

Суспільство
У Карпатах діти розробили екскурсію з танцями і колядками
На Прикарпатті у селі Криворівня школярі започаткували нову екскурсію – «Стежками Гуцульського дитинства».
Про це пише Укрінформ.
Зазначається, що мета – популяризування Гуцульщини серед дітей і дорослих.
«Стежками Гуцульського дитинства» – це нова екскурсія, яку проводять діти Криворівнянської школи. Вони самі написали проєкт і це, справді, новий туристичний продукт на Верховинщині. За грантові кошти діти пройшли відповідні тренінги і вже здійснили кілька екскурсій для місцевих. Дорослі в цих екскурсіях більше беруть пасивну участь. Чого екскурсії для дітей? Бо тут діти показують майстер-класи для своїх однолітків, розповідають про Криворівню, про своє життя, традиції в горах. Основна локація – музей «Хата-гражда» у Криворівні, де відбуваються заплановані майстер-класи. Йдеться про виготовлення згарди, гру на дримбі. Також тут будуть і танці, і колядки для гостей. Це – в зимовий період. У літній заплановано вихід на полонину Ігрець, там теж є хата-гражда, і в ній відбуватиметься головна частина екскурсійної програми для популяризації Гуцульщини», – зазначив керівник громадської організації «Гуцулики», що долучилася до створення цього проєкту.
Читайте також: Книги для дітей з аутизмом: як «ДивоГра» рятує український ринок від браку інклюзивної літератури
За його словами, у новому туристичному проєкті беруть участь вісім школярів. У кожного з них – свої обов’язки. Екскурсію діти проводять у гуцульському строї і знають, як і чим зацікавити своїх гостей.
«Ця екскурсія, коли діти розповідають для дітей про життя в горах. Це зроблено для того, щоб гості зрозуміли, наскільки важко було жити в горах раніше і як тепер нелегко, бо для багатьох тутешніх дітей добратися до школи сьогодні теж не просто», – додав керівник ГО «Гуцулики».
За словами Бойчука, для місцевих дітей ця екскурсія безкоштовна, для гостей – досить помірні ціни. З програмою екскурсії можна ознайомитися на сайті «Верховина». Тут же її можна й замовити.
Читайте також: В Обертині селяни об’єднались у кооператив і заробляють на сухофруктах. Як їм це вдалось?
Нагадаємо, презентували віртуальну екскурсію парламентом онлайн.
Як ми повідомляли раніше, показали вражаюче відео з кастрових проваль у Солотвині на Закарпатті.
Головне фото: ukrinform.ua.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.