

Суспільство
У Києві організовують Тиждень ізраїльського кіно
У Києві 16-19 лютого у кінотеатрі «Жовтень» відбудеться фестиваль «Тиждень ізраїльського кіно». Захід організовують кінокомпанія «Артхаус Трафік» і Посольство Ізраїлю в Україні.
Про це повідомили на сайті кінотеатру «Жовтень».
Зазначається, що глядачів фестивалю познайомлять зі знаковими ізраїльськими фільмами останніх років, які вже здобули визнання на батьківщині. Покази відбуватимуться під гаслом «Кіно незламності», адже Ізраїль, як і Україна зараз, перебуває в умовах постійної воєнної загрози.
Програма Тижня ізраїльського кіно
Фільм-відкриття: «Образ перемоги» (Tmunat Hanitzahon)
- Країна: Ізраїль (2021 рік)
- Мови: Арабська, іспанська, іврит, німецька, англійська
- Хронометраж: 128 хвилин
- Жанр: Історична воєнна драма
- Режисер: Аві Нешер
- У ролях: Джой Ріґер, Амір Хурі
Епічне полотно, засноване на реальних подіях часів Війни за Незалежність Ізраїлю. За сюжетом, талановитий і амбітний єгипетський режисер вирушає знімати кінохроніку про рейд озброєних формувань Єгипту на єврейську комуну Ніцанім. Прагнучи наповнити кадри патріотичним запалом, герой опиняється в епіцентрі бою та усвідомлює, що реальна війна не має нічого спільного з його очікуваннями. Тим часом на іншій стороні зіткнення перебуває молода мешканка комуни, перед якою постає непростий вибір між громадянським та родинним обов’язками.
Читайте також: #Вкрадене. Як український геній світового авангарду Давид Бурлюк став «батьком російського футуризму»
«Доброго ранку, сину» (Good Morning Son)
- Країна: Ізраїль (2018)
- Мови: Іврит
- Хронометраж: 81 хвилина
- Жанр: Драма
- Режисер: Шерон Бар-Зів
- У ролях: Шерон Бар-Зів, Хадар Барух
Зворушлива оповідь про любов та стійкість, яка демонструє, з якими випробуваннями стикаються родини військових в Ізраїлі та в усьому світі. У центрі сюжету – важко поранений молодий солдат, який перебуває на межі між життям і смертю. Родина, друзі та лікарі, балансуючи між відчаєм та надією, роблять все можливе й неможливе для одужання хлопця.
«Паризький бутік» (Paris Boutique)
- Країни: Ізраїль, Франція (2022 рік)
- Мови: Англійська, французька, іврит
- Хронометраж: 81 хвилина
- Жанр: Комедія
- Режисер: Марко Кармел
- У ролях: Неллі Таґар, Жозефін Дрей, Моріс Коен, Батель Мосері
Героїня на ім’я Луїза приїздить у відрядження до Єрусалима, де сподівається укласти кількамільйонну угоду. В аеропорту її зустрічає Нета, зухвала водійка таксі з розбитим серцем, яка намагається «розвести» заможну клієнтку на якомога більше грошей. Жахлива, на перший погляд, подорож закінчується тим, що обидві жінки знаходять на вузьких вуличках Старого міста справжню дружбу і кохання.
«Аж осьде ми!» (Here We Are)
- Країни: Ізраїль, Італія (2020 рік)
- Мова: Іврит
- Хронометраж: 94 хвилин
- Жанр: Драма
- Режисер: Нір Берґман
- У ролях: Шай Авіві, Ноам Імбер
Стрічка розповідає про відданого батька Аарона та його дорослого сина Урі, який має аутизм. Маленька родина мало з ким контактує та комфортно живе у своєму маленькому світі, сповненому буденних справ. Проте обставини складаються так, що Урі мусить переїхати до спеціалізованого закладу. Тоді Аарон вирішує організувати втечу, адже вважає, що розлука зашкодить сину. Однак, можливо, саме батько не готовий прийняти дорослішання свої дитини?
Стрічка увійшла до офіційної програми Каннського кінофестивалю 2020 року та отримала в тому ж році премію Ізраїльської кіноакадемії за найкращу режисуру, сценарій, акторську гру першого та другого планів.
Нагадаємо, стрічка «Битва за Україну» перемогла на кінофестивалі GIMPO у Південній Кореї.
Також ми повідомляли, що український ігровий фільм «Клондайк» здобув п‘ять нагород на міжнародному кінофестивалі у Туреччині.
Фото: zhovten-kino.kiev.ua.
Суспільство

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.
1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»
Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.
Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія
У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик
Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.
2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»
Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.
Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик
У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.
3. «Ви що, робили йому щеплення?»
Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.
Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія
У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань.
4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»
Міф: Усі люди з РАС однакові.
Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик
Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно.

Ксенія
А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати.
5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»
Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.
Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків.

Ксенія
Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.
Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати.
6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»
Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів.
На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою.

Ксенія
На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.
Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.
Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням.
Суспільство

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.
Про це повідомили в компанії.
На зупинці зупинятимуться такі потяги:
- №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
- №793/794 Черкаси – Київ.
Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки
Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:
- станцію метро «Видубичі»;
- приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
- автостанцію «Видубичі».
Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)




Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»