Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Як мішок картоплі віддали». Чи дійсно Крим – подарунок Хрущова? Час зруйнувати російський міф (ТЕСТ)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Досі вважаєте, що Крим – це «подарунок» від Хрущова? Що ж, приблизно те саме каже й кремлівський диктатор, запевняючи, що півострів «як мішок картоплі віддали». Та чи дійсно це так? І якою ціною поверталося життя в «подарований» Крим? У новому тесті від ШоТам коротко та аргументовано руйнуємо черговий міф російської пропаганди.

За версією російської пропаганди, у 1954 році Микита Хрущов подарував Крим Україні. Як це пояснюють кремлівські мрійники?

Правильно! Неправильно!

Російські пропагандисти переконують, що Хрущов «подарував» Крим Україні, перебувачи в стані алкогольного сп’яніння. Мовляв, випив зайвого й припустився помилки. Зрештою, зокрема й цим росіяни виправдовують окупацію українського півострова у 2014 році.

А пам’ятаєте, в якому році ми отримали «подарунок від Хрущова»?

Микита Хрущов у Криму.
Правильно! Неправильно!

Саме так, 19 лютого 1954 року Президія Верховної ради СРСР видала указ про передачу на той момент Кримської області до складу УРСР.

Якою ж була офіційна причина передачі півострова, вказана в цьому указі?

Правильно! Неправильно!

В офіційному указі Президії Верховної ради СРСР причинами передачі півострова назвали «спільність економіки, територіальну близькість та тісні культурні зв’язки між Кримською областю та УРСР». А ось про подарунок у цьому документів не було жодної згадки.

А тепер слід повернутися на десятиліття назад. 18 травня 1944 року. Що почалося в Криму цього дня?

Правильно! Неправильно!

У травні 1944 року за розпорядженням Сталіна всього за дві доби з півострова депортували майже 200 тисяч кримських татар, а з ними – вірмен, греків та болгар. Робили це в кращих традиціях імперської системи – до будинків «навідувалися» о четвертій ранку та давали господарям всього кілька хвилин на збори. Далі – дорога в нікуди. Натомість замість кримських татар півострів починають заселяти росіянами із глубинок.

Із якою проблемою зіштовхнулися росіяни, які перебралися до півострова після депортації кримських татар?

Правильно! Неправильно!

Росіяни, якими радянська влада намагалася «перезавантажити» півострів, зіткнулися з абсолютно нетиповим для «глубинок» кліматом. А отже – почалися проблеми із господарством. Це й не дивно: картопля тут не росте, капуста просто в’яне тощо. Тож верхівка СРСР «прогадала»: піднімати економіку післявоєнного Криму було просто нікому. А тому станом на 1953 рік економіка півострова скотилася до межі. Промовистий приклад: на весь Крим працювали всього три хлібних магазини. Ще раз акцентуємо увагу на даті – за рік до так званого подарунка від Хрущова.

Тож як радянська влада вирішила вийти з цієї ситуації?

Правильно! Неправильно!

Катастрофічна ситуація вимагала негайного рішення, і влада СРСР його знайшла – передати півострів Україні. Якось не дуже схоже на подарунок, зроблений напідпитку, правда?

Гаразд, але ж це все одно було бажанням Хрущова?

Правильно! Неправильно!

Росіяни збрехали і тут. Теза про «забаганку» Хрущова передати Крим Україні – неправдива. Перший секретар ЦК Комуністичної партії тоді просто не міг самостійно ухвалювати подібні рішення. І навіть той самий указ 19 лютого 1954 року підписав не Хрущов, а тодішній голова Президії ВР СРСР Климент Ворошилов. Саме він тоді формально був головою «країни рад». А отже, «рішення Хрущова» (як, власне, і «подарунок») – цілковита брехня.

Що ж було далі? Україна взялася за відновлення Криму. Прикладів розбудови півострова можна навести чимало. Але чи знаєте, який рекорд було встановлено у наступні роки?

Правильно! Неправильно!

У 1958 році уряд радянської України вирішує побудувати тролейбусну трасу «Сімферополь – Алушта – Ялта» протяжністю 96 кілометрів – найдовшу у світі. Втілити цей проєкт у життя вдалося всього за три роки. Перша черга лінії, Сімферополь – Алушта, довжиною 52 км, була побудована та здана в експлуатацію в рекордні терміни – за 11 місяців. Її будували фахівці більш ніж 80 підприємств із 10 міст України.

Яку проблему, із якою не змогли впоратися ані «світлі уми» російської імперії, ані «совєти», вирішила Україна?

Правильно! Неправильно!

Побороти дефіцит прісної води в Криму не вдалося ані Російській імперії, ані СРСР. А ось Україна – змогла, побудувавши Північнокримський канал. Тож у 1954 році Україна отримала аж ніяк не «подарунок». Та попри все змогла подарувати півострову друге життя та перетворити його на один із найкращих курортів.

«Як мішок картоплі віддали». Чи дійсно Крим – «подарунок» Хрущова? Час зруйнувати російський міф (ТЕСТ)
Що ж, здається, деякі відповіді були для вас дійсно несподіваними. Воно й не дивно, російська пропаганда добряче попрацювала, аби викорінити справжню історію та нав’язати нам міф про «подарунок». Поділіться цим тестом із друзями, можливо, це допоможе остаточно зруйнувати кремлівську вигадку. Також нижче залишаємо відео від ШоТам, в якому за три хвилини розставляються всі крапки над «і».
Непоганий результат, ви правильно відповіли на більшу частину запитань! Впевнені, що тепер ніхто не зможе переконати вас у правдивості міфу про «подарунок Хрущова». А як щодо друзів? Поділіться цим тестом у соціальних мережах, можливо, це допоможе остаточно зруйнувати кремлівську вигадку. Також нижче залишаємо відео від ШоТам, в якому за три хвилини розставляються всі крапки над «і».
Що ж, ви вже давно знали, що Крим – це аж ніяк не «подарунок Хрущова». Щиро радіємо такому результат! Але як щодо ваших друзів? Поділіться цим тестом у соціальних мережах, можливо, це допоможе остаточно зруйнувати кремлівську вигадку. Також нижче залишаємо відео від ШоТам, в якому за три хвилини розставляються всі крапки над «і».

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Ісландія придбала 10 бензовозів для ЗСУ на 400 тис. євро

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Ісландія придбала 10 бензовозів для потреб українського війська і оборонної підтримки України.

Про це повідомили на сайті уряду Ісландії.

Зазначається, що Україна має великий попит на бензовози, які можуть перевозити паливо для армії. Тому уряд України звернувся до дружніх держав із проханням допомогти у забезпеченні такими автомобілями.

Були укладені контракти з європейським постачальником у цій сфері на закупівлю десяти вживаних бензовозів.

Читайте також«Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

Перші два автомобілі були доставлені минулого тижня, а інші мають прибути найближчими часом.

«Ми можемо зробити свій внесок, надавши вантажівки для перевезення нафтопродуктів, яких відчутно не вистачає, і бути швидкими, коли виникне така потреба», – заявила пані міністр закордонних справ Ісландії.

Загальна вартість закупівлі бензовозів та їхня доставки коштуватимуть Ісландії 400 000 євро.

Нагадаємо, нещодавно Японія передала для ЗСУ 100 військових позашляховиків.

Також ми розповідали, що Ісландія передала Україні польовий шпиталь.

Фото: stjornarradid.is.

Читати далі

Суспільство

Укрпошта знижує вартість доставки до США та відмовляється від бандеролей

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Укрпошта оголосила про зниження тарифів на доставку до США, а також про відмову від бандеролей.

Про це повідомив гендиректора компанії Ігор Смілянський.

Зниження тарифів на посилки до США

За інформацією, тарифи на доставку в США знизять з 1 червня на 8% завдяки підписанню угоди з PRIME.

«8% — це, до речі, вартість мінімум 1 посилки по Україні. Пересилаєш 1 дрібний пакунок на США і маєш у запасі 1 безкоштовну посилку по Україні», — зауважив Смілянський.

Укрпошта відмовляється від бандерольок

Також повідомляється, що 25 травня набув чинності новий закон про поштовий зв’язок, тому компанія запроваджує деякі зміни.

Зокрема з 1 липня компанія більше не буде пересилати бандерольки, які потрібно було обклеювати марками.

Читайте також: Як нам нав’язали чужу історію, або Чому одесити не знають своїх справжніх героїв

«Дуже радимо нашим клієнтам максимально використати наші чудові марки для оплати цих пересилань до 1 липня, а після цього просто надсилати посилки, які можна зручно оформити онлайн в особистому кабінеті або в мобільному застосунку. Та одразу й оплатити. А марки, безперечно, можна і треба збирати для історії, відправки листів та листівок по Україні та всьому світу», — прокоментував Смілянський.

Також планують відмовитися від печаток та сургучу. Замовити марку та сплатити карткою можна відразу в онлайн-магазині, йти у відділення більше не потрібно. Спочатку триватиме тестовий режим, а з 1 червня ця послуга буде працювати у звичайному.

Різниця між бандероллю і посилкою

Бандероль належить до малогабаритних поштових відправлень, найчастіше це відправлення містять друковані видання таких розмірів, які не можна вмістити в лист. Наприклад, документи, рукописи, фотографії великих розмірів. Мінімальна вага бандеролі становить 100 грамів, а максимальна – 2 кг.

Посилка – це більш габаритне відправлення до 10 кг.

Нагадаємо, Укрпошта створила аудіолистівки з голосами Героїв.

Раніше ми повідомляли, що Укрпошта запустила першу роботизовану лінію сортування посилок.

Фото: Depositphotos.

Читати далі

Суспільство

Одещина отримала три реанімобілі і пожежне авто від благодійників зі США

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Одещина отримала три карети швидкої допомоги та пожежний автомобіль від американських благодійників.

Про це повідомив на фейсбук-сторінці голова Одеської обласної ради Григорій Діденко.

«Великий друг Одещини Кріс Менсон, віцепрезидент OSF HeaithCare (католицька медична організація — ШоТам), вкотре привіз зі США автомобілі швидкої допомоги та пожежний автомобіль», — розповів Діденко.

Зазначається, що три реанімобілі відправлять військовим підрозділам та цивільним шпиталям. Пожежний автомобіль передадуть добровольчій пожежній бригаді ДСНС в Одеській області.

Читайте також: Як нам нав’язали чужу історію, або Чому одесити не знають своїх справжніх героїв

Нагадаємо, Миколаїв отримав сучасний аварійно-ремонтний автомобіль від США.

Також ми розповідали, що Польща передала ЗСУ 26 машин швидкої допомоги.

Також прикордонники отримали реанімобіль від підприємців кіноіндустрії.

Фото: facebook.com/oblrada.didenko.

Читати далі