Суспільство
У Хмельницькому для дітей-переселенців створили інтерактивний центр «Моя кімната»
У Хмельницькому для дітей-переселенців створили інтерактивний центр «Моя кімната», де малечі допомагають адаптуватися до життя в новому місті.
Про це повідомляє Суспільне.
«Моя кімната» – це інтерактивний центр для дітей, які постраждали внаслідок широкомасштабної війни на території України та стали вимушеними переселенцями. Проєкт «Моя кімната» створили переселенці, активісти громадської організації «Професійний розвиток Харкова».
Координаторка проєкту Ірина Дразман переїхала до Хмельницького з Харкова. У новому місті тренерка з неормальної освіти вирішила допомагати іншим переселенцям, зокрема, дітям.
«Ми приїхали з родиною до Хмельницького, і дуже важливо було зрозуміти, що робити далі. В мирний час я займалась тим, що навчала дітей, навчала молодь, дорослих людей. Я є тренером неформальної освіти, проєктний менеджер. До початку широкомасштабного вторгнення ми реалізовували дуже велику кількість проєктів. І навіть війна не змогла нас зупинити. Я опинилась в Хмельницькому, тому саме тут було прийнято рішення робити те, що важливо – допомагати вимушеним переселенцям, і особливої уваги в цьому, на нашу думку, заслуговують саме діти», – розповіла Дразман.
Читайте також: У пам’ять про маму. Історія лікарки з Бучі, яка рятує літніх та маломобільних людей із прифронтових територій
У центрі «Моя кімната» з дітьми віком від трьох років займаються психологи, вихователі, ведучі ігрових та розважальних студій. Наразі там працюють вихователі з Бердянська, Маріуполя, Хмельницького та Харківської області. Усього у центрі 12 волонтерів та спеціалістів.
Заняття в центрі вже відвідали понад 150 дітей та понад 120 родин із Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Запоріжжя, Харківщини, Донеччини, Луганщини, Миколаївщини та Херсонщини.
Нагадаємо, у Хмельницькому переселенці можуть безкоштовно здобути нову професію за 8-ма спеціальностями.
Раніше ми розповідали, що у Львові переселенці з Херсонщини прибрали парк, бо захотіли віддячити місцевим за гостинність.
Фото: suspilne.media.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі