Суспільство
У Києві відкрили культурний простір із контейнерів «Модуль тимчасовості»
У Києві на Контрактовій площі встановили тимчасовий культурний простір Module of Temporality, що складається з вантажних контейнерів.
Про це повідомили на сторінці заходу в інстаграмі.
Module of Temporality — це виставковий павільйон із мобільних блоків — вантажних контейнерів, які уособлюють постійний рух і мають можливість релокації.
«Модуль тимчасовості» є благодійним проєктом Don’t Take Fake, який збирає кошти на відновлення культурних памʼяток.
Конструкцію на замовлення виготовив Чорноморський судноремонтний завод. Усі 27 контейнерів зроблені з металу підприємств, які найбільше постраждали від російської агресії.
Загальна площа конструкції – 417 кв.м. Стелі не перевищують 2,3 метра, щоби «нагадувати про дискомфорт, який відчувають люди, ховаючись в укриттях». В інтер’єрі й меблях використано листову сталь з «Азовсталі».
Читайте також: Вулиці Ратушного, Чикаленка та Махова. Не знаєте, хто це? Час познайомитися із проєктом «Стріткод»
На двох поверхах споруди представлять роботи 28 художників з усього світу. Там будуть полотна, скульптури, інсталяції й аудіовізуальні роботи. Проєкт модуля розробила команда Balbek Bureau.
Простір працюватиме три місяці, до 14 травня. Крім показів, також проведуть серію кінопоказів і лекцій. Куратор експозиції – французький критик і головред журналу Beaux Arts Фабріс Бусто.
Читайте також: Замість троянд – польові квіти, замість діамантів – каблучка з дротика. Як це – любити під обстрілами? Досвід проєкту «Я тебе… війна»
За вхід людина може заплатити, скільки вважає доцільним, кажуть організатори. На вході облаштували магазин із мерчем, що створили спільно з українськими митцями й брендами одягу. 100% отриманих коштів обіцяють віддати на відновлення культурних обʼєктів України, які постраждали від бомбардувань російських окупантів.
Графік роботи MOT:
- будні — 12:00–19:00;
- вихідні — 11:00–20:00.
100% отриманих коштів обіцяють віддати на відновлення культурних обʼєктів України, які постраждали від бомбардувань російських окупантів.
Нагадаємо, Японія виділяє Україні $10 млн на культурні та освітні проєкти.
Окрім того, усіх охочих запрошують на серію онлайн-лекцій про культурну еліту.
Фото: instagram.com/p/CowdSmVtv2K.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі