Суспільство
У Франції встановили пам’ятник Анні Київській
У французькому місті Ле Блан-Мені встановили пам’ятник доньці князя Київської Русі Ярослава Мудрого і королеві Франції — Анні Київській.
Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації.
Зазначається, що одна з перших офіційно зафіксованих згадок у 1060 році про місто Ле Блан-Мені належить саме Анні Київській.
Відкриття відбулося у межах проєкту з обміну пам’ятниками видатним національним діячам історії та культури.
Місто Ле Блан-Мені стане учасником великого міжнародного проєкту «Шлях Королеви», що розпочався у давньому Києві. Тоді Анна вирушила до Франції до свого майбутнього чоловіка Генріха I.
Читайте також: Сучасний лірник: чому інструменти львівського майстра купують навіть у Південній Кореї
«Вона рухалася нинішніми територіями Польщі, Чехії, Австрії, Німеччини, Бельгії, Люксембургу… Усі ці країни є учасниками нашого проєкту», — йдеться у повідомленні.
Наголошується, що це символічно, що Франція й Україна мають спільне минуле.
Проєкт «Шлях Королеви»
Анна Київська у 1051 році обвінчалася з французьким королем Генріхом І і стала королевою Франції. Вважається, що як придане вона привезла Реймське Євангеліє, на якому складали присяги королі Франції.
Перша бронзова скульптура – репліка на київський пам’ятник Анні Ярославні з’явилася на площі Сен-П’єр у Тулузі, місті-побратимі Києва.
Ще дві постали у 2019 році – у Польщі та Бельгії. Також скульптури Анні є у Кракові у м. Арлон в Бельгії.
Читайте також: «Усе розкупили, приймаю передзамовлення». Як стати підприємцем у 12 років? Історія школяра, який створив екоферму на підвіконні
Географія цих скульптур юної Анни Ярославни не випадкова – вона відтворює її шлях із Києва до Парижа. Проєкт Шлях королеви передбачає встановлення таких пам’ятників в низці міст Європи за її маршрутом: Краків – Прага – Лінц – Регенсбург – Люксембург – Арлон – Реймс – Париж.
Ініціатори проєкту підкреслюють, що це не просто встановлення скульптур для ознайомлення європейців з нашою історією, а повернення Анни Київської до Європи, адже вона стала невід’ємною і важливою частиною її історії.
Нагадаємо, у Польщі встановили пам’ятник київській княжній.
Як ми повідомляли раніше, у Києві з’явився новий сквер Анни Київської.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі