Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Хто такий Корольов, або Як СРСР вкрав геніального українця, який подарував людству космос (ТЕСТ)

Опубліковано

Радянська влада до останнього не називала його імені, хоча він – справжній геній, який у прямому сенсі слова відкрив космос для людства. І політ Гагаріна, і перший штучний супутник, і міжконтинентальна балістична ракета – це все відбулося завдяки українцю Сергію Корольову.

У новому тесті від ШоТам розповідаємо про науковця, завдяки якому людство змогло підкорити космос. А водночас – про людину, яка потерпала від радянської системи й до останнього жила під наглядом тоталітарної машини.

У якому віці Корольов збудував свій перший планер?

Правильно! Неправильно!

Майбутній конструктор почав проєктувати планери та літаки ще в шкільні роки в Одесі. А під час навчання в будпрофшколі Корольов став членом Товариства авіації й повітроплавання України та Криму. Там він закінчив курси з теорії та практики проєктування літальних апаратів і розробив проєкт безмоторного літака К-5. Ідею молодого конструктора одразу визнали вартою втілення та надіслали до Центральної спортивної секції в Харкові. Корольову на той момент було всього 17 років.

1924 року Корольов вступив на механічний факультет Київської політехніки, але згодом йому довелося перевестися на навчання до Москви. Чому?

Правильно! Неправильно!

1924 Корольов вступив на механічний факультет Київського політехнічного інституту. А через два роки, у 1926-му, ректор КПІ, сказавши, що йому не вдалося добитися у влади відкриття на мехфаці авіаційного відділення, порадив Корольову перевестися в Москву.

Сталінські репресії не оминули й українського конструктора. У 1938 році радянська влада заарештувала Корольова та засудила до 10 років таборів. Що йому закидали?

Правильно! Неправильно!

Саме так, 7 червня 1938 року, у часи сталінського «Великого терору», Сергія Корольова заарештували за звинуваченням у «троцькізмі» і «підриві державної промисловості». Після допитів і катувань, зі зламаними щелепою і пальцями, науковця відправили до Колими – добувати золото.

Корольова звільнили лише в 1944 році, а у вересні 1945-го відрядили до Німеччини у складі комісії з вивчення трофейної техніки. Увесь цей час він формально залишався «ворогом народу». Коли його реабілітували?

Правильно! Неправильно!

Уявіть собі! Українець, якого ледь не знищила сталінська репресивна машина, залишався «ворогом народу» більш ніж 10 років після звільнення. При цьому Корольов був керівником і головним конструктором найбільшого в державі ракетного центру та контролював діяльність низки науково-дослідних інститутів і конструкторських бюро. Реабілітували його лише 18 квітня 1957-го – за пів року до запуску ним першого у світі штучного супутника Землі.

Кажуть, у Корольова була улюблена повсякденна фраза. Вгадаєте, яка саме?

Правильно! Неправильно!

Так, саме цю фразу конструктор повторював найчастіше. Власне, вона неабияк точно демонструє його ставлення до радянської системи та тогочасної влади.

Українець Корольов міг отримати Нобелівську премію, однак дещо цьому завадило. Що саме?

Правильно! Неправильно!

Запуск першого штучного супутника Землі 4 жовтня 1957 року відкрив еру практичного освоєння космосу. І завдячувати цьому варто саме українцю Корольову. Однак, коли Нобелівський комітет звернувся до СРСР із проханням повідомити прізвище конструктора, Хрущов відмовив, заявивши, що розробником є «весь народ». Згодом Хрущов скаже, що в такий спосіб «захищає» учених від «ворогів».

Так через секретність український конструктор Корольов не отримав Нобелівську премію. А знаєте, яким псевдонімом підписував свої статті науковець?

Правильно! Неправильно!

Усі свої роботи українець був змушений підписувати вигаданим прізвищем – К. Сергєєв. Утім не лише Корольов. Наприклад, ще один українець, інженер Валентин Глушко для світу був Г. Петровичем.

У 1961 році Гагарін здійснив політ у космос та став світовою знаменитістю, а ось Корольов, завдяки якому це стало можливим, залишився в тіні. Через 50 років британське видання Тhe Guardian напише: «Якщо Гагарін був обличчям радянської космічної потуги, то її … був Корольов». Яке слово пропущено?

Правильно! Неправильно!

Так, радянська влада намагалася «канонізувати» Гагаріна, залишивши Корольова поза увагою. Але з часом справедливість відновилася: усі знають, що за успішним польотом стояв український науковець.

Що з переліченого відбулося без участі Корольова?

Правильно! Неправильно!

Ні, ми не помилилися! Усе це – результат роботи українця Сергія Корольова. Людини, яку радянська система спочатку намагалася знищити, а згодом – приховати від усього світу.

Коли світ дізнався справжнє ім’я Сергія Корольова?

Правильно! Неправильно!

Так, світ (та й весь «союз») дізнався про геніального конструктора з Житомира лише у день його смерті – 14 сiчня 1966 року. Тоді радянська газета «Правда» уперше відкрила ім'я українця, який подарував людству космос.

Сьогодні Росія не втомлюється називати Корольова «своїм», «радянським». Хоча світ має знати, що він – українець. А як ідентифікував себе сам конструктор?

Правильно! Неправильно!

Звісно ж, українцем! Корольов виховувався на українських піснях та в дусі запорізького козацтва, у його паспорті було написано, що він — українець, і те саме науковець написав у заяві на вступ до КПІ. А ось, що каже про свого батька донька Корольова: «Скільки себе пам'ятаю, саме слово "Україна" вимовлялося у нашій родині трепетно, з великою любов'ю. Він дуже любив Україну! Українські пісні, українську мову».

І останнє. Під час виходу першого українського космонавта Павла Поповича у відкритий космос, той заспівав Корольову його улюблену пісню. Яку саме?

Правильно! Неправильно!

Дійсно, перша пісня, що пролунала у космосі, була українською! І виконав її Павло Попович саме для видатного українського конструктора Сергія Корольова.

Хто такий Корольов, або Як СРСР вкрав геніального українця, який відкрив для людства космос (ТЕСТ)
Правильних відповідей не так вже й багато, але насправді в цьому немає нічого дивного. Радянська влада роками приховувала ім'я видатного українського вченого, а після його смерті й взагалі намагалася уникати згадок про те, що Корольов був українцем. Що ми можемо зробити із цим сьогодні? Чинити спротив колоніальній політиці РФ та якомога гучніше говорити про українців та українське, вкрадене радянською владою.
Непоганий результат! Здається, ви точно знали, що Корольов був українцем і ніколи цього не приховував. Чого не скажеш про радянську систему та її нащадків. Тож наше з вами завдання – зробити все можливе, аби відстоювати своє та своїх. Поділіться цим тестом із друзями, аби якомога більше людей дізналися про видатного українського науковця.
Чудовий результат! Схоже, російська влада прорахувалася, коли повірила, що зможе просто взяти й знищити українця Корольова, перетворивши його на радянського Сергєєва. Поділіться цим тестом із друзями, аби якомога більше людей дізналися про видатного українського науковця.

Поділіться своїми результатами:

Технології

Українські розробники представили інноваційні системи лазерних симуляторів MILES

Опубліковано

Українська компанія U-Force презентувала передові системи лазерних симуляторів Multiple Integrated Laser Engagement System (MILES), які вже активно використовуються для навчання українських військових.

Про це повідомляє компанія розробників U-Force.

Тренажери з технологією MILES забезпечують значну економію ресурсів та підвищують рівень підготовки. Система використовує лазерні пристрої та приймачі, які кріпляться до зброї та тренувального спорядження військових, що дає можливість бійцям відпрацьовувати стрілецькі навички, тактичні маневри та штурмові дії.

Читати також: Brave1 залучив $200 000 на дрон для виявлення вибухонебезпечних предметів

Ефективність та економія

Тренажери MILES використовують програмне забезпечення з математичними моделями, що симулюють погодні умови, поведінку набоїв (рикошети та балістику). За даними інструкторів з підготовки особового складу, використання цих систем знижує ймовірність поранення військових у бою на 60-70%.

Крім стрілецької зброї, компанія U-Force розробила тренажери для навчання різних навичок, включаючи лазерні системи для бронетехніки, гранатометів, гранат, протипіхотних та протитанкових мін. Вартість використання цих систем дорівнює ціні використаної електроенергії, що допомагає заощаджувати справжні боєприпаси, які використовуються для навчання. Після таких тренувань військовим достатньо 1-2 рази попрактикуватися з реальною зброєю, щоб відточити свої навички.

Також компанія розробила лазерну систему для тренування пілотів ударних FPV-дронів, що додає ще більше можливостей для підготовки українських військових до різних бойових умов.

Нагадаємо, що українські розробники оголосили про створення новітньої зброї для ЗСУ з дальністю ураження до 1000 км.

Фото: U-Force.

Читати далі

Технології

В «Резерв+» додали актуальні дані про статус бронювання: як це працює

Опубліковано

У застосунку «Резерв+» зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа. Послуга доступна лише для працівників критично важливих для держави підприємств і тих, які забезпечують потреби сил оборони.

Про це повідомляє Міністерство оборони.

Заброньовані громадяни отримуватимуть push-повідомлення про появу статусу бронювання в реєстрі військовозобов’язаних Оберіг. Щоб отримати актуальний статус після отримання сповіщення, необхідно:

  1. Натиснути на кнопку з трьома крапками на головному екрані.
  2. У спадному меню вибрати «Оновити документ».

Читати також: Чи будуть електронні повістки у «Резерв+»: відповідь Міноборони

«Працівникам критично важливих підприємств та ВПК більше не потрібно носити паперові документи про бронювання. Вони можуть показати інформацію у застосунку Резерв+ на смартфоні. Статус бронювання можна отримати легко, зручно та без жодних черг і паперової рутини», — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифрових трансформацій Катерина Черногоренко.

Електронне бронювання на порталі Дія запрацювало з 17 липня. Понад 55 тисяч співробітників критично важливих підприємств вже заброньовано онлайн.

«Резерв+» продовжує оновлюватись. Команда активно працює над новими функціями, зокрема автоматичними відстрочками для певних категорій громадян.

Нагадаємо, що за тиждень в «Дії» забронювали понад 55 тисяч працівників критично важливих підприємств.

Фото: «Резерв+».

Читати далі

Технології

Реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl перенесено: названі нові дати

Опубліковано

Розробники повідомили, що реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, який спочатку планували на 5 вересня, перенесено на 20 листопада 2024 року.

Про це повідомляють розробники.

Вони презентували новий трейлер гри та пояснили, що їм потрібні ще два місяці для виправлення «багів».

Читати також: На ВДНГ відкрили фан-зону: там можна подивитися Олімпійські Ігри 2024

Команда також анонсувала відео S.T.A.L.K.E.R. 2 Developer Deep Dive, яке вийде на медіамайданчиках Xbox 12 серпня. У цьому відео будуть інтерв’ю, нові відеоматеріали та повне проходження одного з квестів гри.

Про гру

Дії S.T.A.L.K.E.R. 2 відбуваються у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Гра поєднує елементи шутера, горора й імерсивного симулятора. Основний сюжет гри триває приблизно 40 годин і має варіантивність у проходженні, що призводить до чотирьох різних кінцівок.

GSC Game World обіцяє додаткові анонси влітку 2024 року, де буде представлено більше інформації про шутер.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.

Читати далі