Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Мечі, щити, обладунки: як “Кузня фантазій” робить зброю для українського кіно

Опубліковано

Нещодавно український кінопрокат сколихнула хвиля крутих історичних фільмів: від “Захара Беркута” до “Відданої”. Та чи задумувались ви колись, хто робить красиву зброю та обладунки для кіно?

В Україні працює “Кузня фантазій”. Там майстри-ковалі виготовляють такі історичні репліки амуніції для знімальних майданчиків, що в Голлівуді позаздрили б. А ще, тут ревно слідкують за тим, аби герої кінострічок на 100% виглядали автентичними та відповідали своїй історичній епосі.

Максим Рог

Максим Рог

2015-го року у Києві заснував “Кузню фантазій”.

За освітою – архітектор. Любов до історії та старовинної зброї відчував ще з дитинства. У 1994 році почав тренуватися в боях на мечах. А вже в 1999-му виграв титул першості на змаганнях в Україні, а 2000-му – у Польщі.
“Освіта архітектора зараз допомагає в роботі: від креслень на папері, до виготовлення 3D копії виробу”, – каже Максим.

Спеціалізація кузні: виготовлення рапір, мечів і піхов до них, кинджалів, клинків, катан, шабель, обладунків, щитів, сокир, костюмів і деталей до них.

Зброя для кінокадру

Для зйомок кіношники реквізит купують, або орендують. Наші роботи можна побачити в українських фільмах: “Сторожова застава”, “Захар Беркут”, “Король Данило”, “Олекса Довбуш” та серіалах “Слов’яни”, “Абсолютно брехлива історія”. 

У фільмі “Сторожова застава” для масовки зробили 95 щитів. А у кінострічці “Віддана” використовують наш шолом та деталі для уніформи часів Австро-Угорщини. Тоді довелося попрацювати над реконструкцією за фотографіями та малюнками, адже автентичного не знайшли. 

Австро-угорський шолом кінострічки “Віддана”. Кокарда вирізана з ювелірного воску, а потім відлита з поліуретану та пофарбована під метал

При зйомках крупним планом важливо, щоб річ була максимально автентичною з усіма пропрацьованими деталями. А для загального плану можна використовувати поліуретанові вироби, пофарбовані під метал.

Реквізит нашої кузні використали для обкладинки книги “Вогневир”.

Придбати меч, як у “Короля Артура”

Сталеві мечі коштують від 3,5 до 16 тисяч гривень. Ціна залежить від використаного металу та складності роботи. Якщо буде інкрустовано бронзу чи інші метали, то вартість зросте. Крім того, виготовляємо шкіряні піхви, ціна яких від 3 тисяч. 

Сталевий полуторний меч: довжина – 117 см, вага – 1480 грамів, гартування – 51 одиниця

Ми не обманюємо колекціонерів, мовляв, мечі знайдено у бабусі на городі, а тепер готові їх продати. Одразу попереджаємо, що виготовляємо репліки – історичні реконструкції. Наша родзинка – це має бути точна копія зброї чи амуніції тієї епохи, про яку заявлено.

Як роблять амуніцію

  • Перший крок – дослідження. Визначаємо, до якого історичного періоду належить тип амуніції, який тоді використовувався метал, як оздоблювали, яка специфіка.
  • Робимо ескіз на папері.
  • Робимо об’ємний ескіз: відливаємо з ювелірного воску, або друкуємо на 3D принтері.
  • Виготовляємо оригінальну модель з металу. Якщо є складність в обробці – віддаємо заготовку на аутсорс.

Зброя для серіалу “Слов’яни”

Для героїв серіалу “Слов’яни” підбирали безліч типів зброї, адже там перетин культурних нашарувань. Головний герой має унікальний меч – “меровінг”. Він на кілька століть старіший, ніж мечі вікінгів. А свою назву отримав від династії франкських правителів. 

Меч “меровінг”: має набірний ефес з бронзи, дерева та рогу оленя. Верхівка навершя вирізана з ювелірного воску та відлита у бронзі. Характерною рисою піхов мечів цього періоду є спеціальна накладка з деревини, крізь яку проходить ремінь кріплення

За сюжетом серіалу, у VII сторіччі слов’яни воювали з кочовиками-завойниками – аварами, для яких зробили “хижу” шаблю. Форма леза і руків’я була подібна у різних кочових народів – аварів, хозар, мадярів між VІ та XI ст. Аварська шабля не збереглася, тому досліджували, якими в той час користувалися сусідні племена. Основою нашого варіанту взяли шаблю з кургану Гочево. 

Якось зробили шолом, який важив, майже, 5 кілограмів. Актор не зміг в ньому довго рухатися через вагу і недостатню підготовку. Зробили ще одну копію з поліуретану і пофарбували його під метал. Новий шолом важив трохи більше кілограма. 

Вікінги vs лицарі. Хто крутіший?

Найлегше відтворювати обладунки вікінгів, з декількох причин. По-перше, їхню амуніцію можна знайти у багатьох музеях. По-друге, вони носили захисні щити і кольчугу під ним, тому це не так складно відтворити.

Що стосується лицарських обладунків – вони складніші у виконанні. Адже потрібно продумувати і підганяти деталі так, щоби воїн міг рухатися в своєму костюмі. Крім того, потрібно пам’ятати про вагу, щоб костюм не виявився надто важким. Це все вимагає великої майстерності. 

Постійні клієнти – фехтувальники, каскадери і косплеєри

Для каскадерів робимо зброю, яка допомагає безпечно тренуватися. Це можуть бути кинджали чи рапіри з полімерним лезом. Вага і форма зберігається, але немає пошкоджень від леза.

У Харкові та Дніпрі незабаром пройдуть турніри з фехтування, у яких ми надаємо учасникам інвентар. А також виступаємо головним спонсором івенту, тому подаруємо приз переможцю.

Щит урук-хая та тесак.З такою амуніцією ходили орки із “Володар перснів”

Косплеєри фанатіють від зброї з пенополімеру та латексу. Сокири, молоти, мечі із Warcraft, щит урук-хая чи тесак із фільму “Володар перснів” – безліч варіантів для любителів зброї.

Як вдається просуватися в Україні і світі

Партнери, які шукають реквізити для своїх фільмів – знаходять нас через фейсбук.

Їздимо на тематичні виставки історичних реконструкцій по Україні та закордон. Минулого року відвідали Литву та Швецію. 

Маємо сторінку на сайті хенд-мейду Etsi, але там виникла складність, бо у нас досі не запрацював PayPal.

Зараз співпрацюємо з партнерами із Грузії. Для них нещодавно зробили лицарські обладунки на робота, який працює у парку розваг.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі