

Економіка і бізнес
У Києві відкрилось представництво Організації економічного співробітництва та розвитку
В Україні відкрився офіс Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Це хороша новина для української економіки.
Про це повідомив заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
Він відзначив, що ОЕСР – це клуб багатих країн, який налічує 38 учасниць.
Також повідомляється, що більшість із цих країн мають високі доходи громадян і високий індекс людського розвитку. Вони генерують 2/3 світового ВВП. Серед них Велика Британія, Німеччина, Норвегія, США і Канада, Швейцарія, Японія, Південна Корея, Швеція, Франція, Італія, Австралія та інші. Тобто, майже всі провідні економіки світу.
Читайте також: Від психологічної підтримки до запуску бізнесу. Як працюють тренінги для переселенців? Кейс ГО «Біла стрічка»
Організація була заснована ще в 1948 році для допомоги реалізації Плану Маршалла щодо економічної реконструкції Європи після світової війни.
Щоб бути членом ОЕСР, країна має бути:
- правовою демократією з ринковою економікою,
- імплементувати міжнародні податкові стандарти та інструменти запобігання корупції.
У березні 2014 року ОЕСР призупинила процес вступу росії через її політику стосовно України.
Які наслідки для України матиме поглиблення співпраці з ОЕСР?
На відміну від Світового банку чи МВФ ця організація не дає позик, але сприяє наданню фінансової допомоги та дешевим кредитам. Приєднання до ОЕСР допомагає збільшити інвестиції та розвивати торгівлю.
Загалом імплементація правил і стандартів країн-членів ОЕСР – це квиток до кола розвинених економік.
Наприклад, ОЕСР визначає, що бенчмарком по частці переробної промисловості у ВВП є показник у 20-25%. Україна зараз має 10%. Те саме стосується частки продукції переробної промисловості в експорті. За стандартами ОЕСР цей показник має бути в районі 70%. А в Україні по результатами 2021 року він був 37%.
У липні минулого року Україна подала заявку щодо набуття членства в ОЕСР. А 5 жовтня ОЕСР почала переговори про вступ України. На початку лютого 2023 року Верховна Рада України затвердила закон про ратифікацію Угоди між Урядом України та ОЕСР.
Нагадаємо, в Україні запускають нове покоління системи е-платежів у цілодобовому режимі.
Також ми розповідали, що в Україні створили карту інвестиційних можливостей для кожної області.
Фото: cmcmarkets.com.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay