Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві в Голосієві розчистили русло річки Либідь

Опубліковано

У Києві розчистили підземну ділянку русла річки Либідь біля вулиці Саперно-Слобідської в Голосієві для уникнення підтоплень навесні.

Про це повідомив заступник голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

Він розповів, що такі роботи дозволять мінімізувати ризик підтоплень, що часто виникають тут внаслідок ускладнення стоку води. Наступним кроком буде ревіталізація цієї річки. Йдеться про звільнення її з бетонних коробів та створення сприятливих умов для відпочинку киян на базі водойми.

Читайте також: «Щоб не хвилюватись про можливі прильоти, думали, як швидше зібрати малину». Як агрофірма «Сила природи» з Харківщини продовжує експортувати органічні ягоди

Відомо, що комунальне підприємство «Плесо» розпочало розчищення Либіді в липні цьогоріч після відповідного рішення столичної Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Робітники розповідають, що особливістю проведення робіт на підземній ділянці річки є пряма залежність від погодних умов. Опади перетворюють русло в бурхливий потік, що сильно ускладнює і уповільнює проведення робіт. Водночас працівники комунального підприємства робили все від них залежне, щоб закінчити проєкт вчасно.

Що зробили?

З початку робіт із підземної ділянки було видалено майже 2 900 куб. м сміття разом із замуленим ґрунтом, гілками дерев і великою кількістю побутових предметів. Щоб зайти в підземну частину, воду з річища довелося повернути на променаду й огородити дамбою з мішків та піску.

Про річку

Річка Либідь бере початок із джерела поблизу залізничної станції «Київ-Волинський», впадає у Дніпро поблизу Корчуватого. Маючи довжину понад 16 км, річка майже впродовж усього свого русла закріплена бетонним коробом, а на окремих ділянках взята в колектори. Біля підніжжя Лисої гори перед перетином річки Столичного шосе знаходиться єдина ділянка з природним руслом довжиною 380 м.

Читайте такожЗберегти історичні будівлі. Як волонтери «Мапи Реновації» рятують українську спадщину, пошкоджену окупантами

Нагадаємо, у Києві на річці Либідь активісти з хащів зробили прогулянковий простір.

Як міг би виглядати Київ із річкою Хрещатик дивіться за посилання.

Фото: КМДА.

Суспільство

МЗС України представило ШІ-аватара Вікторію, яка тепер коментуватиме консульську інформацію

Опубліковано

Міністерство закордонних справ України вперше в історії створило з використанням технологій штучного інтелекту цифрову особу, яка офіційно коментуватиме консульську інформацію для ЗМІ.

Про це повідомляє МЗС.

Представниця МЗС з консульських питань Вікторія Ші створена на основі реальної людини—української співачки та інфлюенсерки Розалі Номбре, яка погодилася pro bono взяти участь в проєкті МЗС і виступити в якості прототипу для представниці. Команда проєкту відзняла та оцифрувала її.

Важливо зазначити, що консульська представниця та її реальний прототип є двома різними особами, а з офіційними коментарями від імені консульської служби МЗС виступає лише цифрова особа Вікторія Ші. 

Читайте також: Завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича

«Моє імʼя символізує нашу головну мету — перемогу України, а прізвище — штучний інтелект, який мене створив. Моя робота полягатиме в донесенні до громадськості оперативної та перевіреної інформації консульського департаменту МЗС України. Я повідомлятиму журналістам новини про роботу консулів із захисту прав та інтересів громадян України за кордоном, реагування на інциденти чи надзвичайні ситуації та інші новини», — заявила представниця МЗС з консульських питань Вікторія Ші в своєму вітальному відеозверненні.

Коментарі Вікторії Ші зʼявлятимуться на офіційних ресурсах МЗС України, вебсайті та сторінках в соцмережах, а також передаватимуться журналістам пресслужбою МЗС.

Нагадаємо, український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій.

Фото: МЗС

Читати далі

Суспільство

Виставку «Алла Горська. Боривітер» відвідали 51 000 людей: це рекорд для Українського Дому

Опубліковано

Протягом півтора місяця виставку “Алла Горська. Боривітер” відвідало понад 51 000 людей. У вихідні на виставку приходило від 2000 до 3000 відвідувачів, додала Вієру. Близько 10 000 осіб скористалися можливістю відвідати експозицію безкоштовно за програмою лояльності.

Про це повідомила директорка Українського Дому Ольга Вієру на своїй сторінці у Facebook.

“Ця виставка вразила усіх і зібрала надзвичайний інтерес”, – сказала Вієру. “Ми, організатори, навіть не уявляли, наскільки вона буде популярною ще на етапі планування”.

До цього рекордним відвідуванням користувалася виставка картин Марії Примаченко, яку відвідали понад 50 000 осіб протягом 2,5 місяців. Половина гостей скористалася безкоштовними або пільговими квитками, додала Вієру.

Вартість повного квитка на виставку Алли Горської становить 100 гривень, пільгового – 50 гривень. За оцінками Forbes, дохід від продажу квитків може скласти від 2 до 4 мільйонів гривень. Для порівняння, від продажу квитків на виставку картин Марії Примаченко вдалося зібрати понад 2 мільйони гривень, розповіла Вієру.

Читайте також: Дія поповнює свою команду: які вакансії пропонують

Популярність виставки Вієру пояснює “сарафанним радіо” – відвідувачі закликали своїх друзів відвідати виставку. Також значною мірою до успіху виставки допомогли підтримка проєкту та заохочення до відвідування, що поширювалися в соцмережах.

“Алла Горська. Боривітер” – перша ретроспективна виставка художниці, на якій представлено понад 100 творів. Робота над виставкою тривала щонайменше пів року. Грозовська називає Горську іконою дисидентського руху – “неординарна, харизматична та яскрава особистість, художниця, яка проявила себе у різних видах мистецтва”.

Нагадаємо, на Фестивалі української писанки в Києві встановили світовий рекорд.

Фото: Ольга Вієру

Читати далі

Суспільство

У Чернігові відновили дах майже зруйнованої бібліотеки – памʼятки архітектури 19 століття

Опубліковано


У Чернігові було відновлено дах історичної будівлі бібліотеки, яка є пам’яткою архітектури 19 століття. 11 березня 2022 року будівлю майже повністю знищила армія Російської Федерації, скинувши на неї авіаційні бомби.

Про це  повідомляє Департамент культури Чернігівської ОВА.

Після демонтажу аварійних конструкцій будівлі було відновлено зруйновану частину. Всі цегляні стіни пам’ятки було відтворено у відповідних автентичних формах, а нові конструкції було посилено металевими елементами.

На будівлі було встановлено нову горищну конструкцію і дах за кроквяною системою з каркасною конструкцією з поперечних балок. Крім того, було відновлено кам’яну кладку димових каналів.

Відновлювальні роботи проводилися в рамках угоди між Чернігівською обласною державною адміністрацією та Світовим фондом пам’яток.

Читайте також: Дія поповнює свою команду: які вакансії пропонують

Перший документ було підписано в листопаді 2022 року з метою консервації будівлі. Відновлення даху і покрівлі пам’ятки відбулося в рамках другої угоди.

Вартість робіт склала 192 тисячі доларів. Зараз місцева влада Чернігова веде переговори щодо подальшої реставрації цієї будівлі.

Нагадаємо, українці можуть взяти участь у навчальній програмі з диджиталізації культурної спадщини.

Фото: Департамент культури Чернігівської ОВА

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: