Суспільство
У Харкові з’явилися три нових мурали
Три нових арт-об’єкти з’явилися на фасадах будівель у центрі Харкова. Про це повідомив директор ТОВ НВП «Пріск», що займається установкою муралів, Олег Мазуренко.
Автори творів – харківські художники, проєкти яких перемогли в рамках Бюджету участі.
Де шукати стінописи?
Панно в стилі вишиванки прикрасило фасад житлового будинку на вул. Миру 48/1. Ще один авторський розпис «Година правди», що символізує, за задумом художника, правосуддя, з’явилася на торці будинку по пр. Московському, 15. На будинку по пров. Троїцькому, 2 художники творчої групи «Postulga Art» створили мурал із зображенням кролика, при виготовленні якого застосовувалася технологія пінополістиролу.
За словами Олега Мазуренка, робота над створенням арт-об’єктів і картин на міських будівлях триває. Зокрема, зараз художники працюють над реалізацією ще семи проектів, які харків’яни побачать уже в листопаді. Одна з робіт з’явиться на Олексіївці, на будинку по пр. Людвіга Свободи, 68
Переможці Бюджету участі
У серпні – вересні в місті реалізували ще чотири творчі ініціативи харківських художників, які виграли у конкурсі на Бюджет участі. Серед них – панно на фасаді житлового будинку по вул. Москалівській, 36, присвячене композитору Ісааку Дунаєвському, мурал під назвою «Дівчина в пісках» за адресою вул. Воробйова, 15/16, картина «Старий і море» на вул. Маяковського, 11 і розпис на будинку по вул. Клочківській, 234/2, який називається «У майбутнє».
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі