Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Хто такий Корольов, або Як СРСР вкрав геніального українця, який подарував людству космос (ТЕСТ)

Опубліковано

Радянська влада до останнього не називала його імені, хоча він – справжній геній, який у прямому сенсі слова відкрив космос для людства. І політ Гагаріна, і перший штучний супутник, і міжконтинентальна балістична ракета – це все відбулося завдяки українцю Сергію Корольову.

У новому тесті від ШоТам розповідаємо про науковця, завдяки якому людство змогло підкорити космос. А водночас – про людину, яка потерпала від радянської системи й до останнього жила під наглядом тоталітарної машини.

У якому віці Корольов збудував свій перший планер?

Правильно! Неправильно!

Майбутній конструктор почав проєктувати планери та літаки ще в шкільні роки в Одесі. А під час навчання в будпрофшколі Корольов став членом Товариства авіації й повітроплавання України та Криму. Там він закінчив курси з теорії та практики проєктування літальних апаратів і розробив проєкт безмоторного літака К-5. Ідею молодого конструктора одразу визнали вартою втілення та надіслали до Центральної спортивної секції в Харкові. Корольову на той момент було всього 17 років.

1924 року Корольов вступив на механічний факультет Київської політехніки, але згодом йому довелося перевестися на навчання до Москви. Чому?

Правильно! Неправильно!

1924 Корольов вступив на механічний факультет Київського політехнічного інституту. А через два роки, у 1926-му, ректор КПІ, сказавши, що йому не вдалося добитися у влади відкриття на мехфаці авіаційного відділення, порадив Корольову перевестися в Москву.

Сталінські репресії не оминули й українського конструктора. У 1938 році радянська влада заарештувала Корольова та засудила до 10 років таборів. Що йому закидали?

Правильно! Неправильно!

Саме так, 7 червня 1938 року, у часи сталінського «Великого терору», Сергія Корольова заарештували за звинуваченням у «троцькізмі» і «підриві державної промисловості». Після допитів і катувань, зі зламаними щелепою і пальцями, науковця відправили до Колими – добувати золото.

Корольова звільнили лише в 1944 році, а у вересні 1945-го відрядили до Німеччини у складі комісії з вивчення трофейної техніки. Увесь цей час він формально залишався «ворогом народу». Коли його реабілітували?

Правильно! Неправильно!

Уявіть собі! Українець, якого ледь не знищила сталінська репресивна машина, залишався «ворогом народу» більш ніж 10 років після звільнення. При цьому Корольов був керівником і головним конструктором найбільшого в державі ракетного центру та контролював діяльність низки науково-дослідних інститутів і конструкторських бюро. Реабілітували його лише 18 квітня 1957-го – за пів року до запуску ним першого у світі штучного супутника Землі.

Кажуть, у Корольова була улюблена повсякденна фраза. Вгадаєте, яка саме?

Правильно! Неправильно!

Так, саме цю фразу конструктор повторював найчастіше. Власне, вона неабияк точно демонструє його ставлення до радянської системи та тогочасної влади.

Українець Корольов міг отримати Нобелівську премію, однак дещо цьому завадило. Що саме?

Правильно! Неправильно!

Запуск першого штучного супутника Землі 4 жовтня 1957 року відкрив еру практичного освоєння космосу. І завдячувати цьому варто саме українцю Корольову. Однак, коли Нобелівський комітет звернувся до СРСР із проханням повідомити прізвище конструктора, Хрущов відмовив, заявивши, що розробником є «весь народ». Згодом Хрущов скаже, що в такий спосіб «захищає» учених від «ворогів».

Так через секретність український конструктор Корольов не отримав Нобелівську премію. А знаєте, яким псевдонімом підписував свої статті науковець?

Правильно! Неправильно!

Усі свої роботи українець був змушений підписувати вигаданим прізвищем – К. Сергєєв. Утім не лише Корольов. Наприклад, ще один українець, інженер Валентин Глушко для світу був Г. Петровичем.

У 1961 році Гагарін здійснив політ у космос та став світовою знаменитістю, а ось Корольов, завдяки якому це стало можливим, залишився в тіні. Через 50 років британське видання Тhe Guardian напише: «Якщо Гагарін був обличчям радянської космічної потуги, то її … був Корольов». Яке слово пропущено?

Правильно! Неправильно!

Так, радянська влада намагалася «канонізувати» Гагаріна, залишивши Корольова поза увагою. Але з часом справедливість відновилася: усі знають, що за успішним польотом стояв український науковець.

Що з переліченого відбулося без участі Корольова?

Правильно! Неправильно!

Ні, ми не помилилися! Усе це – результат роботи українця Сергія Корольова. Людини, яку радянська система спочатку намагалася знищити, а згодом – приховати від усього світу.

Коли світ дізнався справжнє ім’я Сергія Корольова?

Правильно! Неправильно!

Так, світ (та й весь «союз») дізнався про геніального конструктора з Житомира лише у день його смерті – 14 сiчня 1966 року. Тоді радянська газета «Правда» уперше відкрила ім'я українця, який подарував людству космос.

Сьогодні Росія не втомлюється називати Корольова «своїм», «радянським». Хоча світ має знати, що він – українець. А як ідентифікував себе сам конструктор?

Правильно! Неправильно!

Звісно ж, українцем! Корольов виховувався на українських піснях та в дусі запорізького козацтва, у його паспорті було написано, що він — українець, і те саме науковець написав у заяві на вступ до КПІ. А ось, що каже про свого батька донька Корольова: «Скільки себе пам'ятаю, саме слово "Україна" вимовлялося у нашій родині трепетно, з великою любов'ю. Він дуже любив Україну! Українські пісні, українську мову».

І останнє. Під час виходу першого українського космонавта Павла Поповича у відкритий космос, той заспівав Корольову його улюблену пісню. Яку саме?

Правильно! Неправильно!

Дійсно, перша пісня, що пролунала у космосі, була українською! І виконав її Павло Попович саме для видатного українського конструктора Сергія Корольова.

Хто такий Корольов, або Як СРСР вкрав геніального українця, який відкрив для людства космос (ТЕСТ)
Правильних відповідей не так вже й багато, але насправді в цьому немає нічого дивного. Радянська влада роками приховувала ім'я видатного українського вченого, а після його смерті й взагалі намагалася уникати згадок про те, що Корольов був українцем. Що ми можемо зробити із цим сьогодні? Чинити спротив колоніальній політиці РФ та якомога гучніше говорити про українців та українське, вкрадене радянською владою.
Непоганий результат! Здається, ви точно знали, що Корольов був українцем і ніколи цього не приховував. Чого не скажеш про радянську систему та її нащадків. Тож наше з вами завдання – зробити все можливе, аби відстоювати своє та своїх. Поділіться цим тестом із друзями, аби якомога більше людей дізналися про видатного українського науковця.
Чудовий результат! Схоже, російська влада прорахувалася, коли повірила, що зможе просто взяти й знищити українця Корольова, перетворивши його на радянського Сергєєва. Поділіться цим тестом із друзями, аби якомога більше людей дізналися про видатного українського науковця.

Поділіться своїми результатами:

Технології

В Дії запрацювали сервіси заміни водійського посвідчення та перереєстрації авто

Опубліковано

Тепер ви можете замінювати водійські права та перереєстровувати авто за кілька кліків у Дії, адже Головний сервісний центр МВС оновив реквізити для оплати рахунків.

Про це повідомляє Дія.

Що можна зробити прямо зараз:

  • Замовити, оплатити та замінити водійське посвідчення: Здійсніть всі необхідні операції у кілька кліків. Потім просто прийдіть до сервісного центру МВС, щоб забрати посвідчення, або замовте доставку додому.

Читати також: Повітряні Сили України інтегрували американські авіабомби у бойові літаки

  • Купівля та продаж авто онлайн: Здійснюйте всі операції без відвідування сервісних центрів МВС, банків та без черг. Отримайте номери та техпаспорт зручною доставкою.

“До зустрічі в Дії”, – підкреслюють в порталі.

Нагадаємо, що на акаунті Unreal Engine опублікували роботу українського художника.

Також ми повідомляли, що в центрі Львова облаштують сквер на місці колишнього ринку «Добробут»: як він виглядатиме.

Фото: Дія.

Читати далі

Технології

Повітряні Сили України інтегрували американські авіабомби у бойові літаки

Опубліковано

Видання The Washington Post, з посиланням на власні джерела, повідомляє, що Повітряні Сили України адаптували радянські бойові літаки для застосування американських керованих авіабомб GBU-39.

Про це повідомляє Мілітарний.

фото: MilitaryAviationInUa

Про авіабомби

GBU-39/B Small Diameter Bomb (SDB) — це американська легка керована високоточна авіаційна бомба, масою 130 кілограмів, з діаметром близько 190 мм та довжиною близько 1,8 м. Її максимальна дальність польоту досягає 110 км за умови скидання з великої висоти.

Ці малогабаритні авіабомби вже активно використовуються авіацією ЗСУ для ударів по російських окупантах. У відкритому доступі навіть з’явилося зображення літака з авіабомбами GBU-39, закріпленими під крилом.

Згідно з оцінками американського видання, успішність використання авіабомб GBU-39 з українських літаків складає 90%. Ці бомби виявилися стійкими до перешкод від російських систем радіоелектронної боротьби, а їхні малі розміри ускладнюють виявлення та перехоплення російськими засобами ППО.

Читати також: Veteran Hub випустив подкаст про працевлаштування ветеранок та ветеранів

Бомба оснащена крилами, які розкладаються у польоті, що суттєво збільшує дальність ураження цілей. Точність влучання забезпечується бортовою системою керування з інерційною системою та GPS.

GBU-39 також є компонентом боєприпасів GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb), які поєднують бомбу з ракетним двигуном від реактивного снаряда М26 для застосування з системи HIMARS. Завдяки ракетному двигуну та крилам, дальність польоту GLSDB сягає 150-160 кілометрів.

Хоча українські військові також використовували GLSDB, за даними західних ЗМІ, ця зброя виявилася вразливою до радіоелектронних перешкод, що призводило до промахів.

Українська адаптація радянських літаків для застосування GBU-39 демонструє високу інженерну майстерність та здатність ефективно інтегрувати сучасні західні технології в існуючу авіаційну інфраструктуру.

Нагадаємо, що на акаунті Unreal Engine опублікували роботу українського художника.

Також ми повідомляли, що українські воїни філігранним скидом знищили російський «орлан».

Фото: MilitaryAviationInUa

Читати далі

Технології

Результати України на VivaTech 2024: співпраці та гранти

Опубліковано

Цьогорічна найбільша виставка інновацій Європи Viva Technology зібрала понад 165 тисяч відвідувачів, 13,5 тисяч стартапів та 400 спікерів. Українську технологічну екосистему представили 14 інноваційних компаній, які продемонстрували значні досягнення.

Про це повідомляє Мінцифра.

Українські стартапи провели численні зустрічі та обговорили можливості співпраці з провідними світовими компаніями та інвестиційними фондами.

Серед них були такі відомі бренди, як LVMH, DPD, IBM, BNP Paribas, AWS, Meta, Renault Corporation, Generali France та інші.

Читати також: Veteran Hub випустив подкаст про працевлаштування ветеранок та ветеранів

Українська делегація також взяла участь у низці важливих заходів:

  • Майстер-клас від акселераційної програми Mazars X Factory: У рамках заходу Mazars разом із Women Business Angels ознайомили учасників із французькою технологічною екосистемою.
  • Конкурс стартапів: У конкурсі взяли участь представники з України, Грузії, Молдови та Вірменії. Перемогу здобула команда українського стартапу Deus Robotics, яка отримала грант на розвиток свого проєкту та 10 годин менторства від Mazars X Factory.
  • Івент Ukrainian Tech Night: Захід сприяв посиленню співпраці між українськими та французькими технологічними компаніями. Понад 150 представників стартапів і державних установ обмінялися ідеями та обговорили можливості партнерства.

“Ми пишаємося нашими командами, які показали світові інноваційний потенціал України”, – відзначає Мінцифра.

Участь української делегації у Viva Technology 2024 була організована Міністерством цифрової трансформації України, Посольством України у Французькій Республіці, Дія.City, Українським фондом стартапів спільно з Асоціацією IT Ukraine, Франко-українською торгово-промисловою палатою, La French Tech Kyiv, Nazovni, Digital Ukraine, Seeds of Bravery за підтримки MasterCard та UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Нагадаємо, що на акаунті Unreal Engine опублікували роботу українського художника.

Також ми повідомляли, що в Дії можна повідомити про розміщення ворожого ППО: як це зробити.

Фото: Viva Technology

Читати далі