Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Хто такий Корольов, або Як СРСР вкрав геніального українця, який подарував людству космос (ТЕСТ)

Опубліковано

Радянська влада до останнього не називала його імені, хоча він – справжній геній, який у прямому сенсі слова відкрив космос для людства. І політ Гагаріна, і перший штучний супутник, і міжконтинентальна балістична ракета – це все відбулося завдяки українцю Сергію Корольову.

У новому тесті від ШоТам розповідаємо про науковця, завдяки якому людство змогло підкорити космос. А водночас – про людину, яка потерпала від радянської системи й до останнього жила під наглядом тоталітарної машини.

У якому віці Корольов збудував свій перший планер?

Правильно! Неправильно!

Майбутній конструктор почав проєктувати планери та літаки ще в шкільні роки в Одесі. А під час навчання в будпрофшколі Корольов став членом Товариства авіації й повітроплавання України та Криму. Там він закінчив курси з теорії та практики проєктування літальних апаратів і розробив проєкт безмоторного літака К-5. Ідею молодого конструктора одразу визнали вартою втілення та надіслали до Центральної спортивної секції в Харкові. Корольову на той момент було всього 17 років.

1924 року Корольов вступив на механічний факультет Київської політехніки, але згодом йому довелося перевестися на навчання до Москви. Чому?

Правильно! Неправильно!

1924 Корольов вступив на механічний факультет Київського політехнічного інституту. А через два роки, у 1926-му, ректор КПІ, сказавши, що йому не вдалося добитися у влади відкриття на мехфаці авіаційного відділення, порадив Корольову перевестися в Москву.

Сталінські репресії не оминули й українського конструктора. У 1938 році радянська влада заарештувала Корольова та засудила до 10 років таборів. Що йому закидали?

Правильно! Неправильно!

Саме так, 7 червня 1938 року, у часи сталінського «Великого терору», Сергія Корольова заарештували за звинуваченням у «троцькізмі» і «підриві державної промисловості». Після допитів і катувань, зі зламаними щелепою і пальцями, науковця відправили до Колими – добувати золото.

Корольова звільнили лише в 1944 році, а у вересні 1945-го відрядили до Німеччини у складі комісії з вивчення трофейної техніки. Увесь цей час він формально залишався «ворогом народу». Коли його реабілітували?

Правильно! Неправильно!

Уявіть собі! Українець, якого ледь не знищила сталінська репресивна машина, залишався «ворогом народу» більш ніж 10 років після звільнення. При цьому Корольов був керівником і головним конструктором найбільшого в державі ракетного центру та контролював діяльність низки науково-дослідних інститутів і конструкторських бюро. Реабілітували його лише 18 квітня 1957-го – за пів року до запуску ним першого у світі штучного супутника Землі.

Кажуть, у Корольова була улюблена повсякденна фраза. Вгадаєте, яка саме?

Правильно! Неправильно!

Так, саме цю фразу конструктор повторював найчастіше. Власне, вона неабияк точно демонструє його ставлення до радянської системи та тогочасної влади.

Українець Корольов міг отримати Нобелівську премію, однак дещо цьому завадило. Що саме?

Правильно! Неправильно!

Запуск першого штучного супутника Землі 4 жовтня 1957 року відкрив еру практичного освоєння космосу. І завдячувати цьому варто саме українцю Корольову. Однак, коли Нобелівський комітет звернувся до СРСР із проханням повідомити прізвище конструктора, Хрущов відмовив, заявивши, що розробником є «весь народ». Згодом Хрущов скаже, що в такий спосіб «захищає» учених від «ворогів».

Так через секретність український конструктор Корольов не отримав Нобелівську премію. А знаєте, яким псевдонімом підписував свої статті науковець?

Правильно! Неправильно!

Усі свої роботи українець був змушений підписувати вигаданим прізвищем – К. Сергєєв. Утім не лише Корольов. Наприклад, ще один українець, інженер Валентин Глушко для світу був Г. Петровичем.

У 1961 році Гагарін здійснив політ у космос та став світовою знаменитістю, а ось Корольов, завдяки якому це стало можливим, залишився в тіні. Через 50 років британське видання Тhe Guardian напише: «Якщо Гагарін був обличчям радянської космічної потуги, то її … був Корольов». Яке слово пропущено?

Правильно! Неправильно!

Так, радянська влада намагалася «канонізувати» Гагаріна, залишивши Корольова поза увагою. Але з часом справедливість відновилася: усі знають, що за успішним польотом стояв український науковець.

Що з переліченого відбулося без участі Корольова?

Правильно! Неправильно!

Ні, ми не помилилися! Усе це – результат роботи українця Сергія Корольова. Людини, яку радянська система спочатку намагалася знищити, а згодом – приховати від усього світу.

Коли світ дізнався справжнє ім’я Сергія Корольова?

Правильно! Неправильно!

Так, світ (та й весь «союз») дізнався про геніального конструктора з Житомира лише у день його смерті – 14 сiчня 1966 року. Тоді радянська газета «Правда» уперше відкрила ім'я українця, який подарував людству космос.

Сьогодні Росія не втомлюється називати Корольова «своїм», «радянським». Хоча світ має знати, що він – українець. А як ідентифікував себе сам конструктор?

Правильно! Неправильно!

Звісно ж, українцем! Корольов виховувався на українських піснях та в дусі запорізького козацтва, у його паспорті було написано, що він — українець, і те саме науковець написав у заяві на вступ до КПІ. А ось, що каже про свого батька донька Корольова: «Скільки себе пам'ятаю, саме слово "Україна" вимовлялося у нашій родині трепетно, з великою любов'ю. Він дуже любив Україну! Українські пісні, українську мову».

І останнє. Під час виходу першого українського космонавта Павла Поповича у відкритий космос, той заспівав Корольову його улюблену пісню. Яку саме?

Правильно! Неправильно!

Дійсно, перша пісня, що пролунала у космосі, була українською! І виконав її Павло Попович саме для видатного українського конструктора Сергія Корольова.

Хто такий Корольов, або Як СРСР вкрав геніального українця, який відкрив для людства космос (ТЕСТ)
Правильних відповідей не так вже й багато, але насправді в цьому немає нічого дивного. Радянська влада роками приховувала ім'я видатного українського вченого, а після його смерті й взагалі намагалася уникати згадок про те, що Корольов був українцем. Що ми можемо зробити із цим сьогодні? Чинити спротив колоніальній політиці РФ та якомога гучніше говорити про українців та українське, вкрадене радянською владою.
Непоганий результат! Здається, ви точно знали, що Корольов був українцем і ніколи цього не приховував. Чого не скажеш про радянську систему та її нащадків. Тож наше з вами завдання – зробити все можливе, аби відстоювати своє та своїх. Поділіться цим тестом із друзями, аби якомога більше людей дізналися про видатного українського науковця.
Чудовий результат! Схоже, російська влада прорахувалася, коли повірила, що зможе просто взяти й знищити українця Корольова, перетворивши його на радянського Сергєєва. Поділіться цим тестом із друзями, аби якомога більше людей дізналися про видатного українського науковця.

Поділіться своїми результатами:

Технології

Коли в Україні запустять додаток “Армія+” для військових

Опубліковано

У лютому 2024 року Міністерство оборони оголосило про розробку застосунку “Армія+”, спрямованого на потреби військових. Перед складанням “дорожньої карти” розробок було проведено опитування кількох тисяч військовослужбовців.

Про це повідомляє DOU.

Застосунок розроблюється для того, щоб оцифрувати паперові журнали та рапорти й надавати послуги військовослужбовцям.

Хто працює над додатком?

Застосунок для військових “Армія+” розробляється Міністерством оборони спільно з Міністерством цифрової трансформації. Над його створенням працює 4 команди, у кожній з них до 20–25 людей: юридичний відділ, бізнес-аналітики, продуктова команда та кіберфахівці. Запуск бета-версії планується влітку.

Читати також: Студія Triomatica Games презентувала нову детективну гру, дія якої розгортається у Києві

Що буде в додатку?

У застосунку раніше анонсували такі послуги:

  • електронні рапорти;
  • електронне посвідчення військового, яке спрощує доступ до е-послуг та бойових систем;
  • комплексна база знань, яка є джерелом достовірної інформації щодо проходження служби;
  • форми зворотного зв’язку — для того, щоб держава могла оперативно реагувати на виклики, базуючись на реальних даних;
  • навчальні онлайн-курси для саморозвитку.

Завдяки опитуванню військових команда отримала перелік рапортів, які найчастіше подають військовослужбовці:

  • рапорт на щорічну відпустку;
  • рапорт на відпустку за сімейними обставинами;
  • рапорт на грошову допомогу на щорічне оздоровлення.

Ці документи будуть доступні до подання першочергово. Потім перелік документів поступово будуть розширювати. 

Тестування застосунку “Армія+” заплановане на травень, а запуск бета-версії – на літо. Однак для його ефективної роботи потрібно розробити відповідну нормативно-правову базу, над якою зараз працює команда Міністерства оборони.

Нагадаємо, що компанія з Британії вдосконалить дрони для ЗСУ.

Фото: president.gov.ua

Читати далі

Технології

Студія Triomatica Games презентувала нову детективну гру, дія якої розгортається у Києві

Опубліковано

Українська компанія Triomatica Games випустила гру Trust No One. Її події розгортаються в Києві.

Про це розробники повідомляють на своїй Facebook-сторінці.

Про гру

Trust No One – це невелика експериментальна детективна гра у форматі “вкажи і клацни”, де створена атмосфера таємниць, наукової фантастики та інтриги.

Читати також: Вийшло продовження мультфільму, який розповідає дітям про російську агресію та незламність українців (ВІДЕО)

У грі гравець відіграє роль журналіста, що розкриває таємниці компанії, яка займається розробкою штучного інтелекту. Він має дослідити вулички та закутки Києва, щоб знайти свого інформатора. Вам потрібно буде поєднати внутрішньоігрову та позаігрову інформацію, щоб вирішити головний квест, зазначають розробники.

Гру можна завантажити в SteamApple AppStore і Google Play. Наразі доступна тільки англійською мовою.

Нагадаємо, що компанія з Британії вдосконалить дрони для ЗСУ.

Також ми повідомляли, що українка відкрила дитяче видавництво в Франції.

Фото: Triomatica Games

Читати далі

Технології

У Fortnite з‘явилася локація Майдана Незалежності (ВІДЕО)

Опубліковано

У всесвітньовідомому онлайн-шутері Fortnite від Epic Games з’явилася окрема мапа, яка детально відтворює столичний Майдан Незалежності. Це благодійний проєкт, спрямований на збір коштів для відновлення України.

Про це повідомляють на офіційному сайті Fortnite.

відео: UNITED24

Про ініціативу

Київський та паризький офіси Havas і UNITED24 об’єднали зусилля в рамках благодійної ініціативи по створенню української локації в Fortnite.

Читати також: Кінофестиваль Sunny Bunny презентував новий дизайн та безоплатні абонементи для військових

Усі зібрані кошти спрямують на відновлення амбулаторії первинної медико-санітарної допомоги в Прибузькому, Миколаївська область. Ця клініка стане засобом вирішення нагальних медичних потреб, що виникають у мешканців регіонів, наближених до лінії фронту, зазначають в організації UNITED24.

Мапа представляє унікальну систему донатів. Гравцю достатньо просто грати на ній, виконувати ігрові завдання та кожна секунда, яка проведена на цій карті буде перетворюватися на донат, який буде спрямовано на допомогу у відновленні України.

Як грати в цей острів?

  • Завантажити Fortnite;
  • У Fortnite перейдіть у піктограму пошуку в верхній частині екрана;
  • Ви можете шукати цей острів за його кодом або назвою. Виберіть його, і тепер ви готові до гри.

Код до локації: 1992-2531-2170.

Нагадаємо, що український стартап отримав $5 млн інвестицій та оголосив про партнерство з американською компанією.

Також ми повідомляли, що запустився грант на 5 млн грн для підприємців, які працюють на прифронтових територіях.

Фото: Fortnite

Читати далі