Суспільство
У Києві на Хрещатику відкрили тактильну 3D-мініатюру для людей із порушеннями зору
У столиці на вулиці Хрещатик, 36 відкрили четверту міні-скульптуру, обладнану рельєфно-тактильними табличками зі шрифтом Брайля.
Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
Нова скульптура є продовженням інклюзивного туристичного маршруту і зображає в мініатюрі адміністративну будівлю Київської міської ради.
Раніше у Києві встановили макети Софійського собору, фонтану Архистратига Михаїла та пішохідно-велосипедного мосту через Володимирський узвіз.
Практика створення таких 3D-макетів буде продовжена і в 2022 році. Зокрема, є ідея встановити такий макет біля пам’ятника засновникам Києва на Дніпровській набережній. Також розглядаються й інші видатні пам’ятки. Усі охочі можуть надати свої пропозиції до Управління туризму та промоцій та разом визначити місце для нових макетів. У наступному році передбачено створення ще чотирьох міні-скульптур.
Про скульптуру
Скульптура обладнана тактильними табличками з написами шрифтом Брайля. Так люди з порушеннями зору можуть дізнатися інформацію про пам’ятку та «побачити її руками».
Нова скульптура, як і попередні, обладнана:
- QR-кодом, після сканування якого можна перейти на сайт Управління туризму та промоцій, де міститься вся інформація у текстовому,
- звуковому та відео форматі жестовою мовою.
Текстова і звукова інформація доступна українською та англійською мовами.
Читайте також: KALUSH проти Андруховича. Чи зможеш ти відрізнити панчі українських реперів від віршів сучасних поетів?
Скульптура відповідає всім вимогам для осіб із порушеннями зору, макет тактильний і безпечний. Скульптура універсальна: ознайомитися із нею можуть не тільки люди із порушеннями зору, а також – за допомогою смартфона і люди з порушеннями слуху. Крім того такі скульптури будуть цікаві і для людей, які не мають інвалідності.
Читайте також: KALUSH проти Андруховича. Чи зможеш ти відрізнити панчі українських реперів від віршів сучасних поетів?
Нагадаємо, львівський Музей Пінзеля стане бербар’єрним.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі