Суспільство
У Києві команда однодумців створює вуличні таблички про українських діячів (ВІДЕО)
Команда однодумців за допомогою вуличних табличок розповідає про історичних постатей України: у Києві розташували вже 51 інтерактивну табличку, а до кінця року їх має бути 77.
Про проєкт «Стріткод» розповідає ШоТам.
Як зʼявилася ідея табличок
Кілька років Наталя водила дитину в басейн на вулиці Дмитра Донцова й навіть не підозрювала, хто він… А тепер керує проєктом, який розповідає людям, на честь кого названі їхні вулиці. Завдяки їй у Києві зʼявилася 51 вулична табличка з інформацією про видатних українців. І це лише початок.
«Щоб люди все ж більше думали, більше замислювалися й бачили в просторі більше українського», — Наталя Демідова, проєкт-менеджерка проєкту «Стріткод».
Коли росія повномасштабно напала, Наталя зацікавилася історією власної країни. Дізналася про ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова, на честь якого назвали добре знайому їй вулицю. І надихнулася розповідати людям історії значущих постатей доступно та невимушено. Так зʼявилася ідея табличок, які б розповідали про людину, на честь якої названа вулиця.
«Як би було класно, якби поруч з адресним показником був QR-код чи ще щось типу того, щоб можна було легко просканувати й дізнатися більше про постать з назви вулиці», — Наталя Демідова, проєкт-менеджерка проєкту «Стріткод».
Наталя зібрала навколо себе однодумців: дизайнерів, ілюстраторів і менеджерів. Разом розробили сайт і макети табличок — технологічні та з українською душею.
«Мені дуже сподобалася ідея, і вже в мене народжувався план, як зробити сайт, щоб він був несхожим на вікіпедію чи щось подібне», — Марія Кравцова, керівниця UX\UI напрямку проєкту «Стріткод».
Читайте також: «Це глибше, ніж просто ремонт». Як відбудувати українські міста? На прикладі Миколаєва та Харкова пояснює урбаністка Євгенія Дулько
«Мене це зачепило тим, що це частина лагідної українізації, яка зараз проходить у нас. Я вважаю, що це дійсно важливо», — Віталій Забродський, член команди розробників платформи проєкту.
«Дуже цікава ідея — донести історію до людей простим, ненав’язливим і цікавим способом», — Катерина Дерксен, членкиня команди розробників платформи проєкту.
Почали з вулиці Грушевського
Проєкт підтримали в міській адміністрації, і невдовзі перші таблички з’явилися на вулицях Києва.
«Це були такі постаті, що вам не передати словами. Там читаєш про кожну і дух захоплює», — Наталя Демідова, проджект-менеджерка проєкту «Стріткод».
Почали з вулиці Грушевського. Далі — Стуса, Алмазова, Коновальця та Миколайчука. Серед табличок давніх історичних постатей є й сучасні герої: Роман Ратушний, Паша Лі, Саша Махов.
«Ми стараємося охопити центральні вулиці міста, тому що це важливо з точки зору туристів, гостей. Плюс також залучити райони, віддалені від центру, зокрема, лівий берег, райони компактного проживання киян», — Інна Крупник, голова ГО «Історична платформа», керівниця історичного напрямку проєкту.
На кожній табличці — авторська ілюстрація, заголовок, стислий опис та QR-код сторінки на сайті. А вже на сайті — інформація, хронологія подій життя та розкриття особистості постаті. На сьогодні по столиці встановили вже 51 табличку. З них дві зробили завдяки спонсорству місцевого барбершопу «Gentlemen`s Club».
До кінця року табличок буде 77
Проєкт можете підтримати й ви! До кінця року табличок буде 77, але й на цьому команда Наталі зупинятися не збирається. Підкорюватимуть вулиці не тільки Києва, а виходитимуть на всеукраїнський рівень.
«З нами вже зв’язалися органи місцевого самоврядування та представники історичної спільноти, зв’язалися з інших міст. Ми зараз домовляємося, як будемо масштабуватися Україною», — Наталя Демідова, проджект-менеджерка проєкту «Стріткод».
«Народ, який знає власну історію — він непереможний. Він був, є і буде», — Інна Крупник, голова ГО «Історична платформа», керівниця історичного напрямку проєкту.
Нагадаємо, у Києві презентували проєкти відбудови українських міст. Їх розробила молодь віком 15-22 років.
Також українські студентки-урбаністки розробили проєкт відбудови площі навколо Будинку культури в Охтирці на Сумщині.
Коментарі