Суспільство
У Дрогобичі розробили 3D-тур однією з найбільших синагог Східної Європи
У Дрогобичі створили 3D-візуалізацію синагоги, яка є однією з найбільших у Східній Європі і яку у 2018 році відкрили після реставрації. 3D-тур безкоштовно розробив уродженець міста і виклав у відкритий доступ, передає zaxid.net
Кому буде цікаво?
Керівник туристично-інформаційного центру Дрогобича Ігор Чава розповів, що у синагозі проводять екскурсії для туристів, однак вона не постійно відчинена. Тому цей віртуальний тур може бути цікавий тим, хто не може особисто потрапити всередину пам’ятки.
Читайте також: Один із київських музеїв запустив 3D-тур
100% реальності
3D-візуалізацію розробила компанія 3D Prostir і у вівторок її виклали в мережу. Представник компанії Олег Роїк зазначив, що тур дає 100% відображення того, яким об’єкт є насправді. Вони оцифрували близько 900 м2 синагоги. Вартість робіт становила близько 8 тисяч гривень, але компанія зробила 3D для Дрогобича безкоштовно.
«Ми працюємо у всьому світі і нещодавно вийшли на український ринок. На Львівщині це перший об’єкт, який ми відсканували. Я сам з Дрогобича і знаю, що синагога є цінною пам’яткою архітектури. Тому це такий внесок у розвиток міста», — розповів Олег Роїк.
Читайте також: В Україні створили 3D-тур Софійським собором
Чим особлива синагога?
Дрогобицька хоральна синагога одна з найбільших в Європі. Її збудували у 1842-1865 роках у стилі віденської сецесії. Під час Другої світової війни використовувалась як склад та магазин. У 90-і роки занедбану синагогу повернули єврейській громаді. Реконструкція пам’ятки тривала близько 7 років в основному за кошти меценатів, тому точної вартості робіт ніхто не може підрахувати. У червні 2018 року її відкрили.
Зараз синагога перебуває на балансі дрогобицької громади юдейського віросповідання. Для туристів у синагозі також проводять екскурсії.
«Наша громада маленька, збирається зазвичай на великі свята. Тобто одночасно це синагога і туристичний об’єкт», — розповів представник єврейської громади Дрогобича Леонід Ґольберґ.
Цифровий Дрогобич
Зазначимо, що дрогобицьку церкву Св. Юра також можна оглянути у 3D-турі, який зробили для 8 дерев’яних церков карпатського регіону, що увійшли до світової спадщини ЮНЕСКО.
Нову стратегію розвитку туризму у Дрогобичі розробили 4 роки тому, вона передбачає брендинг міста, який ТІЦ нещодавно презентував, ознакування вулиць, туристичні карти, вечірні екскурсії. У найближчих планах — проєкт «Вуличний музей», точки для селфі, телефонна будка у стилі 70-х і фестиваль ковбаси у травні.
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі