Суспільство
У Криму нові вибухи: на військовій авіабазі під Сімферополем – Чубаров
У тимчасово окупованому Криму пролунали вибухи над військовим аеродромом поблизу Сімферополя.
Про це повідомив Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
За його словами, над аеродромом лунають вибухи та здіймається чорний дим. Чубаров запевнив, що має чисельні підтвердження цієї інформації.
«Та що за святковий день сьогодні: повідомляють, що над військовим аеродромом Sarabuz/Гвардійське, що під Сімферополем в окупованому Криму, лунають вибухи та здіймається чорний дим. Є чисельні підтвердження», – йдеться в повідомленні.
Водночас журналіст-розслідувач видання Bellingcat Христо Грозєв повідомив, що на аеродромі в Гвардійському перебувало 12 літаків СУ-24М і 12 СУ-25СМ.
Russian media report of a new airbase fire in Crimea today, this time on the military air-field at Hvardeyskye (Gvardeyskoe). It housed 12 SU-24М and 12 SU-25СМ planes and was integrated with the Russian Navy. https://t.co/4R8gZG8oMK
— Christo Grozev (@christogrozev) August 16, 2022
Також про вибухи та пожежу на військовому аеродромі повідомляють російські ЗМІ.
Що було раніше
Вранці 16 серпня у Джанкойському районі окупованого Криму пролунали вибухи. За попередніми даними, у селищі Азовське зайнялася російська військова частина і склад боєприпасів.
Згодом у Збройних силах України підтвердили цю інформацію. Як зазначив речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, вибухи в тимчасово окупованому Криму – це наслідок «порушення правил протипожежної безпеки», через що противник міг втратити ударні вертольоти та особовий склад.
«Є офіційна позиція вищого військового керівництва: противник не вміє користуватися заходами пожежної безпеки. Але всю Україну це тішить. Джанкой – це ще один аеродром, де росіяни зосередили ударні вертольоти та іншу військову техніку. Сподіваємося, що противник втратить техніку та особовий склад. Про втрати ворога рано говорити, але наша розвідка вже має деякі дані. Усі побачать супутникові знімки», – заявив Ігнат.
Нагадаємо, бійці 92 ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка знищили ворожий спостережний пункт, який окупанти облаштували в лісосмузі.
Також українські військові знищили російську вогнеметну систему «Сонцепек» пострілом з вітчизняного ПТРК «Стугна».
Фото: maxar.com.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі