Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Харкові відкрили інклюзивне кафе

17.01.2020

У Харкові відкрили кафе «Як сніг на голову», де кухарями працює десятеро містян з інвалідністю. Про це повідомляє Укрінформ.

Що надихнуло?

Засновники чітко визначили, що це має бути саме бізнес, соціальне підприємництво, а не благодійність чи волонтерство. Бренд-шефом закладу став відомий кухар, учасник шоу «Майстер-шеф» Олександр Білодід. Гостям пропонуватимуть екзотичний стейк зі страуса, пасту, оригінальні равіолі, салати та десерти.

Співзасновники кафе самі до кулінарії стосунку не мають, займаються освітніми програмами: Михайло Чорноморець працює у комп’ютерній школі, Тетяна Каменєва – у школі маркетингу та комунікацій. На втілення проєкту їх найбільше надихнув столичний приклад – пекарня Good bread from good people («Хороший хліб від хороших людей»), де працюють люди з інвалідністю та синдромом Дауна, говорить Михайло.

Читайте також: У Луцьку відкрили кав’ярню, де працюють люди з синдромом Дауна

При цьому організатори від самого початку для себе чітко визначили, що це має бути бізнес, соціальне підприємництво, а не просто соціальний проєкт.

Розробляючи проєкт, харків’яни вивчали зарубіжний досвід, зокрема, німецький. Спілкувалися з представниками великого ресторану в Берліні, де в закладі на 300 квадратних метрів – лише одна людина без інвалідності працює.

Як шукали персонал?

Майбутніх кухарів, кажуть співзасновники, не відбирали: хто першим відгукнувся на пропозицію у соціальних мережах – прийти на майстер-клас у відому кулінарну школу Al.Cuisine, засновану харків’янином Олексієм Латкіним, той згодом і став учасником колективу.

«Десь півтора року тому Таня опублікувала пост: якщо є охочі безкоштовно навчатися, будемо раді знайомству. Спочатку все задумувалося як майстер-клас, а вже згодом вилилося у повноцінний навчальний курс. Ось перші десятеро людей, які відгукнулися, яких привезли рідні, – вони як прийшли на перше заняття, так і залишаються з нами», – говорить Михайло.

Навчання розтягнулося майже на 6 місяців, але з перервами, під час яких підтримувався контакт із групою.

«Ви знаєте, перша наша радість, от пройдений Рубікон – це коли всі слухачі кулінарного курсу вперше приїхали на заняття самостійно. Бо спершу їх рідні привозили, а було, що і я забирав», – говорить Михайло.

«І вони самостійно поїхали всі додому, – додає Тетяна. – Щоправда, одна дівчина тоді трішки заблукала, її почали шукати, та їй допомогли. І це надважливий досвід комунікації, самостійності. Не лише для дітей, а й для батьків, які відпустили їх у більш самостійне життя».

Діагноз не має впливати на ставлення

Для 9-ти з 10-ти працівників з інвалідністю у віці від 18 до 46 років кафе стане першим місцем роботи. Жіночій частині довірили холодний цех, чоловікам – гарячий. При цьому організатори чітко, від першого дня знайомства з родинами зазначили, що кулінарний курс, а потім і кафе – це не корекційна група. Головний принцип взаємодії: просто всі люди різні, і це не пов’язано з інвалідністю, діагноз не має впливати на ставлення до людини.

«Вони повноцінні учасники команди, на яких поширюються загальні правила. Є графіки, чітко прописана кількість годин, які треба відпрацювати, за запізнення та інші порушення дисципліни – штраф. Це не гра. Це робота в команді. Ціль і мрія нашого шефа – щоб вранці вони відкривали і готували кухню й без контролю старшого кухаря», – говорить Тетяна Каменєва.

Що в меню?

Кулінарна концепція закладу базується на такому ж принципі: переосмислення ставлення до людей, але вже через їжу. Основу меню з категоріями «невагоме», «легке», «поважне», «радісне» складають класичні страви – паста й різноманітні вироби з тіста з начинкою, але все це «з іншим поглядом».

У кафе водночас готуватимуть стейк зі страуса (м’ясо цього птаха постачають із ферми у Дніпрі), бутерброди з оселедцем власного маринування та «переосмислену» котлетку з пюре. Також тут можна буде посмакувати вегетаріанським салатом «Чесні вибори» та десертами.

Середній чек на одного гостя складе біля 150 гривень. Робота на повну розпочнеться за 2-3 тижні. Працюватиме заклад щодня до 22:00.

Суспільство

У Мар’їнці відкрили кімнату вирішення конфліктів

У Мар’їнці в школі №1 відкрилась кімната шкільної служби порозуміння, де учні вчитимуться вирішувати конфлікти серед однолітків.

Про це пише Кума.City.

Повідомляється, що поліцейські:

 • проводитимуть тренінги та менторські зустрічі зі школярами,
 • навчатимуть їх правильному врегулюванню конфліктів за допомогою медіації.

Вдалому примиренню сприятимуть добре облаштовані приміщення із затишною атмосферою.

Організатори

За інформацією, кімнату служби порозуміння створили в рамках проєкту відділу ювенальної превенції поліції Донеччини.

Окрім того, долучилася громадська організація «Молодіжна Ліга майбутніх поліцейських» – «Простір миру та безпеки».

Читайте також: Харківський вчитель замінив книжки на уроках ґаджетами: що з того вийшло (ВІДЕО)

Такий проєкт реалізується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Довідка

Шкільна служба порозуміння – це сучасний спосіб профілактики правопорушень серед дітей, зокрема булінгу. У школі є також команда посередників – школярів, які допомагатимуть одноліткам дійти згоди.

Поліція за підтримки міжнародних партнерів створює в школах окреме затишне, обладнане приміщення, де учні збиратимуться, щоб налагоджувати мирні стосунки.

Нині в Донецькій області працює 63 шкільні служби порозуміння, з них 27 – відкрито поліцією.

Нагадаємо, в Україні стартувала кампанія проти кібербулінгу: як долучитися.

Читати далі

Суспільство

20 компаній з України увійшли в топ-100 кращих аутсорсерів світу

У сотню кращих в світі постачальників послуг (за рейтингом «The Global Outsourcing 100») 2020-го року потрапили 13 українських компаній і 7 компаній, що мають офіси в Україні.

Про це пише Ain.ua.

Зазначається, що рейтинг склала Міжнародна асоціація IAOP (International Association of Outsourcing Professionals).

За даними, асоціація щорічно обирає кращі компанії за чотирма критеріями:

 • відгуки клієнтів,
 • отримані компанією сертифікації та нагороди,
 • інноваційність рішень,
 • проекти корпоративної соціальної відповідальності.

Цьогоріч рейтинг «The 2020 Global Outsourcing 100» сформований не тільки з постачальників послуг, а й компаній, що надають аудиторські та консультаційні послуги.

Повний список компаній, які увійшли в «The Global Outsourcing 100» (зірочкою виділені українські компанії).

Advisors:
 • Delloitte
 • KPMG
Outsorcing providers:
 • *AMC Bridge
 • Artezio
 • *Ciklum
 • *Computools
 • *Eleks
 • IBA Group
 • *Infopulse
 • *Innovecs
 • Intetics
 • *Magnise
 • *Miratech
 • *N-iX
 • NTT Data
 • *Program Ace
 • *Sigma Software
 • *Softengi
 • *Softjourn
 • TEAM International

Читайте також: Як закохатись у порядок та дисципліну – поради від Forbes

Нагадаємо, експерти назвали найпрозоріші українські міста 2019 року.

Читати далі

Суспільство

ЄС шукає проєкти для розвитку неформальної музичної освіти в Україні

В Україні стартував конкурс «Music Moves Europe: музична освіта та навчання» за фінансової підтримки Євросоюзу «Креативна Європа».

Під час конкурсу оберуть вісім проєктів, що пропонують інноваційні
підходи до неформальної музичної освіти та навчання для стимулювання соціальної інклюзії.

Яка мета

Конкурс проводиться, щоб заохотити співпрацю між неформальними освітніми ініціативами та музичним сектором і надання доступу до музичної освіти дітям та підліткам 6-14 років із мало представлених груп населення.

Конкурс підтримає маломасштабні проєкти, в межах яких має відбуватися обмін успішними практиками різних країн.

Можливі проєкти

Можна організовувати такі активності за умови, що вони адресовані дітям шкільного віку (від 6 до 14 років):

 • Організація спільного неформального навчання (семінари, літні школи або табори)
 • Використання аудіовізуальних або діджитальних інструментів під час навчання
 • Підготовка участі дітей та підлітків у різних музичних активностях, які відбуваються в рамках громадських заходів, шоу, парадів або фестивалів.

Розмір підтримки

Можна отримати до 30 тис. євро, що має складати 80% від загального бюджету.

Хто може подаватися на конкурс?

 • приватні та публічні юридичні особи, а також прибуткові і неприбуткові організації, які мають релевантний досвід в освітній сфері музичного сектору та можуть продемонструвати свою експертизу в музичній освіті дітей та підлітків, а також знання та спроможність організувати інноваційні проєкти європейського виміру;
 • національні, регіональні та локальні місцеві органи державної влади;
 • початкові та середні школи
 • музичні школи, консерваторії, музичні майданчики та організатори фестивалів;
 • представники сектору освіти;
 • представники музичної сфери.

Дедлайн

Дедлайн подачі заявки: 30 березня 2020 року (13:00 за Брюсселем, центральноєвропейський час).

Подробиці конкурсу

Докладніше про конкурс можна дізнатися:

 • за посиланням https://bit.ly/2SKJGEA
 • на офіційному сайті Національного Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні (https://creativeeurope.in.ua/programs/34).

Отримати більше інформації і докладно ознайомитися з процедурою подачі заявки можна на інформаційному дні 4 березня 2020 року у Києві в EU Projects HUB (вул. Хмельницького 8/16, приміщення Укрінформу).

Участь в інфодні безкоштовна за попередньої реєстрації: https://forms.gle/zJ7mLYk8sRb93SXy6.

Читайте також: Хочете заробити мільйон гривень? Сім порад від світового експерта, як це зробити

Довідка

Програма «Music Moves Europe» (MME) – основний інструмент Єврокомісії для підтримки музичного сектору. Її розробили на основі низки зустрічей з представниками індустрії після 2015 року.

«Music Moves Europe» запустили як стратегічну ініціативу Комісії і загалом вона слугує для підтримки музичного сектору країн програми «Креативна Європа».

Читайте також: Українцям дають до 700 тис. грн на соціальні ініціативи

Нагадаємо, компанія «Байєр» оголосила прийом грантових пропозицій від громадських організацій у межах сьомого щорічного конкурсу програми соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього».

Читати далі

Суспільство

На Київщині запустили потужний тепличний комплекс на 5000 м2

У Київській області в селі Великі Гуляки Фастівського району запрацював сучасний тепличний комплекс площею 5000 м2, де вирощуватимуть томати, баклажани, солодкий перець, огірки і зелень.

Про це пише AgroTimes.

Зазначається, що тепличний комплекс складається із 10 плівкових теплиць, кожна площею 500 м2.

Каркас споруд побудований з металопрофілю, має подвійне плівкове накриття, водяний обігрів та світлодіодне досвічування рослин.

Читайте також: Як село на Запоріжжі за рік вирощує 600 тисяч тонн овочів для України та Європи (ВІДЕО)

Як повідомив голова кооперативу Антон Дундій, тепер, коли збільшили площу закритого ґрунту, у кожній теплиці вирощуватимуть дві культури, одна буде основна, інша – додаткова.

За його словами, на основну культуру: томат, баклажан, солодкий перець, огірки відводитимуть близько 350 або 400 м2.

Довідка

Споживання свіжих овочів в Україні характеризується сезонністю. В середньому, українець споживає 1 центнер овочів щорічно.

У Європі цей показник в 1,6 рази вище, а лідером з тепличного виробництва є Нідерланди. У цій країні 60% теплиць відведені під вирощування квітів (в Україні цей показник становить 19%).

В Україні 79% теплиць відведені під вирощування овочів, а 21% займають гриби і фрукти.

Нагадаємо, на Полтавщині запрацював сучасний молокозавод.

Окрім того, українці створюють «розумну ферму».

Як ми повідомляли раніше, в Україні розробили мобільний додаток для аграріїв.

Читати далі

Суспільство

В Умані майбутніх вчителів навчатимуть STEAM-освіті

На Черкащині в Уманському педуніверситеті імені П. Тичини створили Центр новітніх освітніх технологій USPU Ecosystem, де студенти і вчителі дізнаватимуться про особливості STEAM-освіти.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти України.

Повідомляється, що центр стане платформою для учнівських воркшопів і перенавчання викладачів інших вишів.

Відомо, що USPU Ecosystem діятиме на базі двох лабораторій, обладнаних сучасною технікою. Там є:

 • комп’ютери,
 • планшети,
 • 3D-принтери,
 • обладнання для проведення презентацій – фліпчарт,
 • інтерактивний дисплей та дошки,
 • проєктори,
 • екран,
 • ноутбуки тощо.

Користуватися цими ресурсами для вивчення природничо-математичних та комп’ютерно-орієнтованих дисциплін зможуть викладачі вишу, докторанти, аспіранти і студенти, вчителі та школярі.

Читайте також: Харківський вчитель замінив книжки на уроках ґаджетами: що з того вийшло (ВІДЕО)

За джерелами, відкриття центру відбулось у межах проєкту “Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання” Програми ЄС Erasmus+.

Осередок облаштували на базі факультету фізики, математики та інформатики.

Що таке STEM-освіта

STEM (S – science, T – technology – Е-engineering – М-mathematics). Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює:

 • природничі науки (Science),
 • технології (Technology),
 • технічну творчість (Engineering),
 • математику (Mathematics).

Це напрям в освіті, де в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін.

Наприклад, за кордоном музикантів навчають не тільки музикувати, але і використовувати комп’ютерні програми для створення музичних творів.

Читайте також:Українських школярів запрошують до програми, що популяризує науку

У STEM-освіті активно розвивається креативний напрямок, що містить творчі та художні дисципліни (промисловий дизайн, архітектура та індустріальна естетика).

Освіта в галузі STEM є основою підготовки співробітників у сфері високих технологій. Тому багато країн, такі як Австралія, Китай, Велика Британія, Ізраїль, Корея, Сінгапур, США проводять державні програми в галузі STEM-освіти.

Нагадаємо, в Україні запустили бот для підготовки до ЗНО з математики.

Читати далі

Суспільство

Які дороги в Україні відремонтують цьогоріч: інфографіка

У 2020 році в Україні планують оновити 4000 кілометрів автошляхів державного значення. У березні стартує відповідний проєкт під гаслом “Зшити Україну”.

Які дороги мають намір відремонтувати проаналізував 24 канал.

Зазначається, що за п’ять років в уряді планують відремонтувати 24 тисячі кілометрів доріг державного значення. У Кабміні вважають, що цього вистачить, щоб українці справді відчули покращення.

На капітальний ремонт і будівництво доріг виділять рекордну суму коштів:

 • на траси державного значення – 85 мільярдів гривень;
 • на 2,5 тисячі місцевих доріг виділять 22,2 мільярда гривень;
 • з Дорожнього фонду буде спрямовано 31,528 мільярда гривень.

Відомо, що ремонтуватимуть передусім найбільш зруйновані дороги та ті, ремонт яких розпочали у 2019 році. Уряд вже затвердив перелік таких об’єктів.

Читайте також: Як закохатись у порядок та дисципліну – поради від Forbes

Які дороги ремонтуватимуть 2020-го

 • М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка (через Вінницю);
 • Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка;
  Будівництво південного обходу Дніпра;
 • Н-26 Чугуїв – Мілове (через Старобільськ);
 • Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя;
 • Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв;
 • Н-11 Дніпро – Миколаїв (через Кривий Ріг);
 • Н-03 Житомир – Чернівці.

Читайте також: Київські дороги ремонтуватимуть за американською технологією

Нагадаємо, в Україні ремонтуватимуть дорогу, що з’єднує пункти пропуску через кордон з Польщею.

Окрім того, “Київавтодор” показав у роботі нову спецтехніку для обробки доріг.

Читати далі
Технології9 хв. тому

Український завод вироблятиме автобуси, що працюють на стисненому газі

Суспільство9 години тому

У Мар’їнці відкрили кімнату вирішення конфліктів

Суспільство10 години тому

20 компаній з України увійшли в топ-100 кращих аутсорсерів світу

Суспільство11 години тому

ЄС шукає проєкти для розвитку неформальної музичної освіти в Україні

Суспільство12 години тому

На Київщині запустили потужний тепличний комплекс на 5000 м2

Суспільство13 години тому

В Умані майбутніх вчителів навчатимуть STEAM-освіті

Суспільство14 години тому

Які дороги в Україні відремонтують цьогоріч: інфографіка

Суспільство15 години тому

На Черкащині офіцери громади отримали службові авто

Суспільство15 години тому

В Україні створили юридичний чат-бот для переселенців

Суспільство16 години тому

Мінцифри запустило соціальну рекламу про платформу «Дія»

Суспільство16 години тому

Мінкульт готує сучасну модель роботи для бібліотек

Економіка17 години тому

На Полтавщині запрацював сучасний молокозавод

Суспільство17 години тому

Українка перемогла на фестивалі циркового мистецтва в Іспанії

Суспільство18 години тому

Як фермер з Миколаєва почав вирощувати мікрозелень першим в Україні

Суспільство18 години тому

У Києві планують капремонт Голосіївського парку: яким він буде (ВІДЕО)

Суспільство18 години тому

Дітям у садочках читатимуть перед сном україномовну літературу

Суспільство19 години тому

Худі від українських брендів: 7 стильних варіантів

Технології19 години тому

Харківський тракторний завод запустив інноваційне обладнання

Суспільство20 години тому

Уряд планує створити 200 000 нових робочих місць: подробиці

Суспільство20 години тому

Як тривають роботи на Борщагівському шляхопроводі в Києві (ФОТО)

Суспільство21 годину тому

У Вінниці стартувало очищення Південного Бугу (ВІДЕО)

Суспільство21 годину тому

В Україні запустили безкоштовний онлайн-курс про працевлаштування

Економіка22 години тому

Скільки Україні приніс експорт ІТ-послуг

Суспільство22 години тому

На Дніпропетровщині реконструюють корпус міської лікарні

Суспільство23 години тому

Гірські рятувальники отримали унікальну техніку (ФОТО)

Суспільство23 години тому

Світлини з України представлені в одному з найбільших світових конкурсів

Технології24 години тому

Е-квиток у Києві: як виглядає нова система проїзних

Суспільство1 день тому

У Львові облаштують громадський простір за 16 млн грн: візуалізація

Суспільство1 день тому

Український авіаперевізник запускає нові внутрішні рейси

Суспільство1 день тому

У Києві на Березняках відновив роботу кінотеатр «Старт»

Суспільство1 день тому

На День кота військові показали фото пухнастих побратимів

Суспільство1 день тому

У Чернігові запустили флешмоб добрих справ

Суспільство2 дні тому

Українська стрічка здобула нагороду в Лондоні

Суспільство2 дні тому

У Києві імплантували механічне серце

Суспільство2 дні тому

Бізнес з нуля. Як без гроша в кишені створити майстерню пряників

Суспільство2 дні тому

Українець піднявся на вулкан висотою понад 6000 м

Суспільство2 дні тому

Світовий Конґрес Українців створює новий логотип

Суспільство2 дні тому

«Байєр» оголосив конкурс соціальних проєктів

Суспільство2 дні тому

На Вінничині покажуть бункер «Вервольф» у доповненій реальності

Суспільство2 дні тому

Українські артилеристи провели вогневі навчання (ФОТО)

Суспільство2 дні тому

У Луцьку відкрили ресторан із доповненою реальністю (ФОТО)

Суспільство2 дні тому

У Харкові відкрили Почесне консульство Казахстану

Суспільство2 дні тому

Для учасників ООС організовують безкоштовні походи Карпатами

Суспільство2 дні тому

«АвтоКрАЗ» постачатиме деталі для закордонного виробника броньованої техніки

Суспільство2 дні тому

У Києві з’явився новий мурал на Софіївській Борщагівці (ФОТО)

Суспільство2 дні тому

П’ятеро ветеранів АТО стали героями нової інформаційної кампанії в Україні (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Український завод випускатиме пакети, які розкладаються за 90 днів

Технології2 дні тому

На заболочених землях Буковини встановили 210 тисяч сонячних панелей

Технології2 дні тому

Стартап із українським корінням залучив 500 млн доларів

Суспільство2 дні тому

Аеропорт Дніпра відкриває нові напрямки

Суспільство2 дні тому

На Вінниччині перероблятимуть старий одяг на килимки

Суспільство2 дні тому

Львів прикрасять 6 нових муралів

Суспільство2 дні тому

На центральній станції метро Києва почнеться ремонт

Суспільство2 дні тому

Український «Тунель кохання» очолив 10-ку маловідомих романтичних місць світу

Технології2 дні тому

Випробували нові артилерійські снаряди українського виробництва (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

В Україну повернулися прадавні тварини (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

В «Укрпошті» анонсували новий експрес-сервіс

Суспільство3 дні тому

Україна у трійці найбільших виробників вишні і порічки в світі

Суспільство3 дні тому

Як батько заради сина відкрив перший в Одесі зал фізіотерапії (ВІДЕО)

Технології3 дні тому

У США успішно запустили американсько-українську ракету «Антарес»

Суспільство3 дні тому

Зміниться асортимент страв у меню сухпайків для військових

Суспільство3 дні тому

Як українець вирощує фундук на Черкащині (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

Тест: що ви знаєте про ШоТам?

Суспільство3 дні тому

Українська армія отримала американські системи десантування

Суспільство3 дні тому

Як намалювати Косівську кераміку (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

Українські полярники розповіли про сміття в Антарктиді

Суспільство4 дні тому

59-річна кіберспортсменка з України перемогла на міжнародних змаганнях (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Як українка отримала престижну музичну премію “Греммі” (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Коваль на візку: на Черкащині чоловік з важкою травмою виготовляє сталеві квіти (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Як звичайний охоронець став героєм, врятувавши людей із окропу в затопленому ТРЦ Києва (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

В Україну повернулися прадавні тварини (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

Як батько заради сина відкрив перший в Одесі зал фізіотерапії (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

Як українець вирощує фундук на Черкащині (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

Як намалювати Косівську кераміку (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Як українка отримала престижну музичну премію “Греммі” (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Коваль на візку: на Черкащині чоловік з важкою травмою виготовляє сталеві квіти (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Як звичайний охоронець став героєм, врятувавши людей із окропу в затопленому ТРЦ Києва (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Як село на Запоріжжі за рік вирощує 600 тисяч тонн овочів для України та Європи (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Харківський вчитель замінив книжки на уроках ґаджетами: що з того вийшло (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Як 11-річна школярка організувала стартап і випікає круасани (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Як блогер з Тернополя зібрав понад 100 тис. грн для дитячих будинків (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

ТОП-6 українських виробників рослинних смаколиків (ВІДЕО)

Економіка2 тижні тому

Українські економісти допомагають компаніям уникнути мільйонних штрафів і фінансового краху (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як виглядає перший український військовий квадрокоптер для розвідки (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Нацгвардійка поборола ПТСР завдяки лялькам (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

У Франківську студенти-медики завдяки танцям зібрали понад 20 тис. грн для новонароджених (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Де шукати найкрасивіші водоспади України (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

На Закарпатті відроджують унікальну чайну плантацію (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

У Чернівцях люди з інвалідністю виготовляють корисні сніданки (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Сексуальна освіта для підлітків: де шукати відповіді (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як пес Гуфі став символом екологічних змін у Хмельницькому (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Покинув місто і відроджує село: колишній економіст тепер розводить кіз на Тернопільщині (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Не за всі гроші світу: де в Карпатах відпочити бюджетному туристу (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Хто такі «Агенти змін» і як вони змінюють Київ

Суспільство4 тижні тому

Ветеран війни на Сході України виготовляє тортики та арахісову пасту (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Дзюдо від копа: як поліцейський безкоштовно навчає дітей бойових мистецтв (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як колишній розбишака став зразковим капеланом на фронті і відбудував ромський табір (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

У Харкові дослідники розробили пристрій, що перетворює воду на антисептик (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Колишній розвідник робить бізнес на дерев'яних виробах (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як українка у 55 років стала топовою блогеркою в YouTube (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

На Черкащині вчителює американський волонтер, який за рік вивчив українську мову (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

17-річний українець винайшов помічника для незрячих (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як моряк із Миколаївщини відкрив виноробню в стилі ХІХ століття (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як американка українського походження розповіла світові про Голодомор (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Тараканівський форт: які таємниці приховує містечко-привид на Рівненщині (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Киянка шиє унікальні сумки в стилі міського етно (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

У Києві відкриють одну з найсучасніших лікарень (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Вінницький фермер вирощує трюфелі і продає їх по 2000 євро за кіло (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як виглядають і з чого складаються сухпаї для передової (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Гірськолижні курорти України: чим цікаві та скільки коштують (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Українська дизайнерка підкорила інстаграм купальниками (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як 70-річна кримська татарка стала письменницею завдяки внукам (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Чернівецький художник робить неймовірні картини зі сміття (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Киянин влаштував руйнівну вечірку, щоб відремонтувати під’їзд (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як волонтери допомагають українським пенсіонерам (ВІДЕО)

Технології2 місяці тому

Українець винайшов програму, що ідеально підбирає музику до фільмів (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Український художник створив в Естонії маленьку «філію» України (ВІДЕО)

Технології2 місяці тому

Українці створили теплицю, яка поливає рослини водою “з повітря” (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Про унікальний український шрифт розкажуть у фільмі (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Одеситка створює дивовижні шкатулки крапочками (ВІДЕО)

Технології2 місяці тому

Український школяр винайшов новітню зарядку до телефона (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Зроби мені хаб: волонтери збирають гроші на інклюзивний простір у Харкові (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

14-річний юнак урятував 9-річного хлопчика від страшної смерті (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

ТОП-5 українських брендів, які роблять магічні вироби з дерева (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Киянка покинула роботу бухгалтера і заробляє тисячі доларів на мозаїці (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як український кухар допомагає школам позбутися «совка» в їдальнях (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Працював над “термінатором”: як одесит в Голлівуді ретушує постери фільмів (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Харківські студенти на 3D-принтері майструють роботів (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

У Харкові діти отримали грант і самі переробили стару котельну на спортзал (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Нечуючий хлопець представив Україну з трибуни ООН (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Дев'ятикласниці читають лекції про менструацію у школах Харкова (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Школярі навчили місто на Донбасі сортувати сміття (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як занедбану водойму в Києві перетворили на місце спортивної риболовлі (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Українець винайшов екопосуд із кукурудзяного бадилля (ВІДЕО)

NewСхід3 місяці тому

Запорізька айтішниця врятувала від війни табун коней (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Як 10-річні українські генії рятують від шахрайства у магазинах (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Туристи "атакують" найзагадковіше містечко України (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

ТОП-5 термальних джерел в Україні (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Львівська майстриня продає гуцульські ковдри у Францію: як їй це вдалося (ВІДЕО)

Технології3 місяці тому

Київські студенти перетворюють маршрутки на електрокари (ВІДЕО)

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.