Суспільство
У Києві презентують шедеври сучасної хореографії
У жовтні на українську публіку очікує незабутній спектакль – у Києві покажуть шедеври сучасної хореографії у виконанні трупи Тбіліського державного театру опери та балету під керівництвом легендарної Ніно Ананіашвілі.
Шедеври сучасної хореографії – проєкт продюсерського центру Олени Матвієнко, який відомий власними балетними постановками та організацією гастролей провідних балетних труп з усього світу зі спектаклями сучасної балетної школи.
Що у програмі?
У програмі події в жовтні – балети генія сучасного танцю Іржі Кіліана “Маленька смерть”, “Шість танців” на музику Моцарта, “Занепалі ангели” на музику Стівена Райха, які вже полюбилися українським глядачам. А також балет Sagalobeli в постановці Юрія Посохова за мотивами грузинських народних пісень у виконанні гурту «Чангі ».
“Ми прагнемо показати вітчизняному глядачеві всю гаму сучасного балету, занурити його в світовий контекст. Адже світ балету, чи то класичного, чи то сучасного, актуальний і різноманітний. Головне для глядача – знати, що дивитися, а для продюсера – що показувати”, – коментує майбутню подію Олена Матвієнко, продюсер проєкту.
З грузинським фольклорним духом
На відвідувачів чекає зустріч з Іржі Кіліаном, хореографом, який змінив сучасний балет. Він вплинув на формування цілої плеяди хореографів, які сьогодні уособлюють світовий сучасний танець. Роботи Кіліана визнані шедеврами, провідні театри світу змагаються за право включити його спектаклі в свій репертуар, а кожен танцівник мріє хоча б раз виконати його хореографію.
У Києві покажуть найвідоміші чорно-білі балети, що принесли йому світове визнання: Sechs Tänze (Шість танців), Petite Mort (Маленька смерть), Falling Angels (Занепалі ангели).
Крім балетів Кіліана, в програму вечора включений одноактний балет «Сагалобелі», спеціально створений для балетної трупи Тбіліського державного театру опери та балету на грузинську народну музику в виконанні гурту “Чангі” (чанг – грузинський струнний інструмент).
Хореограф Юрій Посохов спробував передати своє відчуття Грузії та почуття до неї. Пронизана грузинським фольклорним духом сучасна пластика балету Sagalobeli стала своєрідною візитівкою The State Ballet of Georgia.
Балетна трупа Тбіліського державного театру опери та балету під керівництвом легендарної Ніно отримала визнання й високу оцінку поціновувачів балетного мистецтва та професійних критиків у всьому світі й стала інтернаціональною. Відтепер у ній танцюють артисти з США, Великобританії, Бразилії, Ізраїлю, Японії, Кореї, України, Словаччини, Словенії, Росії та Грузії.
Шедеври чекатимуть глядачів у Міжнародному центрі культури і мистецтв Федерації профспілок України (Жовтневому палаці) 30 і 31 жовтня. Квитки можна знайти тут.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі