Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

У Києві на концерті національного оркестру збиратимуть кошти для «Азова»

Опубліковано

14 червня в київському просторі Sense Hub Kyiv проведуть благодійний концерт Національного академічного оркестру народних інструментів України. Під час заходу планують зібрати кошти для підтримки 12-ї бригади спецпризначенців полку «Азов».

Про це повідомили в пресслужбі Sense Bank.

Вхід на подію безкоштовний, проте благодійні пожертви вітаються. Усі зібрані кошти скерують на підтримку 12-ї бригади спецпризначення «Азов» Нацгвардії України через відділ фандрейзингу АЗОВ.ONE.

Солісти оркестру підготували для гостей світові хіти у виконанні традиційних українських інструментів — бандури, цимбалів, трембіти та інших. Як зазначили організатори, виступ НАОНІ у камерному форматі — це унікальна можливість побачити оркестр, що понад п’ять десятиліть гідно представляє українське музичне мистецтво в Україні та за її межами.

Читайте також: Український ветеран повернувся до гри на лірі завдяки спеціальному протезу (ВІДЕО)

Національний оркестр має у своєму доробку понад три тисячі концертів на різних континентах, перемоги в міжнародних конкурсах, виступи з ONUKA, Джамалою, Олегом Скрипкою, гуртами «Друга Ріка», Mad Heads, KozakSystem та іншими. НАОНІ також відкривав «Євробачення-2017» у Києві.

Початок заходу — о 18:00, а після виступу організують неформальне спілкування з музикантами. Локація: дворик Sense Hub Kyiv, вулиця Ярославів Вал, 7.

Нагадуємо, що в Києві організують захід із кросфітом на честь полеглих азовців.

Фото: фейсбук-сторінка Національного академічного оркестру народних інструментів України

Культура

У метро Києва, Харкова та Дніпра з’являться плакати з віршами європейських поетів, серед них є Вікторія Амеліна

Опубліковано

У проєкті «Вірші в метро – 2025» покажуть 10 плакатів поезії авторів із Австрії, Іспанії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Угорщини та Чехії. Українські переклади творів з’являться на станціях метрополітену Києва, Харкова та Дніпра.

Про це повідомили на сайті Польського інституту.

Вірші, які обрали для проєкту, порушують теми, актуальні для демократичних суспільств, серед них і виклики, пов’язані з російсько-українською війною. У добірці є вірш української письменниці та волонтерки Вікторії Амеліної, яка загинула 2023 року внаслідок російського ракетного удару по Краматорську.

Також серед авторів представлять українську поетку, письменницю й перекладачку Марію Ілляшенко, яка народилася в Києві, а нині проживає в Празі. У проєкті ще одна авторка Ліза Віда має українське коріння. Батьківщина бабусі часто фігурує у творчості нідерландки.

Люди в метро також зможуть прочитати переклади віршів Богдана Задури, Петера Пауля Віплінера, Рози Ауслендер, Шандора Петефі, Марюса Бурокаса та Вісенте Алейксандре-і-Мерло.

Проєкт ініціював Польський інститут в Києві у співпраці з українським кластером EUNIC з нагоди головування Польщі у Раді Європейського Союзу.

Нагадуємо, що у Львові обрали переможця конкурсу на створення алеї пам’яті Героїв Нацгвардії (ФОТО).

Раніше ми писали, що У Києві на концерті від національного оркестру збиратимуть кошти для 12-ї бригади полку «Азов»

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка КП «Київський меторполітен»

Читати далі

Культура

Український ветеран повернувся до гри на лірі завдяки спеціальному протезу (ВІДЕО)

Опубліковано

Ветеран 47-ї окремої механізованої бригади «Магура» Тарас Козуб повернувся до гри на лірі завдяки спеціальному протезу, який допомогли придбати небайдужі люди. Військовослужбовець втратив ліву руку на фронті під час бойового завдання на Запорізькому напрямку.

Про це повідомив бандурист Юліян Гайда.

Після поранення Тарас пройшов тривалу реабілітацію. Зусиллями рідних, друзів та небайдужих українців вдалося зібрати кошти на протез, що дозволив йому знову грати на стародавньому українському інструменті.

До служби в ЗСУ Тарас був майстром з виготовлення рідкісних музичних інструментів, художником і викладачем у Стрітівській школі кобзарського мистецтва. Тепер він знову може виконувати твори на лірі.

Читайте також: «Нічого не чув від родини 2 роки»: військові розповіли про листи, які отримували в полоні (ВІДЕО)

Lirnyk Taras Kozub, who lost his arm while defending Ukraine from the Russian invaders, plays the ancient psalm about “truth and untruth.” There is no Truth in the world — Truth cannot be found, Already now Truth has begun to live in Untruth. Already now Truth is in the dungeon of the masters, And sincere Untruth is with the masters in the parlor. Already now Truth is at the threshold of the masters, And sincere Untruth sits at the end of the table. Already now Truth is under the feet of the masters, And sincere Untruth sits with the masters. Already now Truth is trampled underfoot, And sincere Untruth is given honey and wine to drink. Already now Truth is in the hands of the masters, And sincere Untruth is in good will. Already now Truth — Truth is dying, And sincere Untruth devours the whole world, Already now Truth — Truth has already died, And sincere Untruth has devoured the whole world. There is no Truth in the world, Truth cannot be found — Only in the world of Truth — like a father is a mother. Once upon a time there were children, but they became orphans, They have no help for themselves. They cry, they cry, they cannot stay, They cannot forget their own mother. Where can we take her, see her? We cannot buy her, nor deserve her, The whole world can go out — Truth cannot be seen! “Oh, mother eagle, where can we take you? We cannot buy you, nor deserve you, The whole world can go out, Truth cannot be seen. If only we had angel wings, Then we would fly, see you!” For the end of the world is already approaching, Though beware of your own brother now, To stand with him in court — truth cannot be found, Only to saturate the masters with silver and gold. Whoever can do the truth, The Lord will give him grace from heaven every day. For the Lord himself is holy, Truth, who humbles iniquity, He will crush pride, exalt the sanctuary, From now on and forever!

Опубліковано Юліяном Гайдою Неділя, 8 червня 2025 р.

Нагадаємо, що підписники Лачена за пів дня зібрали на протез для бійця 3-ї ОШБр: «Моня» повертається у військо.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Юліяна Гайди

Читати далі

Культура

У Нью-Йорку презентували український кіноальманах: до зйомок залучили Imagine Dragons та Шона Пенна

Опубліковано

На кінофестивалі Tribeca у Нью-Йорку пройшла світова прем’єра українського кіноальманаху «Війна очима тварин». У стрічці зіграв оскароносний американський актор Шон Пенн, а пісня Imagine Dragons стала саундтреком українського метру.

Про це повідомили в пресслужбі української кінокомпанії SOTA Cinema Group.

«Ми не грали, ми живемо у цій реальності»

Американським глядачам кіноальманах представили автор ідеї і продюсер «Війни очима тварин» Олег Кохан, продюсери Олексій Макухін, Адам Сігель, Андреас Маліна, оператор Байрон Вернер і актриса Дар’я Марченко.

Перед переглядом Олег Кохан наголосив на тому, що радість від прем’єри затьмарена тим, що війна в Україні досі триває й нищить все живе. Але, як зазначив автор ідеї та продюсер, місія цього фільму не жалітися, а силою мистецтва розповісти світу, хто ми й за що б’ємося.

Під час брифінгу творчої групи американський актор Кріс Нот запитав, як акторам кіноальманаху вдається грати так, що глядач не може зрозуміти, що він дивиться ігрове, а не документальне кіно про війну. Актриса Дар’я Марченко відповіла: «Це було не складно тому, що ми не грали, ми живемо у цій реальності вже четвертий рік».

Читайте також: Оскароносний актор Шон Пенн зробив татуювання із гербом України (ФОТО)

З чого склали кіноальманах

За словами творців, усі історії антології засновані на реальних подіях. Кожен з авторів додає свій маршрут у загальну мапу подорожі глядача — від історії хлопчика, який разом з коровою рятується з окупованого села через алегоричну підводну казку на тлі зруйнованого війною моря до драйвового Києва, що газлайтить ніби «все нормально». Але всі історії «Війни очима тварин» об’єднані емпатією до жертв цієї війни.

Авторами цих історій стали як відомі українські режисери, зокрема Мирослав Слабошпицький, Іван Сауткін, Юлія Шашкова, Олексій Мамедов, так і режисери-дебютанти Андрій Лідаговський, Макс Тузов, Святослав Костюк.

Розповідати свої історії тваринам допомагали актори Марина Кошкіна, Олександр Печериця, Михайло Матюхін, Ольга Коротяєва, Даша Марченко, народна блогерка Ольга Мартинишин і юні Артем Черній, Поліна Гайова, Михайло Пулянський, Назар Гладюк та інші.

Зйомки та прокат стрічки

Зйомки кіноальманаху проходили в Україні та США під час війни. У процесі створення фільму взяли участь понад 500 митців та членів команди. Партнерами «Війни очима тварин» виступили European Solidarity Fund For Ukrainian Films (ESFUF) та соціальна ініціатива Save Pets of Ukraine, яка від початку повномасштабного вторгнення опікується тваринами, що постраждали від війни. Світову прем’єру кіноальманаху організували за підтримки Razom for Ukraine.

Під час Tribeca Festival кіноальманах подивилось близько 500 глядачів. В Україні стрічку «Війна очима тварин» покажуть восени 2025 року, після чого кіноальманах вийде у всеукраїнський й міжнародний прокат і з’явиться на стримінгових платформах.

Кожен, хто подивиться кіноальманах в будь-якій країні світу, зможе долучитися до збору коштів на допомогу людям і тваринам, які постраждали від війни — QR-код розташований у титрах «Війни очима тварин».

Про фестиваль

Tribeca — міжнародний кінофестиваль, заснований Робертом Де Ніро, Джейн Розенталь і Крейгом Хаткоффом, для підтримки та популяризації незалежного кіно. За 14 років існування в Нью-Йорку його відвідали понад три мільйони гостей. Першим українським фільмом, який взяв участь у події, стала стрічка «Два в одному» Кіри Муратової.

Нагадуємо, що в Україні вийде в прокат фільм від оскароносного режисера Мстислава Чернова.

Фото надали в пресслужбі кінокомпанії

Читати далі

Шопочитати

Військо20 години тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство3 дні тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості1 тиждень тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...