ми повідомляли, що Міноборони допустило до експлуатації перший дистанційно-керований бойовий модуль «ШаБля».
Фото: facebook.com/ukrainianarmor.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Величезні бульби сорту «Сувенір Чернігівський» показав на фермер та керівник ПрАТ «Чернігівеліткартопля» Ігор Шкурко на своїй сторінці у фейсбуці.
«Цього року картопля добре вродила», – підписав він світлини.
Відомо, що сорт картоплі «Сувенір Чернігівський» показав урожайність 563 центнери з гектара і крохмальність бульб 18%.
Із ціною 0,2 грн з ПДВ за 1 крохмалопроцент картопля є рентабельною культурою.
«Для сівозміни це гарний попередник на кілька років. Тому віддавайте перевагу сортам з високим рівнем крохмалю», — додав фермер.
Читайте також: Матріархальна ОТГ: як живе громада, де правлять тільки жінки
Нагадаємо, українські науковці створили новий сорт картоплі «Джавеліна».
Також українські науковці виростили новий сорт конопель, із яких можна робити порох і бронежилети.
Окрім того, в Україні вивели оригінальну картоплю з фіолетовим та червоним м’якушем.
Фото: facebook.com/ihor.shkurko.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На забезпечення в ЗСУ поставлено п’ять зразків балістичних бойових шоломів. Кожна з моделей пройшла випробування у підрозділах, повідомили у Міноборони України.
Розповідається, що у шоломі є бічні рейлінги для кріплення навушників, фонарів та фронтальне кріплення для приладів нічного бачення, тепловізорів, камери. Це шоломи 1-го класу захисту.
Вони витримують 5 пострілів 9-мм кулею Makarov, 5 пострілів кулею 9-мм Luger.
Оболонка шолома повинна забезпечувати стійкість до ураження типовими імітаторами уламків масою 1,1 г, які мають швидкість V50 не менше 670 м/с, випущених з дистанції 5 м.
Читайте також: «Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав
«Технічною специфікацією Міноборони визначено вимоги щодо розмірів, анатомічних зон перекриття голови шолома бойового балістичного. Для кожного розміру визначена вага, адже згідно з військовим стандартом, рекомендована вага шолома повинна становити не більше 1,5 кг», — йдеться у повідомлені.

Зазначається, що протягом тестувань шоломів змінювали підвісну систему, кріплення, подушечки, їхню форму, розміри, поки не відшліфували до максимальної зручності.
Після отримання позитивних актів від військових частин, виробники відправляли шоломи на балістичні та небалістичні випробування.
«За результатами ми отримали протоколи про відповідність нашим вимогам і затвердили п’ять зразків шоломів. На цей час проводяться військові (дослідні) випробування нових моделей шоломів (одна – українського та дві – іноземних виробників)», — додали в Центральному управлінні Міноборони.

Нагадаємо, Міноборони України допустило до експлуатації два тактичні кулеметні комплекси.
Також ми повідомляли, що у Міноборони тестують «тактичні кросівки» для ЗСУ.
Фото: Міноборони України.