Суспільство
У Гостомелі презентували концепцію відновлення військового містечка
У Гостомелі на Київщині розробили концепцію відновлення військового містечка на 360 квартир, роботи планують почати влітку.
Про це повідомили Гостомельській військовій адміністрації.
Зазначається, що новий проєкт передбачає будівництво п’яти житлових семиповерхових будинків. Планують звести 360 квартир замість 272, які були в зруйнованих будинках.
Квартири будуть три-, дво- та однокімнатні з площею 78, 58 і 44 кв. м відповідно. Однокімнатних квартир буде 96, дво-трикімнатних – 264. У кожній квартирі заплановано балкон та індивідуальне опалення. Соціальна інфраструктура буде представлена новим дитячим садочком і відбудованою школою.
У складі комплексу заплановано протирадіаційне підземне укриття для цивільного населення (з відкритим паркінгом зверху). Додатково на кожному поверсі будинків також запроєктовано просте коридорне укриття.
Читайте також: Кава, яку не знищили ворожі снаряди. Бренд Minelly вижив в окупації і масштабувався
Земельна ділянка уже перебуває в комунальній власності, там зроблено геодезію і геологію, отримано техумови, проєкт пройшов експертизу.
Орієнтовна вартість проєкту близько 1,5 млрд гривень. На першому етапі зведуть укриття та одну будівлю.
Нагадаємо, у Київській області відновили Гостомельську амбулаторію, зруйновану під час війни від російських загарбників.
Раніше ми повідомляли, що у Гостомельській громаді відновили 900 пошкоджених війною об’єктів.
Фото: Гостомельська військова адміністрація.
Суспільство
Сучасну техніку для розмінування передали у рамках співпраці з платформою UNITED24. Це допоможе фахівцям ДСНС ефективніше виконувати завдання з розмінування територій. Три автомобілі підвищеної прохідності «Козак ПМ-Л» передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій за фінансової підтримки уряду Словенії.
Про це повідомляє ДСНС.
Призначення техніки
Автомобілі розроблені для перевезення обладнання, транспортування вибухонебезпечних предметів і розмінування. Новітня техніка підвищує мобільність і безпеку піротехніків у складних умовах.
Читати також: Рятують не тільки свою громаду, а й сусідні: на Одещині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі
Голова ДСНС Андрій Даник висловив вдячність уряду Словенії та платформі UNITED24 за надану допомогу:
«Сучасні автомобілі «Козак ПМ-Л» забезпечать фахівцям мобільність і підвищать рівень безпеки під час виконання завдань із розмінування».
Нагадаємо, що КПІ запускає курс «Гуманітарне розмінування» для ветеранів і ветеранок.
Фото: ДСНС.
Суспільство
Договір, який передбачав будівництво житлових будинків та офісів на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, буде розірвано. Таке рішення ухвалили після хвилі обурення серед киян.
Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
«У відповідь на мій лист-рекомендацію, Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив: інвестиційний договір, який викликав стільки обурення серед містян, буде розірвано», — зазначив Ткаченко.
Він додав, що питання забудови ботанічного саду стало резонансним для громади, адже йдеться про унікальну природну зону, яка є не лише окрасою Києва, а й об’єктом національного значення.
Нагадаємо, як може виглядати Палац Щеньовських після реновації: активісти показали візуалізації (ФОТО).
Фото: facebook.com/nbg.kiev.ua, Дмитро Перов.
Суспільство
Український письменник, журналіст і правозахисник Станіслав Асєєв та очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник стали лауреатами престижної премії Freedom Award 2024 від данського фонду Poul Lauritzen Foundation.
Про це Асєєв повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.
«Мав честь отримати Freedom Award 2024 данського фонду Poul Lauritzen Foundation у Копенгагені. Цього року вирішено було нагородити двох українців: мене та Ольгу Скрипник», — написав письменник.
Церемонія в Музеї данського спротиву
Нагородження відбулося 16 січня 2025 року в Копенгагені, у Музеї данського спротиву. У своєму виступі Ольга Скрипник присвятила премію українцям, які стали жертвами російської агресії, — військовополоненим, цивільним заручникам і мешканцям окупованих територій.
Читати також: З перших вуст про війну: 7 книжок від українських військових і воєнних журналістів
Скрипник розпочала свій виступ віршем Максима «Далі» Кривцова, поета й фотографа, який загинув на фронті:
Коли мене запитають, що таке війна
я без роздуму відповім: імена.
«Війна в Україні — це імена. Героїчних військових, полонених, вбитих дітей, тих, хто чинить опір у найскладніших умовах. Ця нагорода — знак поваги до незламності українського народу», — підкреслила Скрипник.
Що відомо про премію Freedom Award
Премію Freedom Award вручають щорічно за видатний внесок у захист прав людини в умовах ризику. Її заснував фонд Poul Lauritzen Foundation, заснований данським бізнесменом і учасником опору нацистській окупації Поулом Лаурітценом.
Нагадаємо, що Вікторію Амеліну посмертно відзначили за внесок у боротьбу за свободу слова.
Фото: фейсбук Станіслава Асєєва.