Суспільство
У Франківську переселенці відкрили ресторанчик із шезлонгами і кавою з кавуна (ВІДЕО)
Молоде херсонське подружжя під час війни переїхало до Франківська та заснувало там незвичну кав’ярню — із шезлонгами і кавою з кавуна.
Де там тепер можна посмакувати херсонською кавою, лежачи у шезлонгу, розповідає ШоТам.
Костя та Поліна Дудченки – креативні ресторатори. Окрім кав’ярні, розвивали ще й власний бренд – «Херсонську каву».
24 лютого вони планували оплатити в турфірмі свою весільну подорож… Натомість мусили рятуватися від російських окупантів.
«Зранку ми пішли з дому і більше не повернулися. Забрали тільки кішку і якісь непотрібні речі… Документів трохи…», — згадує співзасновниця Prostir.Coffee Поліна Дудченко.
Взяли із собою бренд-легенду про каву із кавунів
Та головне – родина забрала з собою бренд-легенду про херсонську каву. Легенду про те, як моряки перевозили кавуни та каву, вигадав Костя.
«Потрапили в шторм, і все перемішалося! Люди не знали, що в кавунах має бути звичайне насіння, комусь попались кавові кавуни, і от він досі культивує цей урожай, потомки культивують, а ми забираємо тільки каву, щоб готувати на ній…», — каже Костянтин Дудченко, співзасновник Prostir.Coffee.
Опинившись через війну в Івано-Франківську, не змогли сидіти без діла.
«У нас із Поліною були наші весільні кошти, які ми мали витратити на весільну подорож. Десь $5-6 тисяч, які я 24 лютого якраз мав заплатити в турфірму, щоб викупити тур. І, в принципі, це й був наш стартовий капітал. Плюс наші партнери також доклали, скільки не вистачало до суми, яка була необхідна для запуску. І таким чином ми запустились», — розповів Костянтин Дудченко, співзасновник Prostir.Coffee.
Читайте також: «Важливо виглядати гарно, щоб жити далі». Волонтерка-стилістка з Харкова одягає переселенців по всій Україні
Так біля міського озера з’явилась кав’ярня з шезлонгами та херсонською кавою. На почесному місці – пляшка вина з винарні Трубецького, що на Херсонщині.
«Ми хочемо відкрити цю пляшку на Перемогу! От коли ми переможемо клятих росіян, ми відкриємо цю пляшку і вип’ємо її всі разом», — Костянтин Дудченко, співзасновник Prostir.Coffee.
У кав’ярні можна купити шопери з Миколаєва і листівки з Херсона. Так Дудченки підтримують українських майстрів та збирають кошти для ЗСУ. А ще влаштовують квіткові маркети, щоб зібрати на «Дрон на Херсон». Усі ідеї гаряче підтримують франківці, і це дає подружжю сили працювати.
«У мене тепер точно немає оцього розмежування: моє місто чи не моє місто. Моє місто – це Україна, моя країна», — Поліна Дудченко, співзасновниця Prostir.Coffee.
Нагадаємо, на Волині переселенець відкрив ятку із шаурмою під синьо-жовтим стягом.
Також ШоТам повідомляв раніше, у Львові переселенці відкрили суші-ресторан Bluefin із атмосферою Маріуполя.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі