Суспільство
У Харкові побудували нове сміттєзвалище за найсучаснішими технологіями
У Харкові з 1 червня на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів сміття прийматимуть вже на новому майданчику, побудованому за найсучаснішими технологіями. Про це повідомляє пресслужба міськради.
«Фактично всі роботи виконані: побудовані диспетчерська, вагова, два майданчики з системою збору та очистки фільтрату, майданчик для ремонту техніки, вся територія впорядкована. Тобто ми готові почати експлуатацію нового полігону, куди тепер звозитимуть сміття з міста Харкова. Новий полігон зможе приймати відходи протягом 15 років, але з впровадженням системи роздільного збору сміття термін його служби значно збільшиться», – зазначив директор КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» Юрій Суярко.
Що буде зі старим полігоном?
Паралельно з цим почнуться роботи з рекультивації старого полігону, який вже вичерпав свій ресурс. Підрядником стала турецька компанія, яка взяла на себе зобов’язання реалізувати проєкт за один рік.
«Після підготовчих робіт старий полігон буде укритий геомембраною для запобігання потрапляння полігонного газу в атмосферу. Зверху – фільтраційний шар, грунт, після чого там будуть висаджені дві тисячі дерев і дві тисячі кущів, трава. Також у тілі старого полігону пробурять 30 свердловин, якими біогаз піде на генератори для переробки в електроенергію. Вона живитиме наш промисловий майданчик, а надлишки надходимуть на Дергачівську підстанцію», – розповів Юрій Суярко.
У планах – будівництво переробного комплексу
Як розповіли у міськраді, надалі підприємство сконцентрується на повному закінченні будівництва сміттєпереробного комплексу та планує завершити ці роботи орієнтовно наступної весни.
«Вже побудовані адміністративний корпус, трансформаторна підстанція, частина гаражно-мийного комплексу, починається збирання складських приміщень для відходів, повністю завезені залізобетонні конструкції для сортувального цеху і на 90% – комплектуючі. Наприкінці червня почнемо монтувати будівлю сортувального цеху. Після його пуску ми відбиратимемо корисні відходи, щоб спрямовувати їх на переробку або повторне використання. І в тіло нового полігону, таким чином, потраплятиме менше відходів. Саме для цього ми впроваджуємо у місті проєкт з роздільного збору сміття», – повідомив Юрій Суярко.
Нагадаємо, що унікальний для України сміттєпереробний комплекс вартістю понад 40 млн дол. будується на кошти Світового банку.
Головне фото: radiotrek.rv.ua
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі