Технології
У Канаді стартувало будівництво космодрому для українських ракет-носіїв
У канадській провінції Нова Шотландія стартувало будівництво космодрому для українських ракет-носіїв «Циклон-4М». Уже залитий перший бетон на майданчику.
Про це повідомив у соціальній мережі лінкендін головний операційний директор компанії Maritime Launch Services Харві Доан.
«Це майданчик Phase I, який є частиною космодрому Нова Шотландія, першого в Канаді комерційного пускового комплексу», – написав Доан.
Дивіться відео: Історія українця, ім’я якого закарбоване в музеї NASA
Про космодром
У листопаді 2021 року в канадській провінції Нова Шотландія відбулася презентація космічного пускового майданчика для української ракети-носія «Циклон-4М».
Під час церемонії закладки першого каменя канадською стороною було оголошено, що майбутньому командному центру пускового майданчика буде надано ім’я Олександра Дегтярева – генерального конструктора КБ «Південне» у 2010-2020 роках.
В основу спільного комерційного українсько-канадського проєкту фахівці КБ «Південне» поклали технічні та конструкторські рішення, які дозволять максимально швидко вивести на ринок пускових послуг нову ракету-носій середнього класу «Циклон-4М».
Читайте також: Хто такий Корольов, або Як СРСР вкрав геніального українця, який подарував людству космос (ТЕСТ)
Планується, що КБ «Південне» відповідатиме за розроблення, відпрацювання й експлуатацію ракети-носія та об’єктів і систем наземного комплексу. Південний машинобудівний завод має стати виробником та постачальником РН «Циклон-4М» для компанії Maritime Launch.
Провінція Нова Шотландія ідеально підходить для пусків космічних ракет, адже має тисячі кілометрів океану на сході. Окрім фактора безпеки Нова Шотландія надасть можливість відправляти корисне навантаження на низькі та середні колові й еліптичні навколоземні орбіти, включаючи сонячно-синхронні.
Нагадаємо, американсько-українська компанія Firefly Aerospace підписала контракт із NASA на $112 млн.
Також ми повідомляли раніше, українська команда здобула перемогу в хакатоні від NASA.
Фото: linkedin.com/in/harveydoane.
Технології
Про школу
Що чекає на учасників
- навчання пілотуванню бойових дронів;
- індивідуальні заняття з інструкторами;
- ознайомлення з сучасними технологіями та їхньою роллю у війні.
Коментарі