

Суспільство
У Києві під час балу «Хоробрих сердець» зібрали понад 5,8 млн грн на відновлення військових (ФОТО)
31 травня у Києві відбувся благодійний бал «Хоробрих сердець», організований реабілітаційним центром U+ System. У заході взяли участь десять українських військових, які після поранень і протезування вийшли на паркет разом із танцівницями, волонтерками та військовослужбовицями.
Про це повідомили в U+ System.
Що відомо про захід
Головна мета заходу — зібрати кошти на підтримку нових історій відновлення. Під час благодійного аукціону вдалося зібрати 5,8 мільйона гривень. Серед лотів були такі:
- копія скульптури «Рідкісний птах»;
- прапор з вершини Кіліманджаро;
- елементи бойової техніки;
- унікальні мистецькі твори;
- спортивні артефакти тощо.
Один із найяскравіших лотів — прапор з підписом президента України та протез ветерана, який піднявся з ним на Кіліманджаро.
Учасники представили танго, румбу, сальсу, пасадобль і вальс, аби показати, що життя після втрати кінцівки — можливе й наповнене.
Також під час балу керівниця проєкту Олександра Мостепан анонсувала відкриття власного центру протезування та реабілітації, яке відбудеться 11 липня.
Читайте також: «Пробіг під каштанами» зібрав 2 мільйони гривень на порятунок дитячих сердець
Про U+ System
U+ System — центр, що допомагає повертати повноцінне життя тим, хто постраждав від війни. Команда спеціалізується на хірургії, протезуванні, слухопротезуванні, фізичній та психосоціальній реабілітації, а також підтримує працевлаштування ветеранів. З кінця 2022 року тут пройшли відновлення понад дві тисячі людей, переважна більшість із них — українські захисники, яким встановили сучасні протези.
Центр також проводить виїзні заходи зі спортивного протезування в різних куточках країни. У березні цього року організували вже 18-ту подію — на острові Хортиця в історико-культурному комплексі «Запорозька Січ».







Нагадаємо, що Monobank та «Спільнота Стерненка» відкрили збір на 70 мільйонів грн на FPV-дрони для захисту неба.
Фото надали в U+ System
Суспільство

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.
Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.
Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.
Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.
«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.
«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.
Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової
Суспільство

«Суспільне мовлення» спільно з «Гуманітарним фондом Сергія Притули» передали обладнання для груп гуманітарного розмінування Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ). Кошти на техніку зібрали під час трансляції Національного відбору на Євробачення 2025.
Про це повідомляє «Суспільне мовлення».
У лютому глядачі Нацвідбору під час прямої трансляції фіналу та повтору зібрали на благодійність 3 028 051,50 гривень. Як звітували в «Гуманітарному фонді Сергія Притули», на цю суму закупили:
- 1 пікап Mitsubishi L200,
- 9 Старлінків,
- 10 підривних машинок «Вихор»,
- 10 мавіків
- наземний роботизований комплекс ZMIY.
Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»
Наразі бойову техніку вже передали підрозділам Державної спеціальної служби транспорту. Такий збір під час Нацвідбору «Суспільне» спільно з «Фондом Сергія Притули» проводять вже вдруге. Минулоріч 2,3 мільйона гривень скерували на міношукачі й машини для дистанційного підриву.
«Ми надзвичайно вдячні за те, що вже вдруге Суспільне надає нам майданчик для збору коштів протягом Нацвідбору. Два роки поспіль ми збираємо кошти на надважливе — розмінування нашої країни», — зазначив Сергій Притула.

Нагадуємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.
Фото: «Cуспільне мовлення»
Суспільство

На місці ракетного обстрілу в Києві, який стався 17 червня, рятувальники й комунальники виявили живого котика, який провів кілька днів під уламками.
Про це повідомили в «ДТЕК Київські електромережі».
Тварину помітили рятувальники серед зруйнованого фасаду — вона була в кутку, обгоріла й мала ознаки сильного стресу. Кішка змогла вибратися з-під завалів і втекла до найближчих руїн. Ймовірно, у неї пошкоджений хвіст, проте лапи та основні життєві функції у нормі.
Читайте також: Хочете допомогти, але не можете взяти додому? Ось як підтримати хвостиків у притулках
Рятувальники спробували напоїти й оглянути котика, але він не дозволив наблизитися — тварина втекла в сторону вулиці.
Пізніше Анна Герез в інстаграмі повідомила, що цю кішку вже знайшли та допомагають їй.

Нагадаємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «ДТЕК Київські електромережі»