Суспільство
У КПІ відкрили дослідницьку embedded-лабораторію
У вівторок, 25 лютого, на факультеті електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського за підтримки ІT-компанії GlobalLogic Ukraine відкрили навчально-наукову лабораторію «КПІ – GlobalLogic Україна».
Про це повідомили у пресслужбі навчального закладу.
Зазначається, що у новій обладнаній лабораторії студенти вивчатимуть технології проектування embedded systems (вбудованих систем) – одного із найскладніших ІТ-напрямків, який займається розробкою вбудованих рішень та програмного забезпечення для них, наприклад, медичних пристроїв, різноманітних автомобільних додатків, систем комп’ютерного зору, бортових комп’ютерів тощо.
Наголошується, що для компанії GlobalLogic Ukraine створення такої лабораторії – це інвестиція у навчання своїх майбутніх працівників та розвиток індустрії в Україні загалом.
Про embedded
За останні 5 років кількість embedded-інженерів в Україні збільшилась майже в 2 рази, проте їхня частка на ринку в 2019 році – всього 2,9% від загальної кількості технічних фахівців.
Незважаючи на те, що за останні 5 років індустрія зростала на 20-25% щорічно, кількість інженерів по галузях збільшується нерівномірно. Так, частка embedded-розробників серед усіх технічних фахівців ледь перевищувала 3%, в той час як більш активно розвивалася веб-розробка, а також розробка додатків та ігор.
Така ж тенденція спостерігається скрізь. В світі близько 315 тисяч профілів розробників вбудованих систем. При цьому більше половини з них (156 тис.) перебувають у США, Індії та Німеччині. Для порівняння, в LinkedIn зареєстровано близько 2,5 тис. українських embedded-розробників (менше 1%). GlobalLogic співпрацює з понад 900 українськими інженерами з досвідом розробки вбудованих систем.
Про лабораторію
На створення лабораторії у КПІ компанія GlobalLogic Ukraine виділила майже 700 тисяч гривень та необхідне обладнання.
Простір поділений на дві частини: перша – спеціалізований комп’ютерний клас на 25 місць + 1 місце викладача. Тут студенти займатимуться програмуванням на операційній системі Linux.
Читайте також: Слов’янський супергерой на сторожі чистого повітря: Як підлітки на сході України дбають про екологію
Друга частина – є зоною прототипування на 5 місць з сучасним контрольно-вимірювальним обладнанням (500 МГц-осцилографи, функціональні генератори, джерела живлення та паяльні станції), за допомогою якого можна буде провести налагодження embedded-розробки та втілити свій код в життя на базі Embedded Starter Kit – платформи, створеної у межах навчального проекту GlobalLogic Education.
Це базовий електронний модуль, який доповнено периферією – сенсорами, дисплеєм та іншими компонентами, необхідними для розробки вбудованих рішень. З таким арсеналом обладнання студенти можуть створити повністю готовий продукт.
Наприклад, прототип системи розумного будинку з автоматичним поливанням квітів, датчиками терморегуляції і вимірювання рівня шкідливих газів або систему моніторингу стану водія, яка сигналізує, що водій відволікся на дзвінок телефону чи заснув за рулем. Ці системи створені саме на базі Embedded Starter Kit і саме таким розробкам навчатимуть КПІ-шників.
Читайте також: Мечі, щити, обладунки: як “Кузня фантазій” робить зброю для українського кіно
Зараз у створеній лабораторії впроваджуються два навчальні курси для студентів кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури:
- перший з них є створений спільно з інженерами компанії GlobalLogic Ukraine курс «Embedded Linux»,
- другий – присвячений вивченню технологій проектування вбудованих систем на основі платформи Embedded Starter Kit. Дещо пізніше обидва курси планують зробити вибірковими дисциплінами для усіх студентів факультету електроніки.
Нагадаємо, раніше у КПІ відкрили першу в Україні віртуальну лабораторію.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі