Суспільство
У Києві на Оболонській набережній активісти відновили кримськотатарський прапор
У Києві до Міжнародного дня корінних народів на плитах Оболонської набережної відновили кримськотатарський прапор. Активісти за свої кошти придбали 150 кг фарби та відновили прапор кримських татар на площі 1340 кв метрів.
Про це повідомив на фейсбук-сторінці Голова Меджлісу Кримськотатарського народу Рефата Чубаров.
Рефат Чубаров анонсував захід на своїх соцмережах.
«Оновимо наші прапори разом, щоб навіть з космосу було видно», – закликав Рефат Чубаров.
Відомо, що у 2015 році вперше на пологих бетонних плитах Набережної зобразили два прапори — державний прапор України та кримськотатарський.
Періодично його відновлюють. Для кримських татар це виокреслення наявності в Києві Криму і кримських татар.
Читайте також: «Як мішок картоплі віддали». Чи дійсно Крим – подарунок Хрущова? Час зруйнувати російський міф (ТЕСТ)
За словами Чубарова, люди за свої кошти придбали 150 кг фарби та відновили прапор кримських татар на площі 1 340 кв. метрів.
Міжнародний день корінних народів світу відзначається щорічно 9 серпня. 1 липня 2021 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про корінні народи України», відповідно до якого, корінними народами України є кримські татари, караїми та кримчаки.
Нагадаємо, у Києві розробили інтерактивну екскурсію «Кримськотатарське весілля – урочистість традицій».
Також дивіться відео від ШоТам, як співачка навчала українських пісень в окупованому Криму.
Фото: Рефат Чубаров.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі